Ahmetin GöZüyLe

Ahmet

New member
Kullanıcı
biz gönül köprüleri kurun dedikçe bizden uzaklaşanlar oldu ey gönül ne diyorsun bu işe
ya problem dilimizde yada onların kalbinde
ilkinini tercih ederim ey gönül zira kimsenin kalbi katılaşmasın isterim .....

Ahmet

New member
Kullanıcı
saçlarımı yine savuruyor rüzgar
gel sımsıcak kollarınla sar beni yar
seviyorum seviyorum seni çok seviyorum
haydi şimdi aşka yeni yollar açalım yar

Ahmet

New member
Kullanıcı
en güzel insan olamadım hic bir zaman ama o yolda yürürdüm herzaman ..

Ahmet

New member
Kullanıcı
hasretim sana
ne olur gelde bırakma beni buralrda
haydi şimdi sarıl bana
koşalım yarınlara...

Ahmet

New member
Kullanıcı
özlenen kıymetlidir elbet ama bilinmesi gereken özlenenin kıymetli olmasını sağlayanda özleyendir bu böyle biline...

Ahmet

New member
Kullanıcı
en elzem ihtiyacımız düşünmek ve çalışmaktır...
zira düşünebilmek için araştırmak gerekir araştırdığını öğrenirsin öğrendiğini muhakeme eder düşünürsün düşündüğünde ise doğru yolu bulursun vve doğru yolda emek verip çalıştınmı hak ettiğin yerde olursun

Ahmet

New member
Kullanıcı
eşyaya değer verenlerle yola çıkılmaz...
zira mal ile adam olsunsa bu kadar zenginlerin hepsi melek olurdu

Ahmet

New member
Kullanıcı
sen bana öylece bak
ben bir ömür sana adanırım..

Ahmet

New member
Kullanıcı
sacların basını goğsume yaslayıp ellerimin arasına geldiğinde değerli rüzgar savurdugunda değil

Ahmet

New member
Kullanıcı
insan olma bilinci üzerine yüzlerce kitap yazılmıştır yerli yabancı bir kaç tanesini bende okudum elbette sizlerinde okudukları vardır içinde peki okudğumuz bu kitaplar büyüklerimizden aldığımız nasihatler dost meclislerinde gördüğümüz terbiye ... v.s sonuç olarak bizde nasıl bir etki bırkıyor diye oturup düşündüğümüzde insan olma bilincini oturtamadığımız gerçeği ile yüzleşiyoruz
toplumun hemen her kesimi toplumdaki yozlaşmanın kirliğin ve paslanmışlığın farkında olmasına rağmen insnalığın öldüğüne ve git gide kirli bir bataklığa sürüklendiğimize inanmmıza rağmen kimse kendisinin de yozlaştığını o batıklağa battığı veya yozlaştığını düşünmüyor oysa bireysel olarak kendimizdeki bu yozlaşmanın farkına varabilsek öncelikle toplumu değil bireyi geliştirmenin doğru olduğunu anlayabilsek aslında bir çok problemde düzelicek çünkü bireyin gelişmesi bireyin doğru yolda ilerlelemesi çevresininide aynı yola çeker bu önce bir grubun sonra komşunun sonra sokağın mahallenin derken toplumun iyi ve pozitif yönde gelişmesine katkı sağlamış olabiliriz...
benim iyi biri olmam sonucu değiştirmez demeyin karıncanın orman hikayesini herkes biliyordur en azından tarafınız belli olur oda sizi sevenlerin yolunu belirler ve unutmayın yakın tarihe bile göz gezdirdiğinizde bir bireyin istediğinde neler yapabildiğine dair onlarca örnek bulabilirsiniz değilmi

o vakit lütfen önce kendimizi yenilemeyi geliştirmeyi hedef seçelim ...

Ahmet

New member
Kullanıcı
güzel ülkemiz Türkiyenin de her ülke gibi iç ve dış sorunları mevcuttur gelin bu yazımızda Türkiyenin sorunları nelerdir ve bunların çözümleri noktasında neler yapılabilir konusu üzerinde duralım
öncelikle her hangi bir toplumsal kitle özelinde değilde genel itibari ile ortalam bir türk insanını sokakta cevirseniz ve sorsanız muhtemelen insanların vereceği cevaplar terör işssizlik demokratikleşme adalet v.s olucaktır..
peki gerçektende bu cevaplar herzaman gerçek soruna işaret edermi ve önceliğimiz en önemli dedğimiz sorunlar bunlar mı gelin beraberce bir düşünelim

işsizlik başlı başına evet önemli bir sorun ülkemizde nitelikli iş gücü cok zayıf bunun temel sebebi ise ciddi bir beyin göçü veriyor olmamız işsiz gençlerin sayısı her gün dahada artıyor peki bunun nedenleri nedir diye baktığımızda öncelikle bunun birinci nedeni istihdamın azlığı yani ihtiyaç fazlası üretimde diyebiliriz şöyle açayım örneğin bu sene 250 bin öğretmen atanacagını on görüyor diyelim devlet 150 binde diyelim ozel sektor itihdam edicek ozaman bu yıl 400 bin mezun olması yeterli iken 700 bin öğretmen mezun veriyor isek üniverstelerden 30 bin ogretmeni işssizler ordusuna bilerek katıyoruz demektir ya bu kadar öğretmenlik fakültesini kaldırcaksınız yada bu ogretmenlere derslik yapıcaksınız ayrıca emeklililerin çalışmasına izin vermemli devlet emeklilerin geçimlerini saglayabilcekleri stabil bir maas düzeyine cekilip o insanların ihtiyacları devlet tarafından görülmeli.. yani ihtiyac kadar mezun vermeli okullar ve gençlerin önünü açmalı devlet ayrıca bilim insaları daha çok desteklenmeli tübitak gibi stratejik öneme sahip kurumlarda torpil değil ilim geçerli olmalı

gelelim terör konusuna tabi terör aslında gerçek anlamda hiç bir zaman önemsememiş birsiyim ben çünkü ben bu konuya şöyle yaklısıyorum Türkiye cumhuriyeti devleti olark bizki anlı şanlı tarihimizle bukadar haklı olarak övünürken sıradan bir vatandasın tepesine anında çökebilen bu devlet acaba teröristlere neden çökmüyor bölgedeki askeri unsurlarımız kolluk kuvvetlerimiz isteseler 3-5 günde temizliycekleri terörsirtlere neden göz yumuyolar çünkü devletin içindede hainler var ve bu hainleri temizlemeye çalışssada devlt tamamen arındıramadığı için sürekli ordaki terörden nemalanana asiret resileri bazı bürokrat ve siyasilerin yanlış yonlendirmesi ve gereğini yapmaması sonucu terör yıllardır sürüyor neden önemsemedğimi simdi anladığınızı düşünüyorum eğer bugün afrinde cerablusta el bapta yaptıgıımıı hakkaride yapamıyoruz derseniz inanamam devlet isterse yapar suandada yapılıyor görüldüğü gibi bugüne kadar yapılmamışssa sorumlusu kimse adalet onünde hesap vermeli ve sonuna kadar cezasını cekmeli bu vatan bizim bu bayrak bizim bu ezan bizim bizim bayragımız düşmez ezanımız susmaz vatanımız bölünmez zaten bu duygularla şehit oluyor er meydanında terörü ülke dısında operasyonlarla ülke içindede babacan devlet anlayışı ve hakkı gözeten bir kamu vicdanıyla hareket ederek çözmek hiçte zor değildir ...

konuları böyle bir bir sıralayabiliriz lakin aslında ne kadar sıralarsanız sıralayın bunların hiç biri Türkiyenin öncelikli sorunu değildir en öncelikli sorun nedir peki işsizliğe terörere ve aklınıza gelen diğer sorunlara anlık çözümler üretebilir acil ve ivedelikle aslındada bütün sorunların temelini oluşturan oyüzdende çözülmesi elzem olan konu şuki yozlaşma tabi yozlaşma genel bir ifade onuda alt bölümlere ayırmak lazım

en başta en temel olanı ahlak yozlaşması evet ardında farklılıklarına göre bölümlere ayırabilirsiniz siyasi kültürel sosyal ekonomik v.s ama en temel sorunumuz ahlak yazlaşmasıdır çünkü eğer ahlaklı bir birey ve toplum olabilsek kötü şeylerden kendimizi isteristemez birey olarak uzak tutarız örneğin ülkeyi yönetenler ahlaklı olursa kendilerini ve çevrelerini değil tüm vatandaşlarını düşünür ahlaklı bir polis cüzdanını değil vicdanını düşünür ahlaklı bir öğretmen öğrencilerine edebi hayayı dürüstlüğü aşılar gibi oyüzden Ahlak en önemli sorundur ve ahlak yozlaşması aslında tedavisi zor ama en elzem ruhsal hastalıktır.. oyüzden benim kanaatime göre en önemli sorunumuz yozlaşma ve tabiki en başta ahlak yozlaşması ...

Ahmet

New member
Kullanıcı
yanlızlığım insanların yokluğundan değil insanlığın yokluğundadır

Ahmet

New member
Kullanıcı
ben kalbimi ortalığa değil senin yüreğine açtım sen bana çıkmış ne söylüyorsun ...

Ahmet

New member
Kullanıcı
ruhsal bir problemim yok diyenlerdeki bu ahlaki bozukluk acaba neyin emaresi diye sormadan edemiyor insan ...

Ahmet

New member
Kullanıcı
ben hayatta sevgiden daha etkin bir silah görmedim...

Ahmet

New member
Kullanıcı
sen yokken ben yarım kaldım... işte akbabalarla ozaman tanıştım...

Ahmet

New member
Kullanıcı
bir mesele var ise elbet meselenin bir çözümüde vardir lâkin çözüme giden yolda sabır ve adalete ihtiyaç vardır

Ahmet

New member
Kullanıcı
@Candy gelir hoş gelir cayı corbası bizden muhabbeti ondan..

Ahmet

New member
Kullanıcı
31 sene olmuş dünyaya geleli
iyide gördüm kötüyüde kendimi bildim bileli
zalime dik durdum mazluma serildim ki
bilirdim haktan şaşarsam azabım büyük olacaktı
hak bildiğim yolda yürüdüm ileri ...

Alt