Affetmek nedir?

Panda

New member
HanımZade
Affetmek..

Türkçesi yoktur..Affetmek arapçadır,bağışlamak farsça bir köken barındırır.Türkçesi olmayan bir kavramdır affetmek..

Çünkü Türkler affetmez,kin tutar.

Kin tuttuk kan kusturacağız..

Lucius

New member
Kullanıcı
Affetmek..

Türkçesi yoktur..Affetmek arapçadır,bağışlamak farsça bir köken barındırır.Türkçesi olmayan bir kavramdır affetmek..

Çünkü Türkler affetmez,kin tutar.

Kin tuttuk kan kusturacağız..
Irkçı ve şovenist bir söylem.. kesinlikle katılmıyorum... AFFETMEK insanlara ait bir "erdemdir" kavimlere .. ırklara ait bir erdem değildir... ve bu sözü söyleyen arkadaşı "AFFEDİYORUM".. bir insan olarak.. hangi ırktan ..hangi milletten olduğunu bile bilmeden!!!!

A

AyLa

Guest
Irkçı ve şovenist bir söylem.. kesinlikle katılmıyorum... AFFETMEK insanlara ait bir "erdemdir" kavimlere .. ırklara ait bir erdem değildir... ve bu sözü söyleyen arkadaşı "AFFEDİYORUM".. bir insan olarak.. hangi ırktan ..hangi milletten olduğunu bile bilmeden!!!!

Ahmet

New member
Kullanıcı
affetmek affetmektir affetmeden etmiştir affetmeyenkeyfi bilir ama nnerden biliyim afidlmemiştir:))))

affetmek insalar a özgü bir durum degildir kul kulu affetmez hoşgörür kabullenir affetmek rabbimin işidir kulunun degil

A

AyLa

Guest
affetmek affetmektir affetmeden etmiştir affetmeyenkeyfi bilir ama nnerden biliyim afidlmemiştir:))))

affetmek insalar a özgü bir durum degildir kul kulu affetmez hoşgörür kabullenir affetmek rabbimin işidir kulunun degil

-İnsan , kendisine karşı yapılan haksızlığı Allah için af ederse, elbette onun karşılığını görecektir. “Yerdekilere merhamet edin ki, göktekiler de size merhamet etsin.” (Ebu Davud, Edeb, 58; Tirmizi, Birr, 16) mealindeki hadisten “af etmenin” teşvik edildiğini anlayabiliriz.

“Resulüm! Yine de sen onları (suç işlemiş Yahudileri) af et, aldırma/müsamaha göster. Çünkü, Allah iyilik edenleri sever.”(Maide, 5/13)

Ahmet

New member
Kullanıcı
süpersin tam istedigim yyere cektin konuyu seni seviyorum ortak :D

A

AyLa

Guest
süpersin tam istedigim yyere cektin konuyu seni seviyorum ortak :D

Bunu bir yazmıştın

Benim yazdığımın zıttı

Bişey anlamadım

Yuxexes

New member
Kullanıcı
Ahmet Fuatin Guzel bir sozuyle Cevaplamak istiyorum konuyu " Af; kötülüğün varlığını, ona mani olmanın gerektiğini, bağışlamanın üstünlüğünü itiraf etmektir."

Ahmet

New member
Kullanıcı
yok sadece farklı bir bakıs acısıydı hepsi o

A

AyLa

Guest
Ama senin yazdığın sanki Dinimizce yeri olmayan bir konu gibi geldi
O nedenle karşılık verdim

Lucius

New member
Kullanıcı
Affetmek yüce bir erdemdir...son söz...

Ahmet

New member
Kullanıcı
benim islami hassassyitlerim çok iyidir oyüzden dinmizle ilgili konularda cok dikkatli olurum @AyLa böyle düsünme

Moderatör tarafında düzenlendi:

Lucius

New member
Kullanıcı
Affetmek için iki kişilik erdem gereklidir...Hem onu affetmek...hem onu affettiği için kendini affetmek...

A

AyLa

Guest
benim islami hassassyitlerim çok iyidir oyüzden dinmizle ilgili konularda cok dikkatli olurum @AyLa böyle düsünme

Beni yanlış anlama Ahmet
Ama benim sorunum şu ki, konu Din'e gelince, çoğu insan ya içindeki Allah korkusundan yada öyle olması gerektiğin zannettiği için insanları yanlış bilgilendiriyor. Ba da beni çok kızdırıyor. Çünki Din'imiz bu şekilde olması gerektiği gibi değil, zannedildiği gibi yaşanıyor. Bu çok tehlikeli bir durum.
Bu nedenle bu konuda çok hassasım.

Elbette ki benim de eksiklerim var. Ama dikkatli olmaya çalışıyorum, çalışmalıyız.

Son düzenleme:

Minikçe

Well-known member
HanımZade
Affetmek ERDEM dir Bencede.iki tarafı keskin bir Bıçak gibi.Kanatsada Bir tarafıyla Kendini Diğer tarafıyla ONU AFFETMEKTİR.

Ahmet

New member
Kullanıcı
@AyLa söylediğin teze katılıyorum ama katılmadığımnokta şu hiç bir şeyin altını doldurmadan konuşmamki ben :))

Moderatör tarafında düzenlendi:
Alt