Zimem Defteri

Zinet

New member
HanımZade
FB_IMG_1567010142901.jpg

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde hayırsever bir vatandaş, Osmanlı döneminde özellikle Ramazan ayında zenginler tarafından yoksulların esnafa olan borçlarının ödenmesine dayanan "zimem defteri" geleneğini yaşattı. Gizemli hayırsever, Soğuksu Mahallesi'ndeki bir markete gelerek, veresiye defterinde ödeme güçlüğü çeken yaklaşık 200 kişinin on bin liranın üzerindeki borcunu ödeyerek mahallelinin yüzünü güldürdü.

JudeL

La Tahzen innaALLAH'e meane
HanımZade
Ne güzel bir milletiz biz. Geçmişten bu güne şekil değiştirmiş olsa da özünde aynı duygu ve merhametle yapılan hayırlar bunu tekrar tekrar hatırlatıyor. Beni üzen ; bazı kişi veya toplulukların yaptığı Osmanlı düşmanlığı. Yanlış yönlendirme yapan bazı program, dizi gibi görsel ve yazılı medya öğelerinin asla iyi niyetli olmadığını düşünüyorum. Umarım yeni nesil bunun farkındadır.
güzel paylaşım Teşekkürler @SehA mm

Zinet

New member
HanımZade
Ne güzel bir milletiz biz. Geçmişten bu güne şekil değiştirmiş olsa da özünde aynı duygu ve merhametle yapılan hayırlar bunu tekrar tekrar hatırlatıyor. Beni üzen ; bazı kişi veya toplulukların yaptığı Osmanlı düşmanlığı. Yanlış yönlendirme yapan bazı program, dizi gibi görsel ve yazılı medya öğelerinin asla iyi niyetli olmadığını düşünüyorum. Umarım yeni nesil bunun farkındadır.
güzel paylaşım Teşekkürler @SehA mm
guzel ahlak davranışını örnek almak yerine işimize gelen kısmı cazip kolay geldiğinden ötürü @JudeL'mm Ben tesekkur ederim Leydim:*

Alt