Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Çekileceği Ülke Belli Oldu

Fineas

Epik
Kullanıcı
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
4,885
Puanları
0
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek
Amazon Studios, Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekileceği lokasyonu duyurdu. Uzun süren araştırmalar ve incelemeler sonunda tahmin edin nereyi seçtiler?


Tabii ki Yeni Zelenda! Dizinin başyapımcıları J.D. Payne ve Patrick McKay, bu önemli kararla ilgili şu açıklamayı yaptılar,

lord-of-the-rings-new-zealand.jpg

Orta-Dünya’nın İkinci Çağı’nın o ilkel güzelliğini hayata geçirebileceğimiz mekanı ararken muhteşem, el değmemiş kıyıları, ormanları ve dağları olan, aynı zamanda dünya standardında film setlerine, stüdyolarına ve çok yetenekli ve tecrübeli zanaatkârlarına sahip olan bir yer seçmemiz gerektiğini biliyorduk. Ve artık J.R.R. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi hikâyelerini çekeceğimiz yerin Yeni Zelanda olacağını resmî olarak duyuruyoruz. Yeni Zelanda halkına ve hükûmetine ve özellikle Auckland’e, bu ön yapım aşamasında bizlere verdikleri destek için müteşekkiriz. Yerel halkın muhteşem misafirperverliği gelir gelmez bize evimizde hissettirdi ve önümüzdeki yıllarda da bu ortaklığımızı güçlendirmeyi düşünüyoruz.
Yönetmen Peter Jackson’ın seriyi filme aldığı Yeni Zelanda, Orta Dünya’ya tekrar ev sahipliği yapma yarışında İskoçya’yı geride bıraktı. Amazon, çekimler için de Auckland’ı işaret etti.

Başta başkent Wellington düşünülse de, ünlü yönetmen James Cameron’ın burada Avatar serisinin devam filmini çekiyor olması nedeniyle vazgeçildi.

lord-of-the-rings-new-zealand-1.jpg

Karar tabii ki kimseyi şaşırtmadı ancak bu kadar basit bir sonuca neden bu kadar “uzun süren” araştırmalar ve incelemeler sonucu ulaşıldı, merak konusu. Ne de olsa onlarca ödüle sahip Yüzüklerin Efendisi gibi bir yapımla aynı dünyada geçecek olan bir dizinin çekileceği yeri seçmek bu kadar zor olmamalıydı.

Yapılan basın açıklamasında dizinin ön yapım aşamasına önümüzdeki aylarda başlanacağı da duyuruldu.
 
Üst
Alt