Yüzüklerin Efendisi Diorama Seti, Guinness Rekorlar Kitabı’na Girdi

Fineas

Epik
Kullanıcı
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
4,885
Puanları
0
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek
150 milyon parça ile oluşturulan Yüzüklerin Efendisi diorama seti, rekor kırmayı başardı. Bu başarı dioramayı Guinness Rekorlar Kitabı‘na dahil etti.


Dünyada LEGO markasıyla özdeşleşen birbirine geçmeli plastik parça bağımlılığı dünyanın her yerinde karşımıza çıkabiliyor. Bu bağımlılık zaman zaman ortaya inanılmaz işler çıkartıyor. Çin’in Shenzhen bölgesinde, 50 kişilik bir ekip bu inanılmaz Yüzüklerin Efendisi diaromasına imza attı.


SyFy Wire'da yer alan habere göre toplamda 150 milyon parçadan oluşan Lord of the Rings diorama seti rekor kırmayı başardı. Orta Dünya’nın önemli yerleri bu plastik parçalardan oluşan dioramada yer alıyor. Yani sadece birkaç yapıdan bahsetmiyoruz.

Çalışma içerisinde Minas Tirith, Miğfer Dibi, Kara Kapılar gibi yerler bulunuyor. Ayrıca coğrafi şekillere de fazlasıyla önem verilmiş. Etrafta bulunan LEGO figürleri de dikkatlerden kaçmıyor.

Eğer bu diorama ilginizi çektiyse, Guinness World Records‘un resmi YouTube kanalında yayınlanan videoya da göz atabilirsiniz. Toplamda 3 yıl süren bu çalışma gerçekten de büyüleyici.
 

SuMBuL

Tam güldüğün yerde başlar şiirler... Yang❤️
Moderator
Katılım
4 Ara 2020
Mesajlar
2,331
Tepkime puanı
4,612
Puanları
113
Konum
...
Cinsiyet
Kadın
çok iyi görünüyor ya helal olsun yapanlara çok ince hesaplamalar ister (y)
 
Üst
Alt