Yeni Dungeons and Dragons Kitabyla Sislere Dönüyoruz – Van Richten’s Guide to Ravenloft

Fineas

Epik
Kullanıcı
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
4,885
Puanları
0
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek
Hazır olun, Ravenloftun sislerine dönüyoruz!


Ejderha mızrağı ve Planescape‘le birlikte Ravenloft, yeni kitaplarla diriltilmesi en çok beklenen üç evrenden biriydi, keza bizi şaşırtmadı da. Wizard of the Coast, bugün yaptığı paylaşımla 18 Mayıs 2021 tarihinde raflarda yerini alacak Van Richten’s Guide to Ravenloft kitabını duyurdu.


Kelimelerini dikkatli seç, Ravenloft’un sisleri seni duyabilir!

Unutulmuş diyarlar‘ın Volo’su varsa, Ravenloft’un da Van Richteni var! AD&D FRP sisteminin ikinci edisyonundan beri düzinelerce kitapla bizlere Ravenloft’u anlatan meşhur canavar avcısı ve âlim Van Richten, yayınlanacak bu yeni kitapla birlikte bizlere Ravenloft evreninin tüm Domain’lerini (hâkimiyet alanlarını) ve onların lordlarını detaylıca anlatacak, oyunculara her bir domain’de nasıl hayatta kalacaklarını, nelerle karşılaşacaklarını ve nasıl yolculuk edilebileceğini gösterecek. Dahası, Oyun Yöneticileri’ne, kendi domain’lerini yaratabilme fırsatı tanıyacak! Kitapla ilgili göreceğimiz yeni mekanikler özetle şöyle,

  • Ravenloft’un genişletilmiş, 30’dan fazla Domain’ine gönüllü ya da gönülsüz yolculuk yapabileceksiniz. Her domain’nin kendine ait korku teması, heyecan verici olay örgüsü ve ürkütücü karakterleri olacak. Her domain’in lordu ve NPC’leri, yaratıkları ve örgütleri hakkında detaylı bilgiler bulacaksınız.
  • Kendi D&D korku temanızı yaratabilecek, opsiyonel kurallarla gerginlik yaratabilecek ve ürkütücü bir oyun oynatabilmek için gerekli tavsiyeler bulabileceksiniz.
  • Soyu vampirlere, hortlaklara ve kocakarılara (hag) dayanan karakterler yaratabileceksiniz ve korku temalı altsınıfları kullanabileceksiniz. Soruşturmacı geçmişini ve dikkatli kullanmazsanız size de zarar verecek Karanlık Nimetleri değerlendirebileceksiniz.
  • Genişletilmiş canavar kılavuzundaki kâbus gibi canavarları kullanıp yeni ve gizemli büyülü eşyaları değerlendirebileceksiniz.
  • Kitaptaki resmî macera ile Ravenloft’u keşfedebileceksiniz. Bu macerayı ister tek başına, ister başka maceralarınıza bağlayarak oynayabileceksiniz.
 

Fineas

Epik
Kullanıcı
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
4,885
Puanları
0
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek
Çok sevdıgım serılerden bırıdır mayısı beklıyorum bakalım :)
 
Üst
Alt