Void Forest, FRP Oyuncularıyla Büyüyor

Fineas

Epik
Kullanıcı
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
4,885
Puanları
0
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek
Yaklaşık 10 yıl önce Ankara‘da kurulduktan sonra diğer şehirlere yayılan FRP topluluğu Void Forest, İzmir‘deki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

void-forest-3.jpg

Hayalgücü parayla satılamaz düşüncesiyle yola çıkan Void Forest topluluğu altında 3 yıldır birçok etkinliğe katılıp ücretsiz FRP masaları açıyor. Kendilerine ait karakter kağıtları, oyun sistemleri ve bayrakları olan Void Forest, son olarak İzmircon Klasik etkinliğine katılarak 13 DM ile 53 kişiye oyun oynattı.

void-forest-1-1024x684.jpg

Her oyun yöneticisinin bir ağaç oyuncuların ise gelecekte ormana katılıp görkemli birer ağaca dönüşecek olan tohumlar olarak gören Void Forest topluluğu, her geçen saniye daha da büyüyor, güçleniyor ve çeşitleniyor. Yıllardır kulaktan kulağa, FRP masalarından alt kültür etkinliklerine, üniversite söyleşilerinden, ufak geek sohbetlerine, birçok yerde insanlara kendi hayal güçlerinin ne kadar eşsiz olduğunu anlatma çabasında olduklarını belirten ekip, Void Forest topluluğu ve FRP tutkularını şu sözlerle aktarıyor:

“İnsanlık ateşin bulunmasından önce dahi hayal gücüne sahipti. Hayal gücü zihnin içinde kendiliğinden görüntüler oluşturabilme yetisidir. Aslına bakacak olursanız ünlü icatlardan, sosyal eğlence ürünlerine kadar var olan birçok şey hayal gücünün ürünüdür. Kısaca insanlığın sahip olduğu en güçlü büyü, hayal gücüdür. Hayal gücü aynı bir kadim büyü sanatı gibi geliştirilebilir. Çalıştıkça veya öğrendikçe güçlenir, sınırları zorlar. Ve tahmin edilemez şekilde beslenir. Doğanın kendisinden, insanlık tarihinden, rüyalardan, sonsuz olasılıkta olay örgülerinden. Ardından üretmeye başlar, hayranlık uyandıran teoriler ve hikayeler sunar önümüze. Bu sayede yalnızca almaz aynı zamanda verir. Her hayal gücü çevresindeki diğer hayal gücü ürünleri ile beslenir. Aynı bir ormandaki ağaçların birbirinden tohumlanarak yeşermesi gibi. Şimdi gelelim FRP’ye, hayal gücünün en iyi ürünü ve besleyicisi. Hayal edebilmemizin önünde hiçbir engelimizin olmadığı o anın ne kadar değerli ve bulunmaz olduğunu biz frp meraklıları çok iyi biliyoruz. Void Forest fikri ise insan hayal gücünün ne kadar eşsiz olduğu ile ilgili. Bu büyü sanatı sonsuz sayıda hikâye ve evren yaratabilir. Bizler bunun bilincinde olarak frp’ye merak duyan herkesin her defasında farklı hikayeleri istedikleri özgürlükte yaşayabilmesi taraftarıyız. Frp sonu belli kitapların birkaç sahnesinin tiyatrolaştırılması değil. Sınırsız bir evrenin içinde engellenemez bir rüzgarmış gibi dolaşılabilmesidir.”
7090

Topluluğun İzmir ’ deki çalışmalarını buradan takip edebilirsiniz.
 
Üst
Alt