The Witcher 2. Sezonda Rahibe Nenneke de Yer Alacak

Fineas

Epik
Kullanıcı
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
4,885
Puanları
0
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

The Witcher 2. sezon bölümlerinde Son Dilek romanında tanıdığımız Rahibe Nenneke de görünecek. Netflix dizisinin hazırlıkları sürüyor.​The Witcher 2. Sezon Rahibe NennekeNetflix’in The Witcher dizisi Henry Cavill’li ilk sezonuyla izlenme oranlarında ciddi bir başarı yakaladı. Serinin severleriyse Son Dilek’te büyük rol oynayan Ellander’li Yüce Rahibe Nenneke karakterinin dizideki eksikliğini bol bol hissetti. Yeni sezondan gelen haberlere göre Nenneke, The Witcher 2. sezon bölümlerinde boy gösterecek.
Yeni sezonda Son Dilek’te önemli bir mekan olan Ellander Tapınağı’na gideceğiz. Tapınağın sakinlerinden, birisi Yüce Rahibe Nenneke diğeri de Rahibe Iola olmak üzere en az ikisiyle tanışacağız. Ayrıca Katip Jarre da yeni sezonda boy gösterecek.


Son Dilek’te bu karakterleri Mantığın Sesi hikâyesinde tanımıştık. Rivialı Geralt’ın, Striga’yla dövüşünden sonra iyileşmek için Melitele Tapınağı’na çekilmişti. Nenneke ayrıca Elflerin Kanı hikâyesinde, Ciri, Vengerbergli Yennefer’le büyü öğrenmek için tapınağa gittiğinde görünmüştü.
İlk sezonda Nenneke’nin yerini Triss Merigold almıştı. Geralt’ın Striga’yla olan çekişmesinde Triss yardıma koşmuştu sonrasında da yaralarını o iyileştirmişti.
The Witcher 2. sezon ise ana olarak Elflerin kanı’na odaklanacak. Ayrıca serinin ikinci kitabı Kader Kılıcı’ndan da bazı hikâyeler sezona yedirilecek. Geçen aylarda gelen haberlerde ikinci sezonda Witcher kalesi Kaer Morhen’e gidileceğini ve Ciri’nin Geralt, Lambert, Eskel, Coen ve ustaları Vesemir tarafından eğitileceğini öğrenmiştik. Ayrıca set fotoğraflarından Ciri’nin Yennefer’le tanışacağı da ortaya çıkmıştı. Kitaplarda Yennefer de Ciri’nin eğitiminde önemli bir rol oynamıştı.

The Witcher 2. Sezon Hazırlıkları Devam Ediyor​

The Witcher 2. Sezon

Yeni The Witcher sezonunun çekimleri Şubat 2020’de başlamış fakat Koronavirüs salgını gerekçesiyle geçen mart ayında durdurulmuştu. Ağustosta yeniden başlayan çekimler kasımda ekip üyelerinde vaka görülmesi sebebiyle tekrar durduruldu. Yapımın prodüksiyonu şimdi efekt aşamasında.


The Witcher 2. sezonunun resmi sinopsisi şöyle:
“Yennefer’in Sodden Savaşı’nda hayatını kaybettiğini düşünen Rivialı Geralt, Prenses Cirilla’yı bildiği en güvenli yere, Kaer Morhen’deki evine götürür. Kıta’nın kralları, elfleri, insanları ve şeytanları hakimiyet için savaşırken, Geralt kızı duvarların dışındaki her şeyden daha tehlikeli bir şeyden korumalıdır: İçindeki güçlerden.”
İlk sezonu Netflix’te yayında olan The Witcher dizisinin ikinci sezonunun ne zaman çıkacağı henüz belli değil.
 
Üst
Alt