Subay Traşı 2021 Modelleri

Han

En Güzel Edep Güzel Ahlaktir...!
Kullanıcı
Katılım
20 Ocak 2021
Mesajlar
7,620
Tepkime puanı
6,991
Puanları
0
Konum
Huzur🧿
Cinsiyet
Erkek
Subay Traşı 2021 Modelleri
Subay Traşı 2021 erkeklerin hatta bayanların erkekte en çok sevdiği erkek saç modelleri arasında yer almaktadır. Subay traşı modelleri birçok kişi tarafından amerikan traşı ile karıştırılmaktadır, oysaki aynı değildir. Subay traş da uzun saçlarla kısa saçlar arasında dengeli bir geçiş vardır.

Subay traş erkek kısa saç modelleri arasında her dönem zirvede yerini almaktadır. 2021-2022 sezonunda da erkek saç kesimleri arasında yer almakta ve zirveyi zorlamaktadır.
Her yaştan erkeğin kullandığı subay traş saç modeli yıllardır kullanılmakta ve hala da kullanılmaya devam etmektedir.

Subay Traşı Nasıl Yapılır?


Subay traşı modelleri erkek; subay traşı nasıl yapılır sorusu bu saç şeklini beğenen herkesin merak ettiği bir konudur. Spor traş kesiminde saçların yan kısımları 3 numara ile kısaltılarak üst yani tepe kısmını daha uzun kalma şeklidir tepe kısımları kepin içinde kaldığı ve kep dışında kalan kısımların 3 numara olarak göründüğü için subay traşı adını almıştır.

Üst kısımları tarak ile kısalttıran olduğu gibi makine ile kısalttıran da vardır. Saçların yan kısmında makas kullanılmaz ve makineyle kısaltılır.

Saçların 3 numaralı yeri ile makasla kısaltılan yeri arasındaki geçiş simetrik bir şekilde olur. Keskin bir geçiş asla olmaz. Yani hissettirilmeden yapılan geçiş olur.

Ardından saçların tepe kısmı da hissettirilmeyecek bir geçişle bir miktar daha uzun olacak şekilde makasla saç kesimi yapılarak asker subay traşı bitirilir.
Üst kısımların uzunluğunun ölçüsü kişiye göre belirlenebilir. Bazı erkekler tepe kısmını yanların iki veya üç katı kısalıkta yaptırırken, bazı erkekler ise çok daha uzun bırakmaktadır.

Eliniz makas tutmaya yatkınsa evde subay tıraşı kesimi yapabilirsiniz. Peki, evde subay saç kesimi nasıl yapılır? Saçların yanları makine ile aldıktan sonra saçın tepe kısmını da bir miktar kısalttıktan sonra subay saç kesimini elde etmiş olursunuz.

Subay Traşı Kimlere Yakışır?
Erkek saç kesimi subay traşı her yüz şekline yakışmaz elbette.

Peki, Erkek Subay Saçı Kimlere Yakışır?

Subay traşı çok kullanılan erkek saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır, ancak herkese de aynı derecede yakışıyor denilemez.

Ense şekli düzgün olanlara (ense kısmı çok ince ve orta kısmında boşluk olanlara yakışmaz.

Saç ekimi yaptıranlarda çok da hoş durmaz.

Kepçe kulaklı erkeklerde kesinlikle subay saçı modeli yaptırmamalıdır.

Kafa yapısında şekil bozukluğu olan kişilerde hiş hoş olmayacaktır. Simetrik kafası olanlarda mükemmel duracaktır.Yuvarlak yüze subay saçı yakışır mı? Oval yüze subay saçı yakışır mı? Diye soran kişilere evet diyoruz
smile.gif


Hacimli saçlara sahip olanlarda çok hoş olacaktır.

Alın ve çene kısmı orantılı ve uyumlu olanlarda da tarz olmaktadır.

Hafif kilolu erkek içinde en uygun saç modelleri arasında subay traş kesimleri bulunmaktadır.

Aşırı zayıf kişilerin yüzlerini daha sıska ve şekilsiz gösterdiği için çok da hoş durmayacaktır.

Erkek subay saç modelleri için uzun yüzlülere kirli sakal ile birlikte kullanım öneriyoruz. Aksi halde yüz tiplerine yakışmayacaktır.

Subay traşı uzun kısımları olan saçın tepe kısmındaki saçlar ne çok uzun ne de çok kısa bırakılmamalıdır.

Aşağıda sizler için derlediğimiz subay traş modelleri resim galerisini inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

 
Üst
Alt