Studio Ghibli Tema Parkında Devasa Bir Yürüyen Şato Yapılıyor

Fineas

Epik
Kullanıcı
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
4,885
Puanları
0
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek
Dünyaca ünlü Japon animasyon film geliştiricisi Studio Ghibli‘nin sevilen filmlerine özel tema parkının yapımı sürüyor.


Studio Ghibli Tema Park‘tan son yapılan açıklamada, Howl’s Moving Castle flmindeki yürüyen şatonun dev modeline başlandığı duyuruldu.


2004 yapımı animasyon filmdeki How'lın Yürüyen Şato modeli, Tema Parkı’ndaki Witch Valley bölümünde inşa edilecek. Bu kısımda ayrıca Studio Ghibli‘nin efsanelerinden Kiki’s Delivery Service alanı da yer alıyor.

Dev model animasyon filmindeki gibi hareket etmeyecek ancak tamamlandığında dört-beş katlı binanın bazı bölümleri hareketli olacak. Ziyaretçiler, şatonun toplarının hareket ettiğini görebilecek, Howl’ın yatak odasını gezebilecek ve şatonun bahçesini gezip restoranında yemek yiyebilecekler.


Öte yandan Studio Ghibli Tema Park‘ta Prenses Mononoke bölümünün de inşasına başlanacağı açıklandı. The Cat Returns ve Whisper of the Heart‘ın yer alacağı Youth Hill, diğer Studio Ghibli öğeleriyle süslenecek Ghibli Warehouse ve My Neighbor Totoro‘nun kurulacağı Dondokomori bölümleri 2022‘de açılacak. Howl’s Moving Castle ile Kiki’s Delivery Service‘in bulunduğu Witch Valley ile Prenses Mononoke bölümleri ise ertesi yıl ziyaret edilebilecek.
 
Üst
Alt