Stephen King’in Tılsım Romanı, Netflix Dizisi Oluyor!

Fineas

Epik
Kullanıcı
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
4,885
Puanları
0
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek
Stephen King ve Peter Straub‘un ortaklaşa yazdığı Tılsım romanı, Netflix için uyarlanacak. Projenin arkasında da çok önemli isimler var!


Başlığa sığdıramadık ancak bu uyarlama için muazzam bir prodüksiyon ekibi toplanmış durumda. Uyarlama Steven Spielberg ve Duffer Kardeşler tarafından hazırlanacak.


Orijinal ismi The Talisman olan roman, ülkemizde önce İnkılap Yayınları sonrasında da Sayfa6 yayınları tarafından Tılsım adıyla yayınlanmıştı. Romanı Stephen King ve Peter Straub beraber yazmışlardı. Jack Sawyer isimli 12 yaşındaki bir çocuğun, annesini kurtarmak için büyülü bir eşya aradığı serüven konu ediniliyordu.

Tılsım’ın önemli kısmıysa, Stephen King’in romanlarını ve kendi evrenini birleştiren bir hikaye sunması. Sawyer’ın karşılaştığı ve görüştüğü kişiler King’in kendi evrenini yarattığını gösteriyordu. Bu yüzden hayranları tarafından da en çok sevilen kitaplarından biridir.

Tılsım Nasıl Uyarlanacak?


Kitap ilk kez 1982 yılında piyasaya sürüldü. Ancak daha kitap piyasaya sürülmeden Stephen Spielberg, yayın haklarını satın almayı başarmıştı. Yıllardır fikir aşamasında olan uyarlama süreci sonunda gerçekleşiyor.

Uyarlama Talisman ismiyle Netflix üzerinden izleyicilerle buluşacak. Steven Spielberg, projede özellikle Duffer Kardeşler‘i istemiş olmalı diye düşünüyoruz. Stranger Things ile büyük bir çıkış yakalamışlardı. Sonuçta Stephen King’in romanlarından esinlenen ve bunu Spielberg’ün sinematik vizyonu ile başarıyla harmanlamışlardı.

Projenin ne zaman başlayacağı ve ne şekilde karşımıza çıkacağı henüz bilinmiyor. Dizi mi yoksa uzun bir film olarak mı çıkacak, net bir açıklama yapılmadı.
 
Üst
Alt