Soz KonuSu Vatan iSe..

qurbet

New member
HanımZade
turkiye.gif

SeLam sevgiLi dostLar,

On gunLuk kisa bir aradan sonra yeniden sizLerLe oLmak bir hayLi hos ve guzeL.

Vatan, memeLeket, aiLe hasretim bir nebzede oLsa dinmis oLsada tekrar Turkiyeden ayriLMak cok zor geLsede qurbet eLde sinava, imtihana kaLdigim yerden devam.

Muhtis tatiLimi anLatmakLa bitiremem fakat oLe bir an yasadimki asLa unutmam mumkun deiL.

26 Kasimda, istanbuL sancaktepede heLikopter kaza sonucu sehit dusen askerLerimizi rahmetLe aniyorum vatanimiz sagoLsun basimiz sagoLsun.

O gun o saatLerde carsida idik, seLa okundu. VeriLen seLa sonrasi imamin bu aci haberi vermesine uzuLurken birden esnaf oLsun etrafindaki apartmanLardaki oturanLar oLsun bayragimizi daLgaLandirdiLar astiLar. OLe gurur verici bir tabLo idiki cidden soz konusu vatanimiz oLunca gercekten tek miLLet tek yumruk oLunduguna bir kez daha sahit oLdum.

Her ne kadar avrupada dogup, buyuyup yasasakta aLmanci deiLim ben :( ben turk kiziyim. Vatanina, bayragina asik bir turk kizi.

Turk oLmak insan, mezhep, din, diL ayrimi yapmadan kardesce yasamak demek. HosgoruLu oLmayi yureginde kocaman sevgi iLe doLasmak demek.

Bu gordugum ve yasadikLarim sonrasinda dedimki, demekki sadece dizilerde yokmus gercektende bu sekiL duyarLi ve ayni aciyi payLasip ortak oLan Turkiyemin her iLinde ayni anda yurekLer ayni aciya ortak oLuyormus. Bu o kadar guzel bir duyguki anLatmak iLe yetinmek imkansiz.

VeLhasiLkeLam sevgiLi dostLar, DoguLusu, BatiLisi, KuzeyLisi, GuneyLisi, ALevisi, Sunnisi, Kurtu, Lazi diye ayirmadan kardesce yaşayaLim.

qurbet

New member
HanımZade
H.b Muzik cok sağoL cnm

Alt