Pasif Agresif Tavırla Nasıl Başa Çıkılır?

  • Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
E

Eqe

Guest
Hayatınızdaki pasif agresif insanlarla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin. Onların davranışları, tutumları ve problemleriyle başa çıkmak için bir kaç basit adım.

1-): Pasif agresif davranışlar sergileyen insanlarla hepimiz karşılaştık. İşte, okulda veya evde bu pasif agresif davranışlar en sakin ve sabırlı insanı sinirlendirip diğer herkesi de çıldırma noktasına getirebilir. Bu davranışlar onu gösteren kişi için kontrol aracı ve bir çeşit defans mekanizması işlevi görür. Davranışları iş yerinde bir uyumsuzluk yaratacağı için pasif agresif kişilerin yönetimi özellikle zordur.

2-): Pasif agresif bir kişiyle başa çıkabilmek için onun hedef davranışlarını belirlemeli ve bu davranışlarla başa çıkmak için hangi yöntemleri kullanacağınıza karar vermelisiniz. Pasif saldırganlığın bazı belirtileri tekrar eden unutkanlık, bir şeyi sürekli erteleme, karar verme aşamasındaki yetersizlik, sorumluluk almadaki yetersizlik ve sürekli bahane üretmektir. Sık sık sergilenen başka davranışlar da vardır ancak bir problemi belirleyip bununla başa çıkabilirseniz, diğer durumlar ve davranışlarla başa çıkmak için adımlarınızı atabilirsiniz. Bu konularla nasıl başa çıkacağınızı anlatan adımların detayları aşağıda bulunuyor.
 
Üst
Alt