Netflix Abonelik Ücretlerine Yüzde 50’ye Varan Zamlar

Fineas

Epik
Kullanıcı
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
4,885
Puanları
0
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

Netflix abonelik ücreti, yüzde 30 ila yüzde 50 arasında zamlandı. Platform Türkiye’deki yeni fiyatlandırmasını duyurdu.​Netflix Abonelik Ücreti 2021Netflix abonelik ücretleri güncellendi. Platform, Türkiye’de verdiği hizmete yüzde 30 ila yüzde 50 arasında zam uyguladı.
190’dan fazla ülkede 200 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Netflix, dijital yayın platformları arasında hâlâ zirvede oturuyor. Disney +, Amazon Prime Video Apple TV+ ve HBO Max gibi rakipleri Netflix’e yetişmek için yatırımlarını hızlı bir şekilde artırmayı sürdürse de platformun yarışa önce başlamaktan kaynaklı avantajı hâlâ gözle görülür şekilde yüksek.


Türkiye’de de hizmet veren, hatta ülkemizde ofis açmak üzere de harekete geçen Netflix; Türkiye’ye özel ürettiği dizi ve filmlerle de tanınıyor. Hakan Muhafız,Atiye,AŞK 101,Bir Başkadır gibi diziler ve Yarına Tek Bilet,9 kere leyla ve Azizler filmleri ile kanal Türkiye’ye de ciddi bir yatırım yapmış durumda.

Netflix Abonelik Ücretleri – 2021 Güncel Liste​

Üç farklı abonelik şekline sahip olan Netflix, tek cihazda SD kalite, çift cihazda HD kalite ve 4 cihazda full ve ultra HD kalite gibi seçeneklere sahip.
Netflix’in yaptığı yeni zamla birlikte güncel abonelik ücretleri aşağıdaki gibi oldu.
  • Temel üyelik: 26,99 TL/ay – Tek cihaz, SD çözünürlük
  • Standart HD: 40,99 TL/ay – İki cihaz, HD çözünürlük
  • Özel Ultra HD: 54,99 TL/ay – 4 cihaz, Full ve Ultra HD çözünürlük
Daha öncesinde temel üyelik paketi 17,99 TL idi. Standart paket ise daha önce 29,99 TL olarak karşımıza çıkıyordu. Platformun Özel olarak adlandırdığı üçüncü ve en yüksek kalibre paketi ise daha önceden 41,99 TL idi.
netflix burs

Eski ve yeni ücretlendirmeleri kıyasladığımızda, Netflix’in Türkiye için abonelik ücretlerine yüzde 30 ila yüzde 50 arasında bir zam yaptığı gözlemleniyor. Bu durum da sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından tepkiyle karşılanmış durumda.


Mevcut üyeler, bu ayın abonelik ücretini de eski paketleri üzerinden yapacak. Ancak gelecek ay, kullanıcıların yeni tarifelerle karşılaşacağını da belirtmek isteriz.
Platformun uluslararası rakiplerinden Amazon Prime Video, Türkiye’de 7,90 TL’lik tek seçenekli bir abonelik ücretine sahip Bu kıyas kullanıcıların kafalarını karıştırmış durumda. HBO Max ve Disney+ ise henüz ülkemizde hizmete başlamadı.

Netflix Cephesinden Güncelleme Açıklaması​

Netflix, yeni fiyat politikasının ardında yatan nedeni kullanıcıları ile paylaştı.
“Türkiye’deki içerik kütüphanemizi zenginleştirmek ve hizmet kalitemizi daha da artırmak için üyelik ücretlerini güncelliyoruz.”
Bu değişiklikle birlikte platform, her yaştan ve her türlü zevke uygun yapımları üretmeye devam edeceklerini ifade etti. Hangi paketi tercih edeceklerinin kararını ise her zaman olduğu gibi üyelere bıraktıklarını belirtti.
 
Üst
Alt