Neden Heavy Metal ?

Markus

New member
Kullanıcı
Bir insan neden Heavy Metal'e gönül verir ? Neden ona bağlanır ? Bu kadar akım, tür varken hiç kendinize sordunuz mu neden heavy metal'i bu kadar benimsedim diye ?

Esasında kişilikle alakalı bu.Biliyorsunuz Metal'in çıkışı isyan üstüne doğmuştur.Yani dogma bilgilere körü körüne bağlanma, toplumsal aksak düşüncelere isyan olarka çıkmıştır.Kişiliği bu yöne yatın olan bir insanın da, bu kültürün yani isyan kültürünün bir parçası olan "Metal" e bağlanması hiç de şaşılacak bir durum değil.Durun maddelere ayırayım "Neden Heavy Metal ? " sorusuna

1) İlk sırayı esasında üzülerek söylüyorum hobi alıyor.Yani sadece eğlence olsun diye seçiliyor Heavy Metal türü.İki kafa sallayarak "Ooo ben Heavy Metalci oldum" demek için seçiliyor Metal kültürü.Hatta ve hatta bazı densizler yeni grupları Heavy Metal'e sokuşturma çabası içindedir.Bu ne büyük acıdır Heavy Metal'in kurucularına.İşte bu tür insanlar için hobidir Metal kültürü.İki kıç sallarlar ve hobi olarak bakarlar.İlk sırayı bu alıyor.Hobi'den sıyrılıp da gerçek "Heavy Metal" i anlayanlar da genelde buradan çıkıyor.O bakımdan önem teşkil ediyor.

2) Burayı özenmek alıyor.Evet özenmek! Sadece başkaları yapıyor diye yapmak.Bakıyor o böyle yapıyor, o vatandaş da eksik kalır mı
smile.gif
Ertesi hafta birini rap yaparken görür hemen ona dadanıverir.Bu 2. maddedeki şahıslardan korkmak ve uzak durmak gerekir.Mazallah bu hastalık bulaşıcıdır.Sana da o yeni gördükleri türü aşılamaya çalışır, seni özünden alıverir.Sonra sende bu maddeye dahil oluverirsin, ardındna sende 1 hafta sonra bırakıp yeni tür ararsın.Yani ÖZENİRSİN.

3) İşin ciddiyetine varıp, tarihini araştırmak, onların bilincini öğrenmek, neden nasıl sorularını sormak işini benimseyen insanlardır.udas zekasını, Sabbath kültürünü, Manowar savaşını,Maiden terbiyesini, Scorpions gücünü, Kiss fizyolojisini, Ozzy osbourne kavrayışını, Mercyful Fate dehasını,Mötley Crüe çizgisini, Whitesnake karizmasını,, King Diamond sesini kendisine ilke edinen kısımdır burası.Zaten Heavy Metal'in kilometretaşlarını oluşturan elemanları tanımak, tarihlerini araştıran insanlar heavy metal gerçeklerini de kavramış olurlar.Çünkü gerçek orada saklıdır.Daima bilirler ki; Heavy Metal bir isyan sonucunda doğmuştur, toplumsal basmakalıp düşüncelere isyan ederler, aklın doğru bulduğu şeyleri yaparlar.Eskimiş düşüncelerin arasında boğulu gitmezler.

4) Ona bu öğretilmiştir.Abisinden, babasından, ablasından, annesinden küçüklükten beri bu kültür aşılanmıştır ve çocuk bu yönde Dünya'daki yolunu alır.Ona öğreten kişi, ona çoğu şeyi benimsettiği için çocuğa sadece araştırmak ve daha fazla bilgi edinmek kalır.Örneğin büyükler yeni çıkan heavy metal gruplarını bilmez.İşte burada öğrenen kişi bu tür grupları araştırıp öğrenmeli, bilgi edinmelidir.Örneğin bir Primal Fear. Belki de gelecekteki Heavy/Power Metal türünün öncüsü olacak bir grup.

5) Sadece dinleyici kitlesini oluştururlar.Yani "Metalci" ile "Dinleyici" arasındaki farka pek dikkat etmezler.Sadece grupları dinleyerek Metalci olacaklarını sanırlar.İki yüzük takıp siyat kot giydiğinde gerisi önemli değildir onlar için.halbuki rengarenk giyinipte bilgi arşivi olan birisinden ne kadar aşağı olduklarını bilmez.Ve buradan söylüyorum.Allahaşkına bu gruba girmeyin.Sadece grup dinleyerek Metalci olunmaz, olunmaz, olunmaz.Tarihlerini araştırmak, bir soru sorunca şak diye cevap vermeyi gerektirir metal kültürü.

Her zaman dediğim gibi Metalci insanlar, bilgili, kültürlü, beyinleri geniş insanlardır, danğa bayırda büyüyen ( yani bilgi ortamından uzak ) insanla bir olamazlar, zaten dağda bayırda yetişen insan Metal'i tanımaz bile.

Alt