Mini Etek Giyen Kadın mı Suçlu Bakan Erkek mi ?

• Erkek

Oy: 1 12.5%
  • Kadın

Oy: 1 12.5%
  • Şöyleki..

Oy: 6 75.0%

• Kullanılan toplam oy
    8
M

Muzik

Guest

minietek-640x360.jpg

Bir erkek neden yoldan geçen bir kadına bakar? Hele ki yanında eşi sevgilisi varsa neden böyle bir saygısızlığı yapar? Suçlu kim?
Erkekler kadınları bakışlarıyla taciz ederken kadınlar kıyafetleriyle erkekleri tahrik mi ediyor ?

Radioactive

New member
Kullanıcı
Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Birinin giyimine kuşamına yada fiziğine bakmak ayıp değildir.

Ama birine giydiği bir kıyafet yüzünden "önyargıyla" bakmak çok kötü birşey. Hani hemen " yollu bu böyle mi giyinilir " falan derler bizim burada. Kötü olan bu işte.

Absnthe

www.Mevsim.Org
Kullanıcı
Web sitesi
www.mevsim.org
Kısa Konuşacagim...
İnsan ! Nefsini ve Hislerini ALLAH korkusu ile Terbiye etmişse..
GÜZEL BAKAR GÜZEL GÖRÜR..
Aksi Bir durum , Boş İnsani Şeytan Doldurur.

Minikçe

Well-known member
HanımZade
birde şu açıdan ele alalım konuyu.
Bazı kızlar mini giyer ama öyle güzel giyerki oturup kalkması o eteği taşımasıyla hiç abes gelmez size.
Bide diğer kızlar vardırki allahhh muhafaza. işte onlar giymesin

• Beğen
Tepkiler: Eda

Yuxexes

New member
Kullanıcı
Atalarimizdan yola cikacagim ben .."Güzel Bakmak Sevaptır" .)))

Never Give Up

Active member
Kullanıcı
Erkekler olarak hep biz suçluyuz.. :p

Absnthe

www.Mevsim.Org
Kullanıcı
Web sitesi
www.mevsim.org
Mini Etek Giyen Kadinin Şucu ne Olabilirki.. Ona Bakan Erkek Şuçludur Tabi..

ama İş Sevgiliye Düşerse Erkek bakiyorsa erkek tabiki Şuclu.
Yok Kadin Evli veya Sevgilisi var Mini etekmi giyiyor ? Ben O Kadinin Adami SEVDİGİ Samimiyetine pek inanmam. Kadinlar Niye Mini etek giyerki ben burda Artniyet aramiyorum. ama bir KADİN Kocasina Saygisini SEVGİSİNİ HİSSETTİRTMELİ.

Nihan

Farkım farkındalığında..
HanımZade
Sevdiği adam giymesini problem etmiyorsa ve yakışıyorsa taşıyabiliyorsa istediğini giysin bize ne kime ne..
Ayrıca mini etek yada şort giyiyor tahrik oluyorum deyip taciz eden erkekler de daracık kotlar slim fit gömlekler giymesin şalvar ve bol gömlekler giysin :))
Kısacası bunun sonu yok herkes yakışanı ve taşıdıgı kıyafeti giysin ve lütfen bu durum saygı görsün artık.
#kıyafetime dokunma :)

A

AyLa

Guest
İlk önce niyete bağlı. Beğenmiş, bakmış olmak sorun değil. Sonuçta giyen bayan sadece kendisi için yapmıyor bunu. Eğer doğruyu söyleyecek olursak, bunun arkasında beğenilme güdüsü de var elbette. Ama Kadın Mini giyindim diye ona kötü gözle bakmak veya adeta gözleri ile soymak ta çoğu erkeğin iç güdüsü. Bu nedenle suç erkeklerde bence. Nefsine sahip olamıyor çoğu.

lastsamurai

Yasaklı Üye
Yasaklı
suçun tanımını düşünürsek, ortada bir suç oluşabilmesi için bunun vukuu bulmuş olması şartı aranır. bu durumda eğer mini etek giyen de bakan da halinden memnun ise bir sorun yok, giyen giysin, bakan baksın. Bu durumda ortada bir suçlu da yoktur zarar da.
Ha ben GİYDİRMEM ama bunu asla maçoluk olarak algılamayın çünkü herkesin değer yargıları farklıdır.
Mesela mini etek giymek kime göre, neye göre suç ya da değil? Bunu belirleyecek sabit bir şey vardır, adı da EDEP'tir. Siz diyin MEDENİYET.
Bu herkes için böyledir, kimse kendisini kandırmasın.

Çünkü örneğin bizim ülkemizde aramızdaki en çağdaş takılan arkadaşlarımız bile bir kızın ya da sevgilisinin sokakta ÇIRILÇIPLAK dolaşmasını yadırgar. Çünkü bunun medeni [Edepli] bir tutum olmadığını yargısına varır kafasında. [Oysa o şekilde gezmek isteyen insanlar da olabilir...]

Ne oldu peki o "mini etek giyen kıza suçlu gözle bakanlar yobazdır" diyen marijinal kesime?
Görüldüğü üzere herkesin MEDENİYET'e dair belli bir çizgisi vardır.
Mini etek giymek Medeni bir davranış değil ise, yani toplumun düzenini sekteye uğratıyor ise giyilmemesi daha makuldur. Çünkü bu bir suç oluşmasına mahal verebilir ve etek giyen kişi bundan zarar görebilir. Örneğin taciz, hatta daha da ilerisine gidilirse tecavüz gibi. [günümüzde örnekleri mevcuttur]
Bu durumda burada her iki taraf da zarar görecektir. [ iki tarafın da zarar görmesi durumunu suçun oluşmasından önceki psikolojik ve adli nitelikler açısından yazdım]
Sonuç itibariyle ortada bir "zarar" olması kimsenin yaşam seyrinden beklediği bir şey değildir.
Bana göre bir etek için sınır diz kapağı ortası olmalıdır. "ORTA" her zaman makuldur.

Fineas

Epik
Kullanıcı
bakanda sucludurda ama gıyen daha sucludur ne diye giyiyo giymesin amaç nedir giymekte :D

B

Berdus

Guest
Bence nefsine hakim olamayan suçludur, alkol haramdır alkol aldın diye alkol de suclu sende suclusun demiyecekler :d

EUPHRAT

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Bireyin, dışarıda mini etek giyen bir bayana 'tahrik oldum' adı altında kendi içsel sapkınlığının dışa vurumuyla oluşan sözüm ona 'namus' kavramını öne sürerek, öz benlik iradesini rafa kaldırıp empati olgusu söz konusu olunca beynine mini etek giydirip
diline türban takan insanlara niçe'nin bir çift lafı var.
Kim namus ve ahlâk şövalyeliği yapıyorsa, Bilin ki en namussuzu o' dur." -Friedrich Nietzsche-

aLex

onLy Trance Music
Kullanıcı
kadin mini etek giymis erkek mini etegi cinsel obje sanmis :) sapkinlik maalesef boyle basliyor canim ulkemde :)

Alt