İnanılmaz Tesadüfler...

Ahmet

New member
Kullanıcı
Katılım
4 Haz 2017
Mesajlar
10,838
Tepkime puanı
5,175
Puanları
0
Cinsiyet
Erkek
-Hoover barajı projesinde 112 adam öldü. İlki 20 Aralık 1922'de J.G. Tierney idi. Sonuncu ise tam 13 yıl sonra yine 20 Aralık 1935'de. J.G. Tierney'nin oğlu Patrick Tierney idi.

-1930'lar da Detroit'te dikkatsiz genç bir anne Joseph Figlock isimli bir adama çok şey borçlu. Figlock sokakta yürürken yüksekçe bir pencereden bebek tam onun kucağına düştü. Ne adam ne de bebek yaralandı. Fakat sadece bir yıl sonra, yine Figlock aynı sokaktan geçiyorken aynı bebek yine aynı şekilde kucağına düştü. Ve yine ikisi de zarar görmedi.

-2000'de çıkan Deus Ex oyununda yapımcı ikiz kuleleri New York siluetine koymadı. Bu ise oyunda ikiz kulelerin bir terörist saldırısında yıkıldığı şeklinde açıklanıyordu.

-28 Temmuz 1900'da İtalya hükümdarı Kral Umberto Monza'da küçük bir restorana gitti. Restoran sahibinin adı da Umberto idi ve sipariş aldıktan sonra ikilinın ortak özelliklerinin farkına varıldı; İkisi de Turin kasabasında 14 Mart 1844'de doğdu. İkisi de aynı gün Margherita isimli birer kadınla evlendiler. Kral Umberto'nun kral olduğu gün restoran açıldı. Ertesi gün ise restoran sahibi öldürüldü, kral buna üzülürken aynı gün kalabalıktan bir suikastçı onu öldürdü.

-1974'de Bermuda'da motosiklet kullanan bir adam taksi çarpmasıyla öldü. Bir yıl sonra adamın kardeşi yine aynı motosiklet ile kaza geçirerek öldü. Ona da aynı taksi sürücüsü çarptı takside de aynı yolcu vardı.

-1895'de Ohio'da sadece iki araba vardı ve onlar da birbirine çarparak kaza yaptı.

-1914'de Alman bir anne çocuğunu fotoğraflamak için bir film aldı ve onu Starzburg'da ki bir fotoğrafçıya götürerek fotoğrafları almak istedi. Daha sonra savaş başladı ve fotoğrafları hiç alamadı. Sonra Frankfurt'a taşındı ve iki yıl sonra bu sefer yeni doğan çocuğunu fotoğraflamak için yine bir film aldı. Fotoğrafları bastırdığında iki yıl önceki fotoğrafın yenisiyle üst üste bindiğini gördü. Filmler çoğunlukla tekrar kullanılırdı ve bu film hiç temizlenmeden 150 kilometre ötede aynı kadına satılmıştı.

-Güney Afrikalı 49 yaşındaki astronom Danie du Toit, ölümün her an gelebileceğini öğütleyen bir ders verdi. Dersi bitirirken ağzına bir şeker attı, oturdu, ve bu şekerle boğulup öldü.

-Bir ofise şikayet mektubu yazmak için gelen iki kadın bilgisayar hatası ile karşılaşırlar hatanın sebebi ise ;
iki kandında aynı sosyal güvenlik numarasına sahipti. Ayrıca ikisinin ismide Patricia Ann Campbell di, ikisinin de doğum günü 13 Mart 1941 di, ikisinin de babası Robert Campbell di, ikisi de 1959'da iki askerle evlenmişti ve ikisinin de 21 ve 19 yaşlarında iki çocuğu vardı.

-1920'lerde Amerikan roman yazarı Anne Parish çocukluk favorilerinden 'Jack Frost ve Diğer Öyküler' kitabını Paris'te bir kitabevinde buldu. Kitabı kocasına gösterip ne kadar sevdiğini anlattı. Kitabı açtıklarında şu yazıyı gördüler: Anne Parish, 209 N. Weber sokağı, Colorado Springs" Kendi kitabıydı.

-Beatrice'de ki batı yakası baptist kilisesi korosu için her çarşamba saat 7:20'de bir prova yapardı. 1 Mart 1950'de bir çarşamba günü 7:27'de gaz sızıntısından bir patlama yaşandı. Mucizevi bir şekilde kimse zarar görmedi çünkü koronun 15 üyesinin tamamı ilk defa provaya geç kalmıştı.

-2006'da balıkçı Mark Anderson "Copious" isimli botuyla balığa çıkmışken tam 92 yıllık bir şişede mesaj buldu ki bu en eski mesaj olarak Guiness Rekorlar Kitabı'na girdi. Arkadaşı Andrew Leaper'a bu konuda devamlı övünerek onu gıcık etti. 2012'de Aynı botla bu sefer Leaper balığa çıktığında bu sefer 96 yıllık bir mesajı o buldu ve arkadaşını kitaptaki yerinden etti.

-70 yaşında bir adam Helsinki'nin 600 kilometre kuzeyinde bir yolda karşıdan karşıya geçerken bir kamyonet ona çarptı ve adam öldü. 2 Saat önce yine 70 yaşında bir adam 1.5 kilometre ötede yine karşıdan karşıya geçerken kamyonet çarpmasıyla öldü. İkisi kardeşti, hatta ikiz kardeşti.

-1973 Yılında Anthony Hopkins, kitabıyla aynı ismi taşıyan George Feifer imzalı 'Petrovkalı Kız' filminde başrolü kaptı. Önce kitabı okumak isteyen Hopkins, Londra'da ki hiç bir kitapçıda kitabı bulamadı. Eve giderken bir bankta unutulmuş bir kitap buldu ve bu kitap Petrovkalı Kız idi. 2 Yıl sonra filmi çekerken George Feifer Hopkins'e kendi kitabının verdiği bir arkadaşı tarafından Londra'da kaybedildiğini söyledi. Kitabın içinde Feifer'ın tüm notları bulunuyordu. Hopkins kitabı çıkarıp " Bu mu?" diye sordu, aynı kitaptı.

-1660'da bir gemi Dover geçidinde battı. Tek kurtulan Hugh Williams idi. 1767'de aynı yerde ikinci bir gemi battı ve yine tek kurtulan adamın ismi Hugh Williams idi. 1820'de Tahmes'de bir gemi karaya oturdu ve yine tek kurtulan Hugh Williams idi. 1940'da bir gemi Alman mayını tarafından patlatıldı. İki adam kurtuldu, amca yeğenlerdi ve ikisinin de ismi Hugh Williams idi.

-Hitler ve Napolyon 129 yıl arayla doğdular. Yine 129 yıl arayla hükümdar oldular. 129 yıl arayla Rusya'ya savaş açtılar ve 129 yıl arayla yenildiler.

-Birinci Dünya Savaşı'nın ilk günlerinde İngilizler RMS Carmania isimli bir savaş gemisini geçici bir savaş teknesine dönüştürdü. Dikkatlerden uzak kalmasını umarak SMS Cap Trafalgar isimli bir Alman gemisi olarak gizlediler. Plan işe yaradı ve 14 Eylül 1914'de bir Alman gemisini Brezilya kıyısında batırdı. Tamamen tesadüf olarak batırdığı gemi gerçek SMS Cap Trafalgar gemisi idi. Hatta bu gemi de Almanlar tarafından RMS Carmania ismiyle gizlenmişti.
 
Üst
Alt