Hacklink & Backlink Nedir?

Hkn

New member
Kullanıcı
Katılım
20 Mar 2017
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Cinsiyet
Erkek
Hacklink nedir?

Hacklink, illegal yollarla backlink kodunuz gizli eklenmiş halidir.

Backlink nedir?
En kolay tanımı bir sitenin başka site tarafından link verilmesi yani (referans olarak) gösterilmesine backlink denir.

Hacklink ve Backlink Arasındaki Fark Nedir ?
Bu konu aslında çok yeni bir konudur.Bu konu hakkında google ceza veriyor sandboxa düşüyor vs vs tarzı çok fazla sorular sorulmakta ve doğru düzgün cevap veren çok az.Aslında cevabı oldukça basittir.Şimdi size bunu hemen açıklayayım.

Günümüzde kendini hacker sanan ve hacker kişi sayısı epey çoğaldı.Eline server geçen hacker oldu.Daha sonra seo işine girdiler.Link eklemeye satmaya çalıştılar ve günümüz ortamına ulaşmamızı sağladılar. Hacklink satan hackerlar her gördükleri yüksek pageranklı olan siteye link ekleyerek bu link kavramını herkesin ağzında sakız yaptılar.Buna paralel olarakta hacklink kullananların sayısıda çoğaldı.Şimdi buraya kadar hacklink kavramını umarım anlatabilmişimdir.

Şimdi backlink kavramını basitçe üst kısımda açıklamıştık.Başka sitelerde referans demiştik.Backlink her zaman sitemizin yükselmesini sağlamayabilir.Özellikle web sitemizin içeriği ile backlink aldığımız site içeriklerinin farklı olmasında google sıralamasında sitemize bir katkısı olmaz.Şimdi hacklinkler web sitelerin içeriğine gizli olarak eklendiği ve içeriğine bakılmaksızın referans yapıldığından dolayı zarar verebilmekte.

Genel olarak toparlayarak yazımı bitereyim.Hacklink ve backlink arasında bir fark yoktur.Hacklink illegal olarak yapıldığından dolayı size sıkıntı yaşatabilir.
 
Üst
Alt