En Son ne Zaman Bir KaDını SevDin..

NiL

New member
HanımZade
En son ne zaman bir kadını sevdin?

Ama öyle öptün, sarıldın, uyudun falan değil; en son ne zaman bir kadını gerçekten sevdin?

Kaybetmekten korkarak, yanındayken bile özleyerek, deli gibi kıskanarak, koruyup kollayarak… Delikanlı adam korkmaz diye bir şey yok. Korkacaksın!

Sevdiğin kadını kaybetmekten korkacaksın, kıskanacaksın da. Sokakta elinden tutacaksın, tanıdığın herkesle onu tanıştıracaksın. ‘’İşte benim hayatım bu!’’ der gibi tanıştıracaksın. Güzel bir kadın sevmek istiyorsan onu gülümseteceksin. Çünkü dünyanın en güzel kadını mutlu bir kadındır, onu mutlu edeceksin.

Bu yüzden kirpiklerini sev bir kadının. Avuç içlerini. Makyajsız yüzünü. Uyku sersemliğini. Saçlarını kesen bir kadının çektiği acıyı anlayabilecek kadar sev bir kadını. Ve asla bir kadının saçlarını kesmesine sebep olma.

Adam gibi adam her kadını aynı kefeye koymaz. Çünkü bazı kadınlar dünyanın bütün kadınlarından daha fazla hak eder güzellikleri. Mesela annen gibidir; nedensiz karşılıksız sever seni. Öyle bir kadına rastlamışsan ne ala, kıymetini bil onun.

Bir kadının başı onu gerçekten seven, koruyan, sahiplenen adamın göğsüne yakışır. Çünkü öyle adamlar, göğsünün altında yalnızca o kadın için çarpan bir kalp taşır.

Önemli olan en mükemmeli bulmak değil; elindekinin kıymetini bilip ona sahip çıkabilmektir. Unutma ki sahip olduğun en önemsiz şey bile sana ait olmayan en kusursuz şeyden daha değerlidir. Çünkü sana aittir o, senindir.

Bu yüzden hayatındaki her şeyin kıymetini çok iyi bilmelisin. Elinden tuttuğun kişinin gözlerine bak ve ona ne kadar güzel olduğunu söyle, senin için ne kadar önemli olduğunu anlat ona. En önemlisi de söylediğin her şeyi gerçekten hissetmesini sağla. Ve onu sana verdiği için Allah’a şükret…

Bütün güzel yanları gibi, onu kusurlarıyla da sev!

Çünkü karşındaki kişi senin onu sevdiğin kadar güzeldir.

Ne kadar seversen, o kadar güzelleşir.

Deli gibi sevdiğin birinden vazgeçmek kolay değildir. Hele ki ona içinden gelerek ‘canımsın’ dediysen, ‘hayatım’ dediysen hiç kolay olmaz. Çünkü vazgeçtiğin herhangi biri değil, ‘hayatın’dır. Bu yüzden bazı ayrılıklar biraz da intihardır.

Hangi omza yaslanacağına değil. Hangi omuzda yaşlanacağına karar vermeli insan.

Affet, bu gece seni sevmekten vazgeçtim…

Çünkü seni özlemeye artık tahammülüm yok. Üstelik bir gün her şeyin düzeleceğine olan inancımı da yitirdim. Ne küçücük bir ihtimal kaldı sana dair, ne de azıcık da olsa hayalim

Ben yalnızca seni değil, umudumu da kaybettim. Az önce sesini duymak istedim. Cesaretimi toplayıp numaranı çevirdim, ama arama tuşuna basmaya gitmedi elim. Yalnızca “alo” demen bile yeterliydi, iyi olduğunu bilmek istedim sadece. Hala oralarda bir yerlerde nefes aldığını bilmek iyi gelecekti. Olmadı… Arayamadım…

Sesini bile duyamadığım birini sevmek her geçen gün biraz daha yormaya başladı beni. Bu yüzden bir kere duyup bir daha özlemektense, hiç aramayıp böylece unutmayı seçtim. Affet, bu gece seni sevmekten vazgeçtim.

İsterdim ki şuan seni bu kadar anmışken kulakların çınlasın ve hatırla beni…

Ara… Seni içimde tam öldürmek üzereyken suçüstü yap bana; yalandan da olsa halimi, hatırımı sor. İstersen sus, hiç konuşma. Ama orada bir yerlerde olduğunu, arada da olsa aklına geldiğimi belli et. En çok şuan ihtiyacım var sana. En çok şuan sarılmanı istiyorum. Sevme beni. İnan bana bunun da hiçbir önemi yok. Ama bir zamanlar hiç sevmemişsin gibi davranman üzüyor beni. Buna tahammül edemiyorum.

Çünkü bunu hiç hak etmedim. Affet, bu gece seni sevmekten vazgeçtim.

Sigarayı bırakmazsam ortalama kırk yıl daha ömrüm var; ama seni sevmeyi bırakmazsam korkarım ki öleceğim. Çünkü katlanamıyorum artık yokluğuna, çünkü öyle işlemişsin ki iliklerime, sen yetmezliğinden öleceğim. Affet, bu gece seni sevmekten vazgeçtim.

Bir kadın güzel olduğu için sevilmez. Sevdiğin için güzeldir o. Sırf sen seviyorsun diye herkesten farklıdır, herkesten başka bakar gözleri. Senin ona verdiğin değer kadar anlamlıdır, sevdikçe daha da güzelleşip kıymetlenir. Bir kadının güzelliği bilmiyorum kaç para eder ama sevdiğin kadının bir gülüşü dünyalara değer.

Ne istiyorum biliyor musun? Bana küs, kırıl, kız istersen. İyi geceler deme, yüzüme bakma, hatta sırtını dön uyurken. Ama mutlaka ayakların ayaklarıma değsin yatarken. Gitmediğini hissedeyim yeter...

Ezgin Kılıç ~Senden Sonra ~

Alt