En iyi korku filmleri ve içerikleri

miSsy

New member
HanımZade
Katılım
19 Ağu 2017
Mesajlar
1,101
Tepkime puanı
326
Puanları
0
Cinsiyet
Kadın
0


Evdeki Düşman - Orphan
Sinema tarihindeki en ürkütücü çocuk karakterlerden biri olan Esther'in korkunç hikayesinin işlendiği bu yapım , izleyenleri şok eden bir senaryoya sahip.
Anne karnındayken bebeğini yitiren çift büyük travma yaşar. Kate kabusların ve geçmişten gelen şeytani ruhların pençesindedir. Çift bir evlatlık edinmeye karar verir ve yetimhanedeki Esther
adındaki küçük kız onları adeta kendine çeker. Ama Esther'in esrarengiz sırları vardır.

s-1f662161237ada467a194039c9337f108e5845b8.jpg


The Visit
Ziyaret, iki küçük kardeşin uzak bir çiflikte yaşayan büyükanne ve büyükbabasının yanına bir haftalığına ziyarete gitmelerinin öyküsünü işliyor. Çocuklar çiflik evine vardıklarında, büyüklerin son derece rahatsız edici bir olaya dahil olduklarını fark ederler; eve geri dönmeyi istedikleri anda ise kaçma şansları kalmamıştır.

0


Storm Warning - Ölüm Fırtınası

Denizde şiddetli fırtınaya yakalanan bir çift aklını kaçırmış bir adam ve psikolojik bozuklukları olan oğlunun yaşadığı gözlerden uzak bir kara parçasına sığınmak zorunda kalır. Zorla alıkonulan, dövülen ve cinsel şiddete mağruz kalan çift için kanlı bir ölüm kalım savaşı başlayacaktır.

s-e1515ec1a3b3be259acbb0c84dec5b21963c1c8a.jpg


The Strangers
Yönetmen Bryan Bertino'nun, çocukluğunda yaşadığı ve etkisinden çıkamadığı bir olayı senaryolaştırarak beyaz perdeye aktardığı bu filmde, Kristin McKay ve James Hoyt adındaki çiftin travması anlatılıyor. McKay ve Hoyt bir dostlarının düğününe katılırlar. Dönüşte, James’in ailesinin yazlık evinde bir gece geçirmeyi planlamaktadırlar. Romantik başlayan geceleri, kimliği belirsiz üç kişinin ortaya çıkması ve hayatlarını bir cehenneme çevirmesiyle devam edecektir.

0


Truth or Dare - Doğruluk mu Cesaret mi ?
Bir partiye katılmayı planlarken ıssız bir yerde ki eve giden gençler, eğleneceklerini düşünürken kendilerini kardeşinin ölümünün sorumlusu tutan bir adamın
sapıkca oyunuyla karşılaşırlar. Çoğumuzun bildiği '' Doğruluk mu ? Cesaret mi ? '' oyununun kanlı bir versiyonu olan bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

0


Wrong Turn - Korku Kapanı
Chris Fylnn başka bir şehre iş görüşmesine gitmek için arabasıyla yola çıkmıştır. Kimyasal maddeler taşıyan bir kamyonun yaptığı kaza ile anayolun kapandığını gören Chris ,
gideceği yere geç ulaşmamak için Batı Virjinya Dağları'ndan geçen yolu kullanmaya karar verir.
Ancak bir an dikkatini kaybettiğinde yol ortasında, park halindeki başka bir araca çarpar. Bu sırada ormanda kamp yapmaya gelmiş 5 kişilik bir arkadaş grubuna rastlar. Grup Francine ve Evan çiftini olay yerinde bırakıp Chris, Jessie, Varly ve nişanlısı Scott ile birlikte yardım arayışına girerler. Tuhaf bir kulübe bulurlar. Orada canavar kılıklı üç dağ adamı yaşamaktadır. Kaçış ve kovalama başlamıştır.

0


Paranormal Activity
Paranormal Activity, insanoğlunun bilinçaltındaki en ilkel korkularını gıdıklayarak başarıya ulaşan, zeki film serilerinden. Film, çok düşük bütçelerle, sadece insanın endişe ve hayalet ve bilinmeyen korkusuna dayalı kurgusuyla bir hayli ses getirdi dünya ölçeğinde. Micah ve kız arkadaşı Katie San Diego'nun sessiz, sakin ve ıssız yerleşim yerlerinden birine tanışırlar. Başlarda her şey yolunda gibi görünüyordur. Ancak Katie'nin bir sorunu vardır. Genç kız küçük yaşlarından bu yana uhrevi bir mahluk tarafından takip edildiğini hissetmektedir ve bu varlık bu yeni evde de takiptedir! Olayın ardındaki gizemi çözmeye karar veren Micah, yatak odalarına bir el kamerası düzeneği kurarak bu ecinniyi alt edebileceğini düşünür. Böylece olağandışı bir olay meydana geldiğinde, bir peri, cin ya da hortlak evlerine davetsiz misafirliğe kalkıştığında tüm ayrıntısıyla kayıt altına alabileceklerdir. Başlarda ayak sesleri gibi basit seslerin duyulmasıyla başlayan bu olaylar silsilesi, zamanla şiddetini artırarak genç çifti korku dolu anlara sürükleyecektir.

0


The Conjuring - Korku Seansı
Gerçek bir hikayeden konu alınan bu film , doğaüstü olayları inceleyip aydınlatmaya çalışan dünyaca ünlü çift Ed ve Lorraine Warren'ın karşılaştıkları ürkütücü bir vakayı ele alır. Ed ve Lorraine Warren bir gün Perron ailesinden bir telefon aldıklarında hayatlarının en korkutucu görevine atıldıklarının farkında değildir. Perron ailesinin gözlerden uzak çiftlik evi nedeni bilinmeyen karanlık bir varlık tarafından kuşatılmıştır ve bu nedenle de hayatları tam bir kabusa dönüşmüştür. Bu vakayı çözebileceklerine inanan deneyimli Warren çifti, ne kadar şeytani bir varlıkla karşı karşıya olduklarını çok geç fark edeceklerdir.

 
Üst
Alt