Çocuk İstismarı

Minikçe

Well-known member
HanımZade
Merhaba arkadaşlar Son zamanlarda çok fazla duyduğumuz çocuk istismarına tepkilerimizi buradan dile getirelimmi?
28058448_173969159995353_3388759730817263761_n.jpg

Minikçe

Well-known member
HanımZade
İşte çocuklarımız için 14 güvenlik kuralı

1- Yalnız yerler güvenli değil. Ben hep arkadaşlarımla oynarım!

2- Tanımadığım kişilerden şeker, hediye almam!

3- Ailemden İzinsiz arabalara binmem!

4- Yardım istersem, üniformalı birinden isterim!

5- Kendi adımı, annemin, babamın adını bilirim. Telefon numaramızla adresimizi de bilirim!

6- Su birikintisine, kuyu nehir veya denize yanımda yetişkin olmadan yaklaşmam ve girmem!

7- İstemediğim şeylere hemen hayır derim!

8- Tedirginsem, hemen oradan uzaklaşırım, kaçarım!

9- Biri bana dokunduğunda kötü hissedersem, “Hayır, bana dokunma” derim! Bu benim en doğal hakkım.

10- Sesim alarmımdır benim. Tedirginsem, korkarsam hemen bağırırım! Çekinmem.

11- Başkalarıyla konuştuklarımı, aileme de söylerim!

12- Bir yere gitmeden önce, aileme sorarım!

13- Korkarsam, kendimi kötü hissedersem, hemen birine söylerim!

14- Büyük biri benden yardım isterse, yardım etmeden ailemden önce izin alırım!

Kalbi-Sebila

You can go your own way
HanımZade
Tanıdık bi aşcı youtubber kadın bi sosyal ağda çocuğunu tuzağa düşürmek isteyen cinsel istismarcıların çocuğuna yazdığı mesajlarının ekran görüntüsünü alıp paylaşmıştı hesabında o ekran görüntülerini okudum o insanlıktan nasibini alamamış mahlukat çocuga çocuk mankencilik ajansının müdürü olduğunu onun ajansta çalışmasını istediğini yazıyordu ve karşılığında bi sürü para telefon tablet pc elektron eşyalar teklif ediyodu ve çocuktan çıplak resimlerini çekip atmasını istiyordu Allahtan çocuk aklı başında ve bilinçli ebeveyinleri sayesinde bu tuzağa düşmemiştir yani şimdi demem o ki ebeveyinler lütfen bilinçli olsun bu durum karşısında çocuklarıyla sadece anne baba gibi değil de bir dost gibi de konuşup dertleşirlerse çocuklar kolayca başlarından geçen her durumu utanmadan çekinmeden ailelerine anlata bilsin aksi durumda içe kapanık olurlar ve yaşadıkları türlü kötülüklerle kendileri baş edelim derken daha da kötülüklere pisliklere maruz kalmasınlar malesef günümüzde affedersiniz (çocuk bezinden) bile tahrik olan aşşağlık "insancıklar" var bizler bunlara dur demek için sadece sosyal ağlarda paylaşarak ve yahut sokaklara dökülüp protesto ederek bi yere varamayız malesef tepkilerimiz yetkisiz kalıyor o zannımca gerçek ceza almadıkları sürece idam ve ya kimyasal kısırlaştırma bunlar uygulanmadığı sürece butür iğrenç olaylar ne yazık ki hep duyucaz
images.jpeg

A

AyLa

Guest
Miniğim, yine çok güzel ve önemli bir konuya değişmişsin
Yüreğine sağlık bitanem.

Çocuk istismarında dur durak bilmeyen iğrenç emelli insanları 'ruh hastası ' olarak gösteren ve kendi çocukluklarında aynı duruma mazur kalmalarını öne sürerek bir şekil 'bahane' bulunması beni en deli eden yerlerden birisi.

Bu bahaneleri ancak bu şekil düşünceli insanlar kabul eder.

Elbette ki biz büyüklere düşen sorumluluklar az değil.
Kendi çocuklarımıza dikkat ettiğimiz kadar, cevremizde ki Çocuklara da dikkat etmeyi ihmal etmeyelim.
Örnek;

71bd0211d813bf5db839ff95646f1938.jpg

Minikçe

Well-known member
HanımZade
Miniğim, yine çok güzel ve önemli bir konuya değişmişsin
Yüreğine sağlık bitanem.

Çocuk istismarında dur durak bilmeyen iğrenç emelli insanları 'ruh hastası ' olarak gösteren ve kendi çocukluklarında aynı duruma mazur kalmalarını öne sürerek bir şekil 'bahane' bulunması beni en deli eden yerlerden birisi.

Bu bahaneleri ancak bu şekil düşünceli insanlar kabul eder.

Elbette ki biz büyüklere düşen sorumluluklar az değil.
Kendi çocuklarımıza dikkat ettiğimiz kadar, cevremizde ki Çocuklara da dikkat etmeyi ihmal etmeyelim.
Örnek;

Ekli dosyayı görüntüle 1622
harikasın sen.
inş sonu gelir yada cezalarla zorla getirrtirler

lastsamurai

Yasaklı Üye
Yasaklı
hadımlık ile alakalı bir ceza gündemdeydi mecliste. son durum nedir bilmiyorum ama eğer bu tasarı kabul edilirse çok güçlü bir yaptırım olur. malum, hiçbir erkek istemez böyle bir duruma düşmeyi.

Absnthe

www.Mevsim.Org
Kullanıcı
Web sitesi
www.mevsim.org
Evet Bu Konuda Ailelerin Cocuklarina Kendisinden başka Kimseye güvenmemesini Söylemekte Fayda var. Sokaga Sirf oynamasi icin birakmak vs hadiseler Sosyal medyada görüyoruz. Herşey anlik gelişiyor. O yüzden Cocugu Bilincli uyarmak Gerekir.

Hadim meselesine Gelince , Kimyasal Hadim En son Gündemdeydi Sanirim hala masada bekletiliyor. Her ne kadar güzel bir sistem olsada Bu ülkede bu kadar hain , tecavüzcü varken böyle birşeyin cıkmasi ne kadar dogru ? DİREK İDAM'in Gelmesi Lazim. Ben Şahsen Destekliyorum.
DEVLETİN kestigi BAŞ ACİTMAZ ! Kana KAN dişe diş. Ailenin RİZASİ dişinda Devletin Karar Almasi Şahsen beni üzmektedir. İnaniyorumki İDAM Gelicektir.. Cocuk istimari Konusunda bizim millet 'in KIRMIZI cizgisi vardir. HER BABA , ANA Böyle bir meselede O insani ÖLDÜRME krizine girecegini bilir. Cani yanmayan bunu anlayamaz. İnsanliktan bahseden guruhlar olacaktir. Lakin Böyle pisliklerin yaşamaya nefes Almaya Hakki yok.
Benim bu koundaki fikrim. Tecavüzcülerin , Cocuk istismarcilarin Hayvanlar'in yerine DENEYLERDE kullanilmasini daha uygun buluyorum. Bunlardan daha pis sürüngenlermi var. Bu Mesele Cok derin ve en nefret ettigim şey.

Dilegim Odurki..

İdam Gelsin , Bundan Daha büyük CAYDİRİCİ BİRŞEY Yoktur.

Hickimse Canini Bir NEFS ugruna FEDA ETMEYECEKTİR.

ECEL KORKUSU HERKESİ YERİNDE TUTMAYA YETER !

lastsamurai

Yasaklı Üye
Yasaklı
Hocam tecavüz için idam getirilebilir belki ama bu , devletimiz için son seçenek sanırım. Çünkü Avrupa İnsan Hakları Beyannamesine uyum sürecimiz, şu , bu vb olayları var. Öyle kolay olmuyor ki, bilirsin.

Hadım'lık meselesi de en az idam kadar caydırıcı olur, yani açık konuşturmayın beni :) bir erkeğin isteyebileceği son şey herhalde bir şeylerin işlevini tamamen yitirmiş olması bile olamaz. Öte yandan tecavüz için idam gelirse inanın bana, bu durum diğer suçların da idamla sonuçlanmasının önünü açar ve bu durdurulamaz. Yani diğer ağır suçların cezası da idam adına sorgulanır. Bu durumda işin içinden çıkılamaz.

Bence:
1: Mesela kendisinden ayrılmak isteyen eşlerini, sokak ortasında öldüren adi şerefsizler de İDAM edilmeli, kesinlikle yaşamaya hakları yok bence.
2: Hırsızlık yapanlar da idam edilmeli, bir insanın cebindeki emeği çalıp afiyetle zevki sefa sürdürmek isteyenlerin de yaşamaya hakkı yok bana göre. Fakirin, garibanın cebindeki parayı çalıp yiyen bir şey İNSAN olabilir mi?
3: Uyuşturucu madde satarak gençlerin zehirlenmesine ortam hazırlayanlar da İDAM edilmeli.
4: Askerimize, Polisimize kurşun atmış bütün tetöristler hapsanede beslenmek yerine İDAM edilmeli, onların da yaşamaya hakkı yok.

Gel gelelim benim bunları istememle idam gelmiyo, keşke gelse ama yok, İDAM çağdaş bir cezalandırma yöntemi değilmiş batıya göre, ben bunu demek istiyorum :)

Kalbi-Sebila

You can go your own way
HanımZade
Adam ağır psikopat değil de sevimli bir ponçik gibi görünüyor ama bu kararını sonuna kadar destekliyorum
5a636323-a1f0-4dda-8e9a-621ba9a5421a-m.jpg

Yuxexes

New member
Kullanıcı
Eskiden Coluk Cocuk iceri Gelmezdi Aksama Kadar Sokakta Parkta Bahcede oynar gunu gun edersi Simdilerde geldigimiz Duruma bakin!!! yazık Cok Yazık...!

M

Muzik

Guest
Çocuk istismarı deyince insanların aklına hep cinsel taciz, tecavüz gibi şeyler gelir hep. Bir çocuğun istismarı sadece cinsellikle ilgili değildir.

Çocuğun anne babası tarafından genel ihtiyaçlarının karşılanmaması (buna sevmek, ilgilenmek de dahil), fiziksel ya da psikolojik şiddet uygulanması da çocuk istismarıdır. Yani bir çocuğun gelişimini olumsuz yönde etkileyen ve bilinçli olarak yapılan her şey çocuk istismarıdır. İstatistiklere göre fiziksel olarak istismar edilen çocuk sayısı cinsel istismara uğrayan çocuk sayısından daha fazladır.
Çocuklarımız tehlike altında, çünkü yetişkinlerimiz ahlak, vicdan gibi değelerden yoksun yazık..

lastsamurai

Yasaklı Üye
Yasaklı
çünkü yetişkinlerimiz ahlak, vicdan gibi değelerden yoksun yazık.

Kimse beni yanlış anlamasın ama yukarıdaki alıntı işin anahtar cümlesi. Çünkü şu an ülkemizde öyle berbat bir genç nesil yetişti ki yarın onların evlenip o zihniyetlerle evlat yetiştirmesi çok korkunç...

Absnthe

www.Mevsim.Org
Kullanıcı
Web sitesi
www.mevsim.org
Hocam tecavüz için idam getirilebilir belki ama bu , devletimiz için son seçenek sanırım. Çünkü Avrupa İnsan Hakları Beyannamesine uyum sürecimiz, şu , bu vb olayları var. Öyle kolay olmuyor ki, bilirsin.

Hadım'lık meselesi de en az idam kadar caydırıcı olur, yani açık konuşturmayın beni :) bir erkeğin isteyebileceği son şey herhalde bir şeylerin işlevini tamamen yitirmiş olması bile olamaz. Öte yandan tecavüz için idam gelirse inanın bana, bu durum diğer suçların da idamla sonuçlanmasının önünü açar ve bu durdurulamaz. Yani diğer ağır suçların cezası da idam adına sorgulanır. Bu durumda işin içinden çıkılamaz.

Bence:
1: Mesela kendisinden ayrılmak isteyen eşlerini, sokak ortasında öldüren adi şerefsizler de İDAM edilmeli, kesinlikle yaşamaya hakları yok bence.
2: Hırsızlık yapanlar da idam edilmeli, bir insanın cebindeki emeği çalıp afiyetle zevki sefa sürdürmek isteyenlerin de yaşamaya hakkı yok bana göre. Fakirin, garibanın cebindeki parayı çalıp yiyen bir şey İNSAN olabilir mi?
3: Uyuşturucu madde satarak gençlerin zehirlenmesine ortam hazırlayanlar da İDAM edilmeli.
4: Askerimize, Polisimize kurşun atmış bütün tetöristler hapsanede beslenmek yerine İDAM edilmeli, onların da yaşamaya hakkı yok.

Gel gelelim benim bunları istememle idam gelmiyo, keşke gelse ama yok, İDAM çağdaş bir cezalandırma yöntemi değilmiş batıya göre, ben bunu demek istiyorum :)

Seni Anliyorum Lakin , Biz Avrupaya Kuyruk Olacak Ülke Degiliz . Dünyanin Hicbir yerinde Bu kadar Haini Besleyen Başka Ülke yok Malesef. Bu ÜLKE Okullarda, Sanat dünyasinda , Akademide , Askeriyede MALESEF adeta Hain Beslemekte.
Benim Kanima Dokunan Şu Hem Tecavüze Karşi Olacaklar , Hem Sapikliga Karşi Olacaklar
Hemde Tecavüze ,Kadinlara Tacize Yönelik Toplumun Ahlakini Bozmaya yönelik Dizi Yapicaklar ?
Hemde lgbt gibi Sapikliga yönelik Bir Acimi Desteklemekteler. unutmayin En büyük Hastalik Kücük Şeylerle Başlar. Önce İcimizdeki Hastaliklara Çözüm bulamazsak Birakin idami , Bu olaylarin ÖNÜ ASLA engellenemez. SÖZDE CAGDAŞLİK , SÖZDE ÖZGÜRLÜK adi ALTİNDA yaşanmiyormu HERŞEY ? Sahi Cocuk İstismarcilari diyoruz ? Zenginlerin yaptigi YASAK AŞK ! fakirlerinki Cocuk İstismari ! sahiya.. Bu Dünyadan Adalet Beklemek. hepimiz gercegi biliyoruz degilmi.. cok şey var aslinda.

İDAM'a Karşi Cıkanlar BAŞLARİNA gelmedikce ASLA anlayamaz.

lastsamurai

Yasaklı Üye
Yasaklı
Seni Anliyorum Lakin , Biz Avrupaya Kuyruk Olacak Ülke Degiliz . Dünyanin Hicbir yerinde Bu kadar Haini Besleyen Başka Ülke yok Malesef. Bu ÜLKE Okullarda, Sanat dünyasinda , Akademide , Askeriyede MALESEF adeta Hain Beslemekte.
Benim Kanima Dokunan Şu Hem Tecavüze Karşi Olacaklar , Hem Sapikliga Karşi Olacaklar
Hemde Tecavüze ,Kadinlara Tacize Yönelik Toplumun Ahlakini Bozmaya yönelik Dizi Yapicaklar ?
Hemde lgbt gibi Sapikliga yönelik Bir Acimi Desteklemekteler. unutmayin En büyük Hastalik Kücük Şeylerle Başlar. Önce İcimizdeki Hastaliklara Çözüm bulamazsak Birakin idami , Bu olaylarin ÖNÜ ASLA engellenemez. SÖZDE CAGDAŞLİK , SÖZDE ÖZGÜRLÜK adi ALTİNDA yaşanmiyormu HERŞEY ? Sahi Cocuk İstismarcilari diyoruz ? Zenginlerin yaptigi YASAK AŞK ! fakirlerinki Cocuk İstismari ! sahiya.. Bu Dünyadan Adalet Beklemek. hepimiz gercegi biliyoruz degilmi.. cok şey var aslinda.

İDAM'a Karşi Cıkanlar BAŞLARİNA gelmedikce ASLA anlayamaz.

Buna katılıyorum. Bünyesinde bu kadar çok HAİN'i barındıran başka ülke yoktur.
Bu tür dizilerden oldum olası nefret ederim ve haklısınız kardeşim. Ahlaksızlık dolu dizilerin reyting rekorları kırması düşündürücü.
çünkü 1. kanalda da dizi oynuyordu, Yunus Emre'nin Hayatı. Çarpık ilişkilerin anlatıldığı dizileri çekirdek, çay ile tüketenler, bu diziyi nedense beğenmemiş olacaklar ki 47 bölümde bitirildi :)
Dahası ,bakın Türkiye'nin şuanki dini inanış seyrini ben size bir örnek ile sergileyeyim.

12 Nisan Perşembe Miraç kandili idi. O günün reyting sonuçları.
1. sırada survivor rekor kırmış. Kanal 7'nin Miraç gecesi programı bırakın şu sırada diyelim, program reyting bile alamamış.
Bu ülkeye survayvır saçmalıkları daha mühim tabi. birkaç çıplağın ne halt yediği daha ilginç geliyor anlaşılan...

Bir toplum kendi ananesinden uzaklaşıp bu şekilde yozlaşır ise bu ülkede ahlaksızlığı özendiren diziler de izleniiirr, LGBT ciler de çoğalır destekleniirrrr, tecavüz de olurrrrr, cinsel istismar da artaaar, vicdan da kalmaaaaz, anan baba kavramları da biteeer.
Her şey de olur bal gibi.

İşte bu ve benzeri zihniyetlerle kirlenmiş bir nesil evlenip evlat yetiştirir ise üffff... Cennet Anaların Ayağı Altındadır da. Hangi Anaların?

Hülasa gidişat kötü..

Absnthe

www.Mevsim.Org
Kullanıcı
Web sitesi
www.mevsim.org
Çocuk istismarı deyince insanların aklına hep cinsel taciz, tecavüz gibi şeyler gelir hep. Bir çocuğun istismarı sadece cinsellikle ilgili değildir.

Çocuğun anne babası tarafından genel ihtiyaçlarının karşılanmaması (buna sevmek, ilgilenmek de dahil), fiziksel ya da psikolojik şiddet uygulanması da çocuk istismarıdır. Yani bir çocuğun gelişimini olumsuz yönde etkileyen ve bilinçli olarak yapılan her şey çocuk istismarıdır. İstatistiklere göre fiziksel olarak istismar edilen çocuk sayısı cinsel istismara uğrayan çocuk sayısından daha fazladır.
Çocuklarımız tehlike altında, çünkü yetişkinlerimiz ahlak, vicdan gibi değelerden yoksun yazık..

Elbette Sonuna Kadar Haklisin. Bunlari zaten biliyoruz ama degilmi ? Peki Ne Yapmamiz gerektigini düşünüyorsun ? Ki onlar yapiliyor ..

Absnthe

www.Mevsim.Org
Kullanıcı
Web sitesi
www.mevsim.org
Alt