Çevrimiçi Sohbet ve Arkadaşlık Siteleri

EUPHRAT

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Katılım
3 Ocak 2017
Mesajlar
1,197
Tepkime puanı
2,691
Puanları
113
Web'de, daha sonra güçlü bir romantik ilişkiye dönüşen birçok başarılı çevrimiçi arkadaşlık hikayesi bulabilirsiniz. Ve bu harika bir şey! Ancak, başarısızlık hikayesi de pek az değildir. Pek çok kişi çevrimiçi arkadaşlık formatı ile tamamen hayal kırıklığına uğramış durumda ve böyle bir formatın sadece zaman kaybı olduğuna ikna olmuş durumda.

Bu neden oluyor? Neden bazı insanlar aşklarını Web'de bulurken, diğerleri sadece zamanlarını boşa harcıyor? Bu soruyu anlamaya çalışalım ve çevrimiçi buluşmayı nasıl gerçekten etkili hale getirebileceğimizi anlayalım.

Arkadaşlık sitelerindeki başarısızlığın ana nedenleri​

Herhangi biri bunun ana nedeninin sıradan bir kötü şans olduğunu söyleyecektir. Ancak bu kesinlikle doğru değildir. Aslında, Web'de arkadaşlığı sonuçsuz ve hatta açıkçası başarısız kılabilecek birkaç temel faktör vardır:

“Hızlı” arkadaşlık için çok fazla site ve uygulamanın ortaya çıkması

Şu anda dünyada 8.000'den fazla farklı arkadaşlık hizmeti mevcuttur. Ve bunların çoğu özellikle "hızlı" arkadaşlık için tasarlanmıştır. Örneğin, Tinder'a "tek gecelik randevu uygulaması" bile deniyor. Aslında öyle. Birçok Tinder kullanıcısı ciddi bir ilişkiyle hiç ilgilenmiyor. Onlar için bu oldukça normaldir ancak diğer kullanıcılar için bu yaklaşım çok fazla rahatsızlık yaratır ve yalnızca genel olarak İnternet arkadaşlığına karşı hayal kırıklığına neden olur.

Birçok insanın tanışmak yeni teknolojileri ve yolları kabul etmesindeki isteksizlik

İnsanların yeni teknolojilere ve iletişim formatlarına hızla hakim olması gerektiği düşünülebilir ancak durum böyle değildir. Z kuşağı ağda kendileri için yeni bir şeyler keşfetmeye oldukça istekli iken Y kuşağı ve hatta daha eski kuşaklar bir şeyleri değiştirmek için hiç çaba göstermezler. Birçoğu klasik arkadaşlık sitelerinden, sosyal ağlardan ve hatta forumlardan oldukça memnundur. Mesajlaşarak daha rahat iletişim kuruyorlar ve sesli ve hatta görüntülü iletişim zorluklara neden oluyor. Ve yeni bir şey denemeye yönelik bu isteksizlik genellikle çevrimiçi arkadaşlıkta başarısızlıklara neden olur.


Yüksek beklentiler ve gerçeklik arasındaki uyumsuzluk

Çok yüksek beklentiler, uygulama ve site kullanıcılarının bile genellikle başa çıkmaya çalışmadığı, modern arkadaşlığın gerçekten ciddi bir sorunudur. Kendileri bu ideale hiç uymasa bile herkes idealiyle tanışmak ister. Bu genellikle bilinçaltında gerçekleşir, kişi aramanın kapsamını çok daraltır, hiç var olmayan mükemmel partneri bulmaya çalışır. Bazen isteklerinizi biraz azaltmak yeterlidir, böylece çevrimiçi arkadaşlık istenen sonuçları getirmeye başlar. Sadece, bu herkeste işe yaramıyor.

Bu faktörleri bir şekilde yok saymak mümkün mü?

Evet ve bu oldukça kolay. Tavsiyemiz, klasik site uygulaması yerine görüntülü sohbet ruletini kullanmanızdır. Bu, sizi başka bir kullanıcıyla video aracılığıyla bağlayan, iletişim kurduğunuz, birbirinizi tanıdığınız, ortak ilgi alanları bulduğunuz ve bu kişiyle iletişime devam etmeye ve yeni bir seviyeye geçmeye hazır olup olmadığınızı daha iyi anladığınız bir platformdur.

Tek bir mesajlaşma görüntülü iletişimle aynı etkiyi vermez. Burada bir kişiyi görürsünüz, konuşmasını duyarsınız, davranışlarını ve hareketlerini gözlemlersiniz, ruh halini yakalarsınız — her şey gerçek hayattaki gibidir. Ancak sohbet ruleti de size çok zaman kazandırır!

Görüntülü sohbete sahip olan uygulamalar ve çevrimiçi hizmetler

Klasik arkadaşlık uygulamaları

  • Bumble
Kendi tarzında benzersiz bir arkadaşlık uygulaması, ana özelliği burada sadece kızların arkadaşlığı başlatabiliyor olabilmesidir. Erkekler ise önce görüntülü arama yapmak bir yana, mesaj bile yazamazlar. Sadece beğeni gönderebilirler, daha fazlası değil.

Bumble'ın fena olmayan bir görüntülü sohbeti vardır ancak içindeki ana işlevsellik de öncelikle kızlar için mevcuttur. Erkekler için bu elbette bir dezavantaj. Ama kızlar için — büyük bir artı. O kadar önemli ki, birçoğu bu nedenle Bumble'ı seçiyor.

  • Badoo
İnternet arkadaşlık sektöründeki dünya liderlerinden biri ve belki de yukarıda bahsedilen Tinder'ın ana rakibi. Badoo büyük bir kitleye, kullanışlı mobil uygulamalara ve bir web sürümüne ve rahat iletişim için iyi bir görüntülü sohbete sahiptir. Ancak aynı zamanda Badoo, çoğu popüler arkadaşlık sitesiyle aynı sorundan muzdariptir — buradaki gerekli özelliklerin çoğu ücretlidir ve bu da genellikle kullanıcıları korkutur.

  • HOLLA
HOLLA uygulaması sadece yabancılarla görüntülü sohbet etmeyi sevenleri değil, aynı zamanda yabancılarla tanışmayı tercih edenleri de memnun edecek. Gerçek şu ki, eş zamanlı bir metin çevirmeni vardır. HOLLA tüm mesajları otomatik olarak çeviriyorken mesajlaşmayı yürütmek çok kullanışlıdır — üçüncü taraf uygulamaları ve çevrimiçi hizmetleri kullanmaya gerek yoktur. Kullanıcılar HOLLA'da uygun bir eş bulma algoritmasının hala oldukça vasat çalıştığını belirtiyor.

Sohbet ruletleri

  • Omegle
Tarihteki ilk görüntülü sohbet ruleti — ücretsizdir ve kullanıcılar arasında popülerdir. Geniş bir kitlesi vardır, oldukça kullanışlı bir web sitesi, ilgi alanlarına ve dile göre bir arama var. Ancak aynı zamanda, Omegle'nin hala bir mobil uygulaması yoktur, son derece vasat bir denetimi ve çevrimiçi pek çok şüpheli kişiler vardır.

  • CooMeet
Sadece kızlarla tanışmak isteyen erkekler için mükemmel bir sohbet ruleti. CooMeet'in ana avantajı — benzersiz bir cinsiyet filtresi. Tüm kızlar kayıt sırasında bilgilerini doğrular, bu sayede erkekler sadece gerçek kızlarla iletişim kurduklarından emin olurlar. Ayrıca, bu çevrimiçi kaynak iOS ve Android için kullanışlı uygulamalara, yüksek kaliteli denetime ve geniş bir kitleye sahiptir. Tek uyarı, hizmete erişimin ücretli olmasıdır. Ancak herkes için ücretsiz bir deneme süresi vardır.

  • Chatrandom
Sadece baş başa değil, aynı zamanda benzer düşünen insanlarla birlikte iletişim kurmayı sevenler için uygun bir web sohbet ruleti. Ve hepsi sohbet odaları sayesinde — tüm bir grup insanın aynı anda seçilen bir konu hakkında iletişim kurabileceği tematik odalar. Aksi takdirde, Chatrandom gösterişsiz tamamen klasik bir sohbet ruletidir. Sitenin dezavantajları, istenirse aldatılması çok kolay olan ideal bir cinsiyet filtresi içermemesidir.

  • Chatous
Bu, mesajlaşma ve video dosyaları için sohbet ruleti ve messenger'ın iyi bir kombinasyonudur. Hizmet, yeni arkadaşlar bulmak için çok uygundur ancak ruh eşini bulmak isteyenler için işlevselliği biraz gereksiz görünebilir. Chatous özellikle akıllı telefonlar için bir uygulama olarak popülerdir ancak web sürümü her zaman düzgün çalışmaz ve genellikle çok kullanışlı değildir.

Özetleyelim

Açıkçası, herhangi bir kişi için çevrimiçi arkadaşlığın nasıl etkili hale getirileceğine dair %100 etkili tavsiyeler ve ipuçları yoktur. Ancak, sizin durumunuzda arkadaşlık siteleri ve uygulamaları etkisiz ise, ana tavsiyemiz çevrimiçi sohbet ruletini denemektir. Bazen sadece arkadaşlık yaklaşımını değiştirmek yeterlidir ve istediğiniz sonuçları mümkün olan en kısa sürede elde edersiniz.

Diğer şeylerin yanı sıra, görüntülü sohbet ruleti, iletişim becerilerinizi geliştirmek, yabancılarla iletişim kurarken utangaçlığı yenmek ve daha özgüvenli olmak için de harika bir fırsattır. Bu formatı mutlaka deneyin, kesinlikle beğeneceksiniz!
 
Üst
Alt