C Vitamini Hakkında 6 Genel Bilgi

blueenet

New member
Kullanıcı
Katılım
7 May 2019
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
31
Cinsiyet
Erkek
Vücudumuzun enerjiden (şeker, protein ve yağ gibi), elektrolitlere (potasyum, sodyum ve magnezyum gibi) ve minerallere kadar iyi çalışması için birçok farklı şey gerekir. Her gün ihtiyacımız olan şeylerden biri vitaminlerdir. Bedenimizi enerjiye dönüştürmemize yardım etmemize kadar düşünmemize kadar vücudumuzda birçok farklı işin yapılmasına yardım ederler. Vitaminler birçok gıdada bulunur, fakat çoğunlukla meyve ve sebzelerde bulunur.
Portakal gibi narenciye meyvelerinde bulunan C vitamini, diğer şeylerin yanı sıra, iyileşmeye (yaralarda olduğu gibi), bağışıklık sistemimize (soğuk algınlığı ve enfeksiyonlarla mücadele) yardımcı olur ve dişlerinizi sağlıklı tutar.


Madde Madde 7 Bilgi
  1. C Vitamini suda çözünen bir vitamindir, yani suda kaybolur veya suda çözünür (şekeri suya koymak gibi, şeker kaybolur). Vücudunuz için bunun anlamı nedir? Bu, vücudunuzun çok uzun süre C vitamini tutamayacağı anlamına gelir, bu yüzden her gün tüketmelisiniz!
  2. Sigara içmek, gördüğümüz birçok yönden zararlı olsa da, göremediğimiz şekillerde de vücuda zararlıdır. Örneğin, sigara içmek vücuttaki C vitaminini yok eder!
  3. C vitamini beyne bile yardımcı olur! Beyinde, beyin fonksiyonuna yardımcı olan nörotransmitter olarak adlandırılan özel bir hormon yapımında önemlidir.
  4. Çok fazla C vitamini almanız ishal ve karın ağrısı yapabilir.Çoğu insan yediklerinden yeterince C vitamini alır, ancak ekstra ihtiyacı olan insanlar için C vitamini hapları vardır.
  5. C vitamini pişirilen veya suda depolanan yiyeceklerden kaybedilebilir.Mümkün olduğunca taze meyve ve sebzeler yiyin ve meyve ve sebzeleri suda bekletmeyin.
  6. C vitamini, insan yapımı, fabrikada üretilen ve hap olarak alınan ilk vitamindi.
  7. Vüzuda zararlı bakterilerin girmesini önlemek için genellikle uzun deniz seferlerinde alınan diğer yiyecekler arasında lahana turşusu, limon suyu ve portakal bulunur.
Kaynak
 
Üst
Alt