Burcuna Göre Vazgeçmen Gereken Şeyler..

  • Konbuyu başlatan Muzik
  • Başlangıç tarihi
Hepimizin kendimize göre bir hayat anlayışı var. Kimimiz dibine kadar yaşamayı tercih ederken kimimiz çizgileriyle, sınırlarıyla hayatı daha yaşanabilir buluyor. Zaman akıp geçerken kafamızda kurduğumuz kalıplar giderek canlı kanlı bir hal almaya başlıyor ve bir yerden sonra bizden bağımsız bir halde hayatımızı kontrol etmeye bile başlıyor. Peki sen hayatını sürekli bir kısırdöngüye sokan şeyden haberdar mısın yoksa öğrenmek için yazımıza bakmak ister misin?
Bazen Yavaşlamak Gerek
1-123.jpg

Zodyak aleminin en birincisi, en hızlısı sensin Koç. Maceracı ve bağımsız denilince aklımıza ilk gelenlerdensin. “Bana macera olsun yerin yedi kat dibine bile giderim.” diyorsun. Ama sanki hayatta en büyük hedefleri gerçekleştirmenin yolunun odaklanmak ve bir parça rutin olduğunu unutuyor gibisin. Anlıyoruz, hayat tıpkı filmlerdeki gibi olsun, her gün diğerinden farklı daha heyecanlı olsun, aksiyon filmlerine taş çıkarsın diyorsun ama olmaz, valla olmaz. Sana tavsiyemiz bir süre istikrarla aynı şeyi yapmanın hazzını ve getirdiklerini görmeyi dene.
Seni Sen Olduğun İçin Seven Birileri Var
2-116.jpg

Sevgili Boğa, gerçekten keyfine düşkünsün ve konfor bölgenin dışına çıkmaktan pek de hoşlanmıyorsun. Bu yüzden de sana yakınlaşmak için çaba harcayan herkesin seni o çok sevdiğin hayatını değiştirmeye zorlayacağı düşünüyorsun. Sen gayet tatlı birisin. Seni esir almaksızın ya da değiştirmeye zorlamaksızın, sadece sen olduğun için sevecek o kadar çok insan var ki. Buna inan ve kendini onlara aç.
Ne Olmuş Bir Öyle Bir Böyleysen?
3-116.jpg

Şunu kabul edelim ki karar vermekte gerçekten zorlanıyorsun ve düşündüğün her şeyi hayata geçirmek istiyorsun. Kıyafet değiştirir gibi hayallerini, peşinden koştuğun şeyleri değiştiriyorsun. Sana tavsiyemiz, değişken olmanın kötü bir şey olmadığını kabul etmen ve bu durumdan kaynaklanan suçluluk duygusunu bir kenara bırakman. Evet biraz yanar döner görünüyor olabilirsin ama bütün bunlar senin en büyük gücünden yani öğrenme, keşfetme tutkundan kaynaklanıyor. Başkalarının ne düşündüğü kimin umurunda? Sen eğlencene bak.
Geçmişi Bırak, Geleceğe bak
4-111.jpg

Sevgili Yengeç o kadar sevgi dolu ve merhametlisin ki birilerini sevme, kalbinin kapılarını açma konusunda inanılmaz bir kapasiteye sahipsin. Ama bu kapasite yanında ne yazık ki incitilme ve duygularının kullanılması olasılığını da getiriyor. Geçmişe, geçmişte yaşadığın iyi ya da kötü her şeye fazlasıyla bağlısın. Ama artık yapman gereken şey, geçmişte kalan, artık hayatında olmayan insanları düşünmekten vazgeçmek ve gerçekten sevdiğin ya da seveceğin insanlarla geleceğe bakmak.
Senin Övgüye İhtiyacın Yok
5-109.jpg

Gösterişli Aslan, seni kendine olan özgüveninle, girdiğin ortamı ışığınla aydınlatmanla tanıyoruz. Ama sanki kendinden emin olmak için başkaları tarafından övülme ihtiyacından vazgeçmen gerekiyor. Bu tabii ki birilerinin senden hoşlandığını göstermesi için hoş bir yol, ancak kendini iyi hissetmek için buna ihtiyacın yok ki. Sen kendi kendine yetersin be Aslan.
Fazla Düzen Sıkıcı Olabilir
6-95.jpg

Bir şeyin mükemmel olması için önceden planlanıp, ayarlanmış olması gerektiği düşüncesinden kendini sıyırıp atman gerek. Doktorlar bir parça spontaneliğin sağlık açısından gerçekten oldukça faydalı olduğunu söylüyor. Bizi dinlemiyorsan, bari onları dinle. Hayatının her bir parçasını düzgünce katlayıp yerine koymak istiyorsun, tamam sen gene öyle yap ama olur da karşına bir fırsat çıkarsa, bir parça pervasız olmayı dene, gerçekten hoşuna gidecek.
Bu Kadar Anlayışlı Olmak Zorunda Değilsin
7-89.jpg

Sevgili Terazi, sevdiklerini mutlu etmeyi gerçekten çok seviyorsun ama bu bir yerde sana fazla gelmeye başlayabilir. Başkalarının duygularının ağırlığını taşımayı bırakmayı öğrenmen gerek. Sevdiklerinin duygusal ihtiyaçlarının sorumluluğunu bile isteye üstleniyorsun. Mantıklı ve empatik yönünle onların problemlerini çözmeyi istiyorsun. Evet, gerçekten çok iyi bir özellik ama bir yandan çok da yorucu. Sana tavsiyemiz günün sonunda bütün bu yükleri bir kenara bırakman ve sadece kendinle ilgilenmen.
Kendini de Onu da Biraz Serbest Bırak
9-84.jpg

Biliyoruz ki sen birini sevdiğinde tüm benliğinle, tutkuların en büyüğüyle sevenlerdensin. Senin tek istediğin karşındaki de senin kadar sevsin, senin kadar sahiplensin. Elinden gelse onu sadece kendine saklayabilir, ona senin gözünle bakanların gözlerini oyabilirsin. Ama bizim görüşümüz, ilişkilerde dozunda bir sahiplenici tavır takınma normal sayılsa da bu konuda çok fazla abartmaktan kaçınmak.
Herkese Mavi Boncuk Olmaz
8-85.jpg

Sen burçlar alemin en özgür, en ele avuca sığmaz çocuğu, etrafındakileri etkileme konusunda doğuştan gelen bir yeteneğe sahip olan ve flörtöz diye tabir ettiğimiz bir arkadaşımızsın. Ortamda kalbini çalamayacağın biri yok gibi sen de bunun farkındasın ama sanki bazen ipin ucunu fazla kaçırıyorsun. Evet, iyi olduğun bir şeyden vazgeçmek zor olabilir ama bir noktadan sonra etrafındaki insanların duygularına karşı adil olmadığın bir noktaya gelmen kuvvetle muhtemel.
Yık Geç Duvarlarını
10-78.jpg

Zodyak aleminin açık ara en mesafeli burçlarından birisin. Ama sanki seni diğerlerinden ayıran o duvarı yıkmasan bile biraz inceltsen, diğerlerinin ne dediğini daha iyi duyabilirsin. Saçmaladıklarını ya da söylediklerinin kayda değer olmadığını düşünüyor olabilirsin, ama ufacık bir tavizin ne zararı dokunur ki? Kimse senin hayatının hâkimi olmaya çalışmıyor, içeri girmelerine birazcık izin ver lütfen.
Herkes Sen Değil ki
11-81.jpg

Toplumsal olaylara duyarlısın, dünyada neler olup bitiyor hepsini bilmek istiyorsun ve gezegenimizi bir parça daha güzel bir yer yapmak için elinden geleni yapıyorsun. Ama herkesin senin kadar duyarlı olması gerektiği düşüncesinden vazgeçmen gerek. Bu sana bahşedilmiş bir yetenek Kova. Hem hepimiz tıpatıp aynı olsaydık o kadar matah bir şey olmazdı değil mi?
Sen Her Halinle İyisin, Hoşsun
12-76.jpg

Sevgili Balık, kendinden şüphe etmekten ve bu kadar zor tatmin olmaktan vazgeçmen gerekiyor. Bu özelliğini tamamen koparıp atman çok zor hele de senin gibi yaratıcı biri için. Ama sanki arada dozunu kaçırıyorsun. Sana tavsiyemiz, insanların senin hakkında söylediği iyi şeyleri aklının bir köşesine kaydet ve kendini gerçekten kötü hissettiğinde bunları hatırla. Sen bizim kıymetlimizsin, kendine yüklenme lütfen.
 
Üst
Alt