Bugünden İtibaren Kendime Şans Vereceğim

M

Muzik

Guest
kendime-sans-vermek.jpg

En son ilgilendiğim kişi olmaktan yoruldum. Herkesin yanında olup da kendimi sahipsiz bırakmak çok yorucu. Onlara her zaman duymak istemedikleri bir şey söylersem rahatsızettiğimden korkuyorum. Ama yeter: Bununla işim bitti. Bugünden itibaren kendime bir şans vereceğim.
İçimde taşıdığım ve beni ben yapan tüm endişelerden kurtulmak istiyorum. Başkalarının düşündüklerini bu kadar umursadığım için gerçek kimliğimi saklıyordum. Ayrıca suçlu hissetmeyi bırakmak ve herkesi hayal kırıklığına uğratmak istiyorum. Bu maskeyi gerçek kimliğimi örtbas etme zamanı geldi. Artık gölgelerde saklanmak ya da “her şeye evet” diyen biri olmak istemiyorum. Bugünden itibaren kendime şans vereceğim.
“Kendinize değer verene kadar zamanınıza değer veremezsiniz. Zamanınıza değer verene kadar ise onunla hiçbir şey yapamazsınız.”
– M. Scott Peck

tarlada-kadin.jpg

Kendimi sevmek ve kendime öncelik vermek
Bundan sonra kendimi sevmeye başlayacağım. Bu kolay olmayacak, çünkü kendimi eleştirmeye eğilimliyim ve neredeyse her şey için kendimi suçluyorum. Yine de yavaş yavaş ama istikrarlı bir şekilde bunu başaracağım. En önemlisi, bunu doğru şekilde yapacağım.
“Yıllardır kendinizi eleştirdiniz ve bu işe yaramadı. Kendinize iltifat etmeyi deneyin ve neler olduğunu görmeye çalışın.”

– Louise L. Hay

Her gün yanlış yaptığım her şey için kendimi yiyip bitirmek yerine, doğru yaptığım her şey için kendimi tebrik edeceğim. Yeni bir bakış açısı edinmek ve kendimle gurur duyduğum için kendimi farklı bir şekilde görmekten bahsediyorum.
Belki de henüz bu konuda iyi değilim; belki başarmam çok zor olacak. Ama eğer hiç başlamazsam kendimi olduğum o değerli insan olarak nasıl göreceğim? Kendimi öncelikli bir mesele haline getireceğim.
Yapacağım başka bir şey de kendimi kabul etmek olacak. Tam olarak olduğum şekilde. İçimde olduğum kişi olmak için kendime izin vereceğim, şuana kadar dışarı çıkmaktan ve reddedilmekten korkan o kişi. Kendimi olduğum gibi göstereceğim. Ve bunu sadece kendim için değil, tüm dünya için yapacağım. Kendi başıma nasılsam, başkalarıyla da öyle olacağım.

Son olarak, vereceğim en önemli söz, kendime öncelik vermek. Kendime, “nasılsın?” ve “gerçekten ne istiyorsun?” diye soracağım. O zaman buna dayanarak karar vereceğim. Bu zamana kadar yaptığım gibi sadece başkalarının nasıl ve ne istediklerini sormayacağım. Çünkü o zaman buna göre davranıyordum.
Kendime bir şans vermeye karar verdim: kendim olmak; özgür ve gerçek.
Mutlu olmayı hak ediyorum
Şimdiye kadar hak ettiğim hâlde kendimi mahrum bıraktığım bir şey varsa, mutluluktur. Bu yüzden kendime bir şans vereceğim. Kendimin yanında olacağım ve kendi gözlerime derinden bakacağım, böylece yaptığım şey arzularım ve ihtiyaçlarımla uyumlu olacak.Geriye dönüş yok: Açacağım, kendi elimi tutup asla bırakmayacağım. Kendi arkadaşım, kendi desteğim ve kendi sığınağım olmak istiyorum.
“Kendinizle barışık olduğunuzda ve kendinizi sevdiğinizde, sizin için yıkıcı olan şeyleri yapmak neredeyse imkansızdır.”
– Wayne Dyer

Kendimi en sona bıraktığım ya da hiç almadığım zamanlarda kendimi affedeceğim. Ne istediğimi bildiğim ama kendime ihanet ettiğimde kendimi affedeceğim. Çünkü mutlu olmak istiyorum, kendimle barış içinde olmak zorundayım.
kendimize-firsat-vermek-kalp.jpg

Bir kez kendimle barışınca, özgünlüğümü hissedince ve kendimi olduğum gibi göstermeye yetecek kadar kendimi takdir edince, mutluluğumu yaratmaya başlayacağım ve kendime şans vereceğim. Çünkü hayatın bana öğrettiği bir şey varsa o da bu harika duygunun kapımı çalmaya gelmeyeceğidir. Mutluluğu hayata karşı bir tutum olarak benimsemeliyim. Bu yüzden kendimi çok seveceğim ve önceliğim olacağım … ve hayatta her zaman var olan ancak fark edilmeyen küçük şeyleri takdir edeceğim.
“Mutluluk içinizdedir, dışarıda değil. Bu yüzden elimizdekilere değil, kim olduğumuza bağlıdır.”
– Pablo Neruda

Kendimi mutlu etmeme izin vereceğim gibi, üzülmeme de izin vereceğim. Hissettiğim her duyguyu kucaklayacağım, kendimi ve başkalarını daha iyi anladığımı göstereceğim.. Çünkü eğer kendime bir şans verirsem, aslında başkalarına da şans veririm.

mirAcLe

New member
HanımZade
Mutlu olmayı hak ediyorum , ve mutlu olacağım @Muzik ciğim **

Alt