BİLGİSAYARDAN WHATSAPP KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması kişisel kullanımın yanında artık iş hayatındada oldukça etkili bir rol oynuyor, daha hızlı iletişim kurmak ve haber almak için bilgisayardan WhatsApp kullanımı gittikçe artıyor. İşte en kolay şekilde bilgisayardan WhatsApp kullanma yöntemleri.
WhatsApp kullanıcılarının en çok ihtiyaç duyduğu en merak edilen konulardan birisidir. WhatsApp bilgisayar üzerinden de kullanım imkanı sunarak kolay kullanım özelliği sunmaktadır. Telefon ile aynı görsele sahip olmakla birlikte WhatsApp kullanımı daha kolay erişim imkanı sunar. Sizler için WhatsApp web nasıl kullanılır, nasıl erişim sağlanır gibi konulara yer vererek sizi bilgilendireceğiz.
WhatsApp Web’e Bağlanmak İçin İnternet Gerekir
İlk aşama olarak WhatsApp online kullanılarak bit uygulama olduğu için internet sağlayıcısına sahip olunmalıdır. Telefonda online bir WhatsApp uygulamanız bulunuyorsa ve aktif durumdaysa birkaç dakika içinde web ’e bağlanmanız mümkün olacaktır.

WhatsApp Sitesine Erişim Sağlama
whatsapp-yeni-ozellik.jpg


WhatsApp Web uygulaması için Google’ye girilir. Arama motoruna WhatsApp web yazabilir veya web. WhatsApp.com adresinden bağlanılır. Karşınıza gelen sayfada sağ köşede bir kare kod uygulaması görülür. Bu aşamada bilgisayardan yapılacak işlem bu kadardır. Devamında telefon üzerinden bağlanma işlemine devam edilir.
Kare kod Eşleştirmesi Yapma
Burada telefonda bulunan WhatsApp uygulamasına girilir. Profil sayfasında sağ köşede yer alan sağlar butonu üzerinden WhatsApp web seçeneğine tıklanır. Burada hareketli bir ekranda kare kod tarama kutusu çıkacaktır. Bu kod tarayıcı ekran bilgisayar ekranına yaklaştırılarak tarayıcının kare kodu algılaması sağlanır. Dikkat edilmesi gereken nokta, gerekli eşleşmenin sağlanabilmesi için telefonu mümkün olduğunca yaklaştırmak gerekmektedir. Uzak mesafede sistem maalesef eşleştirme yapmıyor. Bu durumdayken gerekli eşleştirme sağlandığında bilgisayar ekranına otomatik olarak mevcut WhatsApp sayfanızın görüntüsü gelecektir. Sohbet ekranı bütün sohbet geçmişi ile ekrana yansır. Artık WhatsApp web kullanıma hazırdır.

Uygulama Telefon İle Birebir Aynı
Telefonda WhatsApp uygulaması hangi kullanımları sunuyorsa, bilgisayarda da aynı özellikler kullanılabilir. Profil resmi değiştirmek yeni görüntü eklemek, ses kaydı yapmak, fotoğraf veya video aktarmak, sohbet geçmişi görüntülemek gibi birçok özellik bu ekranda da yapılabilir.

WhatsApp Web Uygulamasından Çıkış
Uygulama kapatmak istendiğinde telefondan tekrar WhatsApp web butonuna tıklanarak, eşleşme ekranı açılır. Burada ekrana gelen ‘Tüm cihazlardan çık’ butonuna tıklanarak uygulamadan kolayca çıkmak mümkündür. Ekran direk kapanacak ve tüm sohbetleriniz bilgisayardan silinecektir.
 
Üst
Alt