Benim de Söyleyeceklerim Var!!!

SeHZaDe

New member
Kullanıcı
36313552_228009237814017_1219519662635614208_n.jpg

Absnthe

www.Mevsim.Org
Kullanıcı
Web sitesi
www.mevsim.org
Yаğmuru sеvdiğini söylüyorsun, şеmsiyе аçıyorsun. Günеşi sеvdiğini söylüyorsun, gölgеyе kаçıyorsun. Bеni sеvdiğini söylеyеcеksin diyе korkuyorum

M

Muzik

Guest
tumblr_m1i4hlaPJl1qh234oo1_500.gif

Saat başlarini beş geçer yelkovanin
Senle zamansizim amansizim
Senle büyük susarim ..
Kendime yenilirim her kavgada
Sonra koca agiz bir çocuk olurum
Bütün trabzanlardan kayarim
Bütün köprülerden sarkarim
Yüzüm kente sürülür
İçime sesin kaçar
Ben seni aglarim ..

SeHZaDe

New member
Kullanıcı
Hiç tanımamış olmayı dilediğin, her gece onu artık sevmemek, unutabilmek için dua ettiğin biri var değil mi?
Oysa en çok onunla mutlu oldun. En çok onun yanında güvende hissettin kendini. Bu hayatta seni en iyi tanıyan insanın o olduğunu sandın…
Ama o hiç tanımamış seni değil mi?
En çok onu sevdin ama hayatın boyunca seni en az seven kişi de o oldu. Sen ona ömrünü vermeyi isterken o sana bir tebessümü çok gördü…
Seni de en çok acıtan hiç kıyamadığın kişiler oldu değil mi?
En çok sevdiklerin üzdü.. .

SeHZaDe

New member
Kullanıcı
Doğru kişi sevdiğin kişi anlamına gelmiyor.
Çok seviyor olman da onu doğru kişi yapmaz. Sana acı veriyorsa, bütün iyi niyetlerine rağmen her seferinde iyi niyetini suistimâl ediyorsa; deli gibi âşık olsan bile o yanlış insan demektir. Bunu kabullenmelisin…
Çünkü doğru kişi hayatından bir şeyler çalan değil, hayatına anlam katan kişidir… .

SeHZaDe

New member
Kullanıcı
Kimseye beddua etmeye gerek yok. Çünkü hayat denilen mekanizma muazzam bir intikamcı. Ve zaman...
Vaktine esir olan her şey gün gelir yerini bulur. Ben inanıyorum ki insan unutsa bile yaşadıklarını/yaşattıklarını gün gelir ayağına dolanır.
Mesele giden ya da kalan meselesi değil. Çünkü her geride kalan da haklı demek değil. Bazıları haklı olduğu için gider, başka bir yolu olmadığı için gider, kalsa daha kötü olacağını bildiğinden gider...
Mühim olan doğru insan olabilmek, dürüst olabilmek, sevmediğin birini sonsuza dek onunla kalacakmış gibi davranıp kendine bağlamamak... Mesele birilerine umut verip hayalini yıkmamak...
Yoksa hiçbir ilişki zorla yürütülmemeli zaten. Bazı ilişkiler bitmeli, bazıları hiç başlamamalı...
Asıl mesele ister kalan olsun ister giden,
kimsenin hatıralarında kötü biri olarak yer tutmamak.
Her seyi affeder insan, unutur.
Ama kimse gururunun incitildiğini, bazı hikâyelere aptal gibi inandırıldığını asla unutamaz.. .

SeHZaDe

New member
Kullanıcı
Biri çıkıyor karşına, öyle etkileniyor, öyle seviyorsun ki hayatının tek amacı o oluyor sanki. Kendi değerini unutuyorsun…
O ne sevginden anlıyor ne de ona olan sevginin karşılığını veriyor…
Sevme arkadaşım seni sevmeyeni!
Tutmaya çalışma senden gitmek isteyeni, zorlama… Gitmek istiyorsa bırak gitsin. Aşkından öl ama seni istemeyen birinin yanında yaşama. Kalmak istiyorsa o kendini zorlasın biraz da. O çabalasın, yorulsun…
Kimsenin kolayı olma.
Unutma; kolay kazandığından kolay vazgeçer insan.. .

SeHZaDe

New member
Kullanıcı
Geçmiş, hepimizde ufak tefek yaralar bıraktı. Kiminde yalnızca izi bile kalmadı, kimisi en derinlerine sakladı acısını. Öğrendiğim bir şey varsa; bir insanın geçmişe sığınıp yaşamasının mümkün olmadığıdır. Sahiden öyle. Insan elbette özler bazen, özlenmez mi hiç? Çünkü güzel günler yaşanmıştı, güzel anılardı birçoğu. Ama hepsi o güzelliğe gömülüp kaldı. Yine de hayat devam etti. Gününü kurtarmak, bir zaman sonra hayatını yeni bir düzene sokmak zorunda kaldı bazıları. Çünkü öyle olmalıydı.
Gelmeyecek olanı yıllarca beklemek doğru değil dostlar. Hem çıkıp gelse beş on sene sonra ilk günkü gibi olamaz kimse. Ne giden aynı kalır ne de bekleyen... Gidip hayatını yaşayıp aradığını bulamayınca geri de dönmesinler zaten. Kimsenin kalbi kürkçü dükkanı falan değil nihayetinde... Kimse deprem olduğu yüreğe geri gelmesin bir zahmet.. .
Velhasıl, kimsenin gidişi kimsenin hayatının sonu demek değil.
Giderken yalnızca bir kapıyı çarparak kapatır biri ama mevla bin kapı açar bir kapısı kapanan kuluna.
Yeter ki bakmasını bil.. .

SeHZaDe

New member
Kullanıcı
Yerine kimseyi koyamadıklarımız yerimizi kimlere verdi kim bilir...
Kimlerle kahkaha attı, kimlerin yüzüne gülümsedi, saçına dokundu...
Yerine kimseyi koyamadıklarımızın

yerimizde olduğu günleri de göreceğiz...

SeHZaDe

New member
Kullanıcı
Sen de en çok bu yüzden kaybediyorsun değil mi?
Çok kıymet veriyorsun, çok önemsiyorsun ama asla karşılık göremiyorsun... Hep geride kalan, hep bekleyen, her gelişinde de hiçbir şey olmamış gibi karşılıyorsun. Ama yine değerim bilinmiyor.
Öyle değil mi? Sen de çoğu zaman doğru olanı biliyorsun ama gönlüne söz geçiremiyorsun.. .
Ne güzel olurdu herkese hak ettiği şekilde davranabilsek... Yenilmesek yüreğimize,
Ve kim bize ne ne hissettiriyorsa aynısını ona da hissettirebilsek...
Ama bir gün bunu başaracağız ve kimsenin vazgeçilmez olmadığını bazılarına anlatacağız.. .

SeHZaDe

New member
Kullanıcı
Çok sevmiştim onu…
Yüreğimde kimsenin rahatsız edemeyeceği, kimsenin yerini alamayacağı, hiç kimsenin yanına bile yaklaşamayacağı bir yere saklamıştım. En derinime… Birinin o kadar derinden zorla çıkması kolay değil. O acıyı bedeninin her köşesinde hissediyor insan. İçi parçalanmak dedikleri bu olsa gerek…
Oysa o kalsaydı öylece içimde, nereye gitmek istese orada olurdum. Yeter ki onunla olsaydım, hep yanında kalabilseydim… Ben onunla ölmeyi dilerken o bensiz yaşamayı seçti. Sonra birkaç ay girdi aramıza, sonra birkaç iyi ki doğdun mesajı, en sonunda yeni birileri…
O gitti ve ben onsuz devam etmeyi başaramadım bir türlü.. .
Bir zamanlar yalınayak koşup gittiğim yollardan, şimdi ayakkabıyla bile yürüyecek kadar heves bırakmadılar bende.
Yani bana hiç sorma “neden insanlara güvenmiyor musun?” diye…
En derin yaraları en çok güvendiğim birinden aldım ben..

SeHZaDe

New member
Kullanıcı
Hep yanlış insanları sevecek değiliz ya... Elbet bir gün gülecek talihimiz, elbet bir gün kıymet bilenle karşılacağız ...
Herkes kötü değil ya, iyi insanlar da var bu dünyada. İnanıyorum buna, gün gelecek bir mükâfat gibi girecekler hayatımıza.
İşte o zaman iyileşecek kabuk bağlamayan bütün yaralarımız.

Sabırla bekliyoruz.. .

SeHZaDe

New member
Kullanıcı
Bazen çok şey istemez insan…
Hani biri beni çok sevsin, benim için yataklara düşsün, ölsün falan değil. Hatta durmaksızın ‘seni seviyorum’ demesine de gerek yok…
Bazen ihtiyacın olan tek şey telefonun alarmıyla uyanmamak. Mesela ‘çay koydum, hadi uya’ sesiyle gözlerini aralamaktan daha güzel bir uyanış olabilir mi? Ya da gece üzerin açıldığında omuzlarına kadar battaniye örten birinin ‘seni seviyorum’ demesine gerek var mı? Bazı davranışlar ‘seni seviyorum’ diye fısıldamak değil, tüm dünyaya bunu haykırmak gibidir…
Bazen işte böyle oluyor…
İnsan sevildiğini işitmeye değil, sevildiğini hissetmeye ihtiyaç duyuyor..

SeHZaDe

New member
Kullanıcı
Hayatta her şey olabilir.
Her güzel şey gibi, kötü gidişler de insan için...
Ama iyi şeylerin sonu her şeyin sonu demek değildir. Çünkü bazı sonlar olmadan daha iyi başlangıçlar da mümkün olmuyor.
Bunu söylemek yaşamaktan daha kolay, bu doğru. Peki bunu kabul etmekten başka bir yol var mı?
Yani takılıp kalmamak gerek bazı şeylere, olmayacak şeyler yüzünden hayatı ertelememek gerek... Çünkü zaman kimi şeyleri yoluna koymak, kimi yasları uzatmak, kimi bekleyişleri sürdürmek için yeterince uzun değil. Ve gerçekten çok hızlı geçiyor.. .
Biz neye iyi ki, neye keşke diyeceğimizi bilemiyoruz bazen. Ama bizim için her şeyin iyisini bilen var... Umarım üzüldüğümüz şeylerin sonu bizim için hayırlı olur.. .

SeHZaDe

New member
Kullanıcı
Hep gözlerinin içine bakardım. Gülümserken toparlanan yanakları ve iyice kısılan gözleri vardı. Belki birileri için sıradan bir çift gözdü onunki ama ben yüzyıllarca bir deniz kabuğunun içinde kalmış siyah inci taneleri bulmuş gibi heyecanlanırdım her baktığında.
‘Sevgi böyle bir şey mi acaba?’ diye sorup durdum kendime.
Oysa henüz bir kıvılcımmış bu hissettiğim ve her kıvılcımın sonu yangınmış meğer.. .
Gülüşünü sevdim,
Bakışını,
Ses tonunu...
Yüzüne düşen saçlarını sağ eliyle kulağının arkasına götürüşünü…
İnsan birine gönlünü verince dünyanın en çirkin insanı da olsa güzel görürmüş. Çünkü sevda, gönülden bakabilmekmiş sevdiğine. Ben tüm dünyaya gözlerimi kapatıp ona yüreğimi açtım. Ona çiçekler büyüttüm pencerelerimde, ona umutlar besledim, dualar ettim...
Ben hayatım boyunca bir tek ona teslim oldum böyle, bir tek ona direnmedim, bir tek onun karşısında silahsızdım...
Öyle çok sevdim ki onu...
Bu yüzden her yanım kırık-dökük...
İşte bu yüzden en derin yaralarımda onun parmak izleri var.. .

SeHZaDe

New member
Kullanıcı
Ne zaman kendimizden ödün versek, ne zaman birine sonsuz güvensek, ne zaman ayaklarımız yerden kesilse daha sert düşmedik mi her defasında?
O zaman ne gereği var ki yalnızca sevgi vermenin, hissettirmenin? Ne gereği var her seferinde karılacaksak güvenmenin? O mutlu olsun, o gülsün, onun canı yanmasın, morali bozulmasın diye diye kaybetmedik mi hepimiz? Peki bizim canımızın acısı, kalbimizin kırığı kimin umrunda? Aslına bakarsanız kimsenin umrunda değil... Birileri her şeyi yoluna koyuyor , hayatına bakıyor... Sevgi, emek, fedakarlık... Hepsi bizim kendi kuruntumuz. Çünkü sevgi, emek, fedakarlık karşılıklı olduğu sürece anlam kazanıyor. Bizim sevgimiz gibi dualarımız, iyi niyetimiz de kimsenin umrunda değil .
Yani saplanıp kalmamak gerek bazı şeylere. En güzel şarkılar gibi en derin sevgiler de biter. En güvenilir insanlar da gider...
Birileri bir yolunu buluyorsa bizim de bulmamız gerek. Çünkü hayat kendine işkence ederken hiç eğlenceli değil.
Huzurla uyumak, mutlu uyanmak için umrunda olmadığın kişiler uğruna yaşamayı bırak.
Çünkü seninle yaşarken mutlu olacak kişiyi farketmenin başka bir yolu yok.. .

SeHZaDe

New member
Kullanıcı
Korkmayacaksın kimseyi kaybetmekten!
Bazılarına "HAYIR" demeyi,
bazılarına "EYVALLAH" demeyi bileceksin.
Aman o üzülmesin, aman o gücenmesin,
aman o kırılmasın dediklerin bildiler mi kıymetini?

Bırak biraz da onlar çabalasın senin yanında olabilmek için.
Yorma artık kendini! .

SeHZaDe

New member
Kullanıcı
Dünyanın En Güzel Yön Tarifi, ''SEVDİĞİM'' diyerek seni göstermektir.

Alt