Avustralya Yangınlarının Oluşturduğu Duman Bulutu, Dünya'nın Etrafını Dolaşacak

BaRoN

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
3,417
Tepkime puanı
6,365
Puanları
113
Yaş
48
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Avustralya'daki orman yangınları, uzaydan da görülebilen devasa bir bulut oluşturdu. Şimdiyse NASA, yangın kaynaklı duman bulutuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. NASA'ya göre bu bulut, dünyanın çevresini en az bir kez dolaşacak.

Küresel ısınmanın can yakan sonuçları, şu sıralar Avustralya'da kendini gösteriyor. Kıta, geçtiğimiz eylül ayından beri alevlere teslim olmuş durumda ve çalışmalar, ne yazık ki sonuçsuz kalıyor. Uzmanlar, doğal nedenlerle çıkan orman yangınlarının küresel ısınmanın etkileri nedeniyle söndürülemediğini ifade ediyorlar.
Bugüne dek sizlerle, Avustralya'dan pek çok görüntü paylaştık. Bu görüntüler kimi zaman Avustralya'nın küle dönen ormanlarını kimi zamansa küle dönmüş ormanlarda yeniden yeşeren doğayı içeriyordu. Hatta sizlerle paylaştığımız uydu görüntüleri, Avustralya'nın üzerinde ne kadar büyük duman bulutlarının olduğunu gözler önüne seriyordu. Bilim insanları şimdi, bu konuyla ilgili can sıkıcı bir açıklama yaptılar.
Avustralya'da çıkan yangınlar devasa bir duman bulutu oluşturdu
1579197053022.png

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) bünyesinde çalışmalarını sürdüren bilim insanları, Avustralya yangınları nedeniyle ortaya çıkan duman bulutunun, dünyanın çevresinde en az bir kez dolaşacağını belirtiyorlar. Hatta yönünü Büyük Okyanus'a doğru çeviren duman bulutu, 1 Ocak'ta Güney Amerika'yı geçti ve 8 Ocak itibarıyla Dünya turunun yarısını tamamladı.
 

BaRoN

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
3,417
Tepkime puanı
6,365
Puanları
113
Yaş
48
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
yangının buyuklugu okadarkı dunya uzerınde dolasacak
 
Üst
Alt