Alan Moore’dan Gotik-Fantezi Bir Film: The Show

Fineas

Epik
Kullanıcı
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
4,885
Puanları
0
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek
Watchmen, V for Vendetta ve Swamp Thing gibi çizgi roman kültlerinin ardındaki isim Alan Moore’un, sessiz sedasız senaryosunu yazdığı The Show filminden ilk görüntü geldi. İlk görüntü, tıpkı Moore’dan bekleyeceğimiz gibi “garip” olmasının yanında bir o kadar da merak uyandırıcı.Gotiği ve fanteziyi bir araya getirecek olan filmin konusu şu cümlelerle özetlenmiş:

Fletcher Dennis, çalınan bir eserin peşine düşmesi için tutulmuştur.. Görevi onu İngiltere’nin, hayalleri yutan bir karadeliğe dönüş kırık kalbindeki, hayaletli bir şehir olan Northampton’a götürür. Dennis kendini ölü Lotharios’un alacakaranlık dünyasında bilinçsiz halde uyuyan güzellerden, Voodoo gangsterlerden, maskeli maceracılardan, 1930’lardan gelme dedektiflerden ve vahşi, gölge kadınlardan bir bataklığın içine batarken bulur.​
Konuyla görüntü bir araya gelince insan Alan Moore’dan kendine has üslubu ile yeni bir şaheser geldiğini düşünmeden edemiyor. Filmin yönetmen koltuğuna Mitch Jenkins oturacak. Başrolde ise Tom Burke’üizleyeceğiz. Burk’e Siobhan Hewlett (Redemption), Ellie Bamber (Nocturnal Animals), Sheila Atim (Girl from the North Country) ve Richard Dillane (The White Princess) eşlik edecek. Hatta birkaç sahnede Moore’un kendisini bile göreceğiz.The Show, Alan Moore’un yapım aşamasına geçen ilk orijinal senaryosu olacak ve Jenkins ile birlikte 2014yılında çektiği bağımsız film Show Pieces ile bağlantılı olacak.. Hollywood’a olan ökfesini dile getirmekten kaçınmayan ve kendi işlerinin uyarlamalarından bariz bir şekilde uzak durmayı seçen Moore’un bir film üzerinde çalışıyor olması ilk başta şaşırtıcı gelse de yazarın, kendisi için nitelik taşıyan sinema anlayışını gerçeğe taşımak istediği aşikar. Filmin vizyon tarihi ise henüz belli olmuş değil.
 
Üst
Alt