Akıllı Ev Teknolojisindeki Son Yenilikler

Han

En Güzel Edep Güzel Ahlaktir...!
Kullanıcı
Katılım
20 Ocak 2021
Mesajlar
7,620
Tepkime puanı
6,990
Puanları
0
Konum
Huzur🧿
Cinsiyet
Erkek
akilli-ev-teknolojisindeki-son-yenilikler-5.png

Akıllı Ev Teknolojisindeki Son Yenilikler​

Akıllı ev teknolojisindeki son yenilikler sayesinde evinizin her odasında şifa bulacaksınız.
ABD Çevre Koruma Ajansı’nın verilerine göre Amerikalılar vakitlerinin %90’ını kapalı ortamda geçiriyor. Dolayısıyla iç mekânlarımızı daha akıllı, daha teknolojik ve birbiriyle bağlantılı hâle getirmek için çalışıp didinen kocaman bir endüstri var. Akıllı evlerdeki yenilikler de otomatik ayarlanan renkli camlar ve müziğin bir odadan diğerine sizi takip etmesinden fazlasını ifade ediyor artık: Günümüzün ileri teknoloji ürünü evleri doğrudan sağlığınıza katkıda bulunuyor. Ultraviyole ışınlarla temizlik yapan mutfaklardan ses terapisi seanslarıyla dinçleştirici buhar banyolarına dek eviniz sizi yeniden inşa ediyor.

Arın
İnsanın evi onun kalesidir derler, ama zamanla solunum yolları, sindirim, endokrin, kalp ve damar rahatsızlıklarına yol açabilen hava ve su kirliliğine karşı evinizin ne denli savunmasız olduğunu bilseniz şaşarsınız. Delos’un Darwin adlı sistemi havada uçuşan partiküler maddeleri ve karbon dioksit fazlası gibi uçucu organik bileşenleri azaltmak ya da ortadan kaldırmak, ayrıca içme suyunu ağır metallerden, virüslerden, bakterilerden ve diğer atıklardan arındırmak için bir dizi hava ve su kalitesi sensörü, filtresi ve arıtıcısı kullanıyor. Duvara takılı ara yüz ya da bir aplikasyon aracılığıyla soluduğunuz havanın ya da yıkandığınız veya içtiğiniz suyun ne kadar temiz olduğunu gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz.
akilli-ev-teknolojisindeki-son-yenilikler-2.png


Yenilen
Banyonuzda keselenmekten fazlasını yapabilirsiniz. Duş almak kan akışını hızlandırır ve kaslarınızı rahatlatır (özellikle bu yılki Mutfak & Banyo Endüstrisi Fuarı’nda birincilik ödülü alan devasa Rainfinity duş başlığı gibi doğru teçhizatla); buhar banyosu da kalpdamar sağlığınıza iyi gelir. Thermasol’un ThermaTouch arayüzü, duş ve buhar banyosu deneyiminin tamamını düzenleyerek 10 inçlik LCD ekranından ışıklandırma ve müzikten buhar sıcaklığı ve süreye kadar her ayrıntıyı ayarlamanıza izin veriyor. Dinlendirici sesler ve doğa resimleri eşliğinde dokuz huzurlu sahneden birini seçmeniz mümkün. Eksiksiz bir deneyim peşindeyseniz ThermaTouch buhar seansınızı bir beyin dalgalarını derin dinlenme hâline yönlendiren ses terapisiyle araya getirebilir.
akilli-ev-teknolojisindeki-son-yenilikler-3.png


Dinçleş
Hayata dair sağlıklı seçimlerin çoğu mutfakta başlar, ama uzmanlık alanını “sağlık mimarisi” diye adlandıran Wyoming merkezli mimarlık firması Vera Iconica çıtayı epeyce yükseltiyor. Geliştirdikleri tasarımlar arasında evde organik yeşillikler yetiştirmenize müsaade eden entegre hidroponik pencere bahçeleri; kök sebzeleri ve sonbahar hasadını koyabileceğiniz kiler benzeri depolama alanı; yiyecekleri korumak için su gücünden de yararlanan ısı ve rutubet kontrollü dolaplar ve tezgâhınıza sızan her türlü virüsün kökünü kurutmanızı sağlayan ultraviyole ışınlarıyla yüzey temizleme işlemi var. Sağlıklı yemekler pişireceğiniz adres ise kombi buharlı fırın. Araştırmalar buharda pişirme yöntemi sayesinde gıdalardaki vitaminlerin, minerallerin ve besin maddelerinin korunduğunu gösteriyor. Gagganau’nun yeni 400 Series fırını gibi modeller buharlı ve konveksiyonel pişirme yöntemlerini bir araya getirerek her zamankinden çok daha fazla besinin –bifteğin bile– buharda pişirilmesiyle sağlıklı (ama yine de lezzetli) sonuçlar almanıza olanak veriyor.
akilli-ev-teknolojisindeki-son-yenilikler-4.png


İyileş
Egzersiz savaşın sadece yarısı: Tam anlamıyla sağlıklı olabilmek için düzgün biçimde iyileşmeniz lazım. Dalış havuzları işe yarasa da çok daha agresif (ve teknolojik) yöntemler var. Kriyoterapi sistemlerinde kullanıcılar iki ila dört dakika kadar kısa sürelerde eksi 100 derece gibi dondurucu soğuklara maruz kalıyor; aşırı soğuğun kas ağrılarını ve iltihaplarını azalttığı düşünülüyor. Polonya merkezli Juka dâhil ev kullanımına kriyoterapi sistemleri üreten şirketler mevcut. Termometrenin diğer ucunda ise harici ısıtma üniteleri yerine ışık yardımıyla vücudu içeriden ısıtarak kan dolaşımını hızlandıran kızılötesi saunalar var –sadece daha verimli değil daha hijyenik bir yöntem (geleneksel saunalarda küf riski çok yüksektir). Northern Saunas’ın üç kişilik Clearlight Sanctuary kızılötesi modeli, ıhlamur ağacı ya da sedirden yapılıyor ve cam kapılarla donatılıyor. İçeride tam spektrum kızılötesi ve kromoterapi aydınlatma bekliyor sizi. Fiyatı yaklaşık 6.000 Dolar.


Yazı: Helena Madden
 

SuMBuL

Tam güldüğün yerde başlar şiirler... Yang❤️
Moderator
Katılım
4 Ara 2020
Mesajlar
2,331
Tepkime puanı
4,612
Puanları
113
Konum
...
Cinsiyet
Kadın
çok hojdir ama gene bu imkanları yaşicak olan burjuva takımı :D
 

SuMBuL

Tam güldüğün yerde başlar şiirler... Yang❤️
Moderator
Katılım
4 Ara 2020
Mesajlar
2,331
Tepkime puanı
4,612
Puanları
113
Konum
...
Cinsiyet
Kadın
zenginin malı züürdün çenesini yorar hesabı :)
 
Üst
Alt