ABD İLE İLGİLİ TESPİTİM ŞUDUR AMERİKA HIZLI BİR ÇÖKÜŞÜN EŞİĞİNDE ÇÖKERKENDE TÜM DÜNYAYI ÇÖKERTME PE

Ahmet

New member
Kullanıcı
Evet başlıkta da belirttiğim gibi Abd ciddi bir çöküş içinde ve bu çöküş esnasında dünyayıda yakıp yıkmaktan geri durmuyor çokta geriye gitmeden şöyle son bir yıl içinde abd nin iç politikasındaki sürece ve dışarıda yaptığı hamlelere şöyle bir bakınca bunu görmemek mümkün değil son olaya şöyle bir bakalım trump açıklama yapıyor nükleer anlaşamdan çekiliyoruz diye ve ardından israil iranı vuruyor durum an itibari ile böyle belki ilerleyen saatlerde belki yarın iran karşılık vericek sadece bu olay bile abd nin yakıp yıkmaktaki ustalığını gösteriyor yazıklr olsun bu duruma direnemeyen uluslara toplumlara insanlara...

Ahmet

New member
Kullanıcı
suanda belkide türkiyedeki seçim de bunların bir oyunu akpartinin bu ittfaklardan dolayı seçimden sonra yasal düzenleme cogunlugnu yakalayamacagı gercegi ortada dolasıyla baskan istediği herseyi meclise kabul ettiremeyecek druma gelip türkiye gene içeriye yogunlasıcak ve dış meselelerle ilgisini çekicek hesabı üzerinden acaba siyasi hainlerin ak parti ve sn cumhurbaskanımıza bir oyunumu idi bu erken seçim ve başkanlık sistemi oyunu terörün beli bukadar kırlmışken abdnin iranla yapılan anlaşmadan çekilmesi v.s derken türkiyenin ve bu milletin top yekun dikkatli olması lazım özellikle sn cumhur baskanımız dahil olmak üzere herkes daha dikkatli olmalı hala feto ve benzeri yapıların türkiye üzerinde etkileri devam etmektemi diye düsünemden kendimizi alıkoyamıyoruz kim önerdiyse bu sistemin acıkları ak partiye ciddi zarar verebilir konu a partisi b partiside değil ama söz konusu vatansa hepimizin bu vatan sahip cıkması boynun borcudur fetodan pkk ya tüm hainleri temizlemek boynumuzun borcudur

MoHaC

New member
Kullanıcı
Erken seçim kararı hükümet ve ortağı tarafından alınmış bir karar öncelike bu yanlşı düzeltelim..yani yukarıda yazandan anladığım kadarıyla dış güçlerin herhangi bir oyunu değil...ikinci olarak erken seçim vatana ihanettir dendikten sonra neden apar topar erken seçim kararı alındı bunu sorgulamak lazım...ben 35 yaşındayım nerdeyse ömrümün yarısını şimdiki hükümetin yönetimi altında geçirdim neden hala dış güçler bilmem neler bizim ülkemizde istediği gibi at koşturabiliyor bunuda sorgulamak lazım..kaldı ki İstiklal savaşından çok kısa bir süre için bu ülke kendi uçak fabrikasını açacak duruma gelmişken yaklaşık 20 senedir neden ilerlemek yerine geriye gidiyorz bunu da sorgulamak lazım....tarım,eğitim,sağlık.ekonomi,hukuk herşey yerlerde sürünürken hala herşeyi yok dış güçler yok feto yok pkk ya bağlamak ne kadar doğru bunları da sorgulamak lazım..kısacası atv haber,diriliş izlemekle olmuyor bu işler..biz ne zaman ki çıkıp hesap sormayı öğreniriz,ne zaman ki hakkımızı aramayı öğreniriz işte o zaman ayağa kalkarız... herşeye biat etmek; sömürülmüş,ezilmiş,hakkının peşinden koşmayan milletlerin felsefesidir...biz Türküz!!

Ahmet

New member
Kullanıcı
benim söylemek istediğim mohaç kardeşim dış güçlerin bizi yonetmesi değil bizim onlara bizi yönetme payı hakkı tavizi vermemizden gelen yanlış bir yola dikkat çekmek . türkiyeyi ortadoguda her işe elini sokmasın diye kndi içindeki sorunlarla başbaşa bırakıyorlar genel olarak eleştirilerine eyw ama aslında millet olarakta sığ düsünemmeli bira cerceveyi genişletmeliyiz batının basarısı 300-500 yıllık hesapları oldugundan geliyor Türkiyenin 100 yıllık bir kalkınma planı bile yok bizim öncellikle eğitim ogretim olayını aşmamız lazım türkiyenin okumamış bunun yanı sırada kendini geliştirmekten imtina etmiş cahilleri ile okumuş ama kendini geliştirememiş cahillerini topladığında toplumun %85 ine tekabul ediyor bu su demek bütün toplumun yükünü %15 çekiyor önce toplum olarak bireyden başlayarak aileden başlayarak sıfırdan eğitim ogretim sistemimizi değiştirmeliyiz bilen insanları bildikleri alanlarda degerlendirmeliyiz ama bu soylediğim gerçekten milli ve özenli hazırlanmış bir sistemsel çalışma ile olur ve bunun meyvelerini 50 -100 yıldan önce alamayız dolasıyla türkiyenin cok acil biçimde artık 5-10 değil 1000 yılllık hesaplar kurması gerekmektedir ...

mesala herkes bir ekonomik kriz furyasıdır döktürüyor sence kriz varmı bu ülekde desem tabiki evet diyceksin ama 90 senedir bu kriz hep var bazen dillediriliyor bişilerin bahanesi yaplıyor bazen üstü kapatılıyor herkes hersey yolunda sanıyor oysa biz gerçekten millet olarak bilinçli olsak sorgulamayı bildigimiz gibi yerine göre sahip cıkmayıda yermeyide bilsek cok daha farklı olucak ...
birde eleştirmek herkesin yapabilcegi bir sey alternatifte sunabilmek lazım mesala ekonimiyi düzeltmenin yolunu söyliyim hadi aramızda ekonomist varsa tezime fikrini söylesin bu ülkede 5 yıl evet cok değil 5 yıl kimse çalıp çırpmasın kimse kendi işi uzmanlık alanı dısındaki konularda fikir beyan etmesin eylemde bulunmasın doktor mühendis agzıyla muhendis muhasebeci agzıyla konuşmasın herkes sadece en iyi bildiği konuda üretmeye calıssın ne kadar üretebilirim bu toplum icin diye baksın son bir şey birde bu 5 yıl boyunca hiç kimse tek kuruş calmasın hırsızlık yapmasın sadece devletin kasaları için demiyorum tüccar halkın cebinden carpmasın halk birbini ni parasına göz koymasın hatta sadece maddi de değil mesala zamandanda calmayın oda çok önemli herkes 4 elle sarılsın bu vatana 5 yıl sonra inanaın 100 sene calsanız bitiremiyceginiz bir ekonomimiz olur 5 yıl birşeyler yapabilmek icin cok uzun bir süre aslındadevletler için çok kısa bir süre ama türkiyenin jeopolitik gücü yer altı zenginlikleri ve genc nufus potansiyeli bu 5 yılda sisitemli düzenli bir üretimle askla calısldıgında soylediğim verimi alabilcegimiz bir ülke ...

MoHaC

New member
Kullanıcı
'Köylü milletin efendisidir'... balık baştan kokar demişler Ahmet kardeşim...bize ilkokulda Türkiye kendi kendine yetebilen bir ülkedir diye öğretildi ama şimdi bakıyorsun herşeyi ithal eder hale geldik...şimdi git bir markete gıda ürünlerine en basiti pirince bulgura bak menşei ne yazıyor...üç tarafımız denizle çevrili ülkede balıkçılık denen birşey yok...neden dünyanın ilk medeniyetleri Anadoluda kurulmuş? neden yüzyıllar boyunca burası için savaşlar olmuş? heryerinden bereket fışkıran topraklarda üretim yok!!! gelişmiş ülkelerin terk ettiği teknolijileri bize yeni diye yutturmalarından ve bizi yönetenlerin buna eyvallah demelerinden bıkmadınız mı? yıllardır dış güçler bilmem neler..amerikası almanyası japonyası herşeyi bırakmış bizim peşimize düşmüş sanki..insanlara bu filmi izletiyorlar!!ki dizi üç haber yapıyorlar,düşünmekten,sorgulamaktan aciz milletimizin gaza geliyor...biri çıkıp karşıt birşey dese fetöcü oluyor hain oluyor...biz önce üretim yapacağız!! kendi kendimize yeteceğiz..öyle dışarıdan parça getirip burada birleştirmekle üretim olmuyor..yok yerli araba,yerli uçak,yerli bilmem ne!! hangisi yerli? almanya da adamlar bizim çayımızı bizden ucuza içiyor yav! zeytin ağaçlarını kesip dışarıdan zeytin alan,şeker fabrikalarını satıp dışarıdan şeker alan,hayvancılığı ve tarımı yok edip dışarıdan et pirinç ithal eden bir memleket olduğumuz sürece ve bizi yönetenler buna çanak tuttuğu sürece biz daha çok mehter dinleriz....

Ahmet

New member
Kullanıcı
'Köylü milletin efendisidir'... balık baştan kokar demişler Ahmet kardeşim...bize ilkokulda Türkiye kendi kendine yetebilen bir ülkedir diye öğretildi ama şimdi bakıyorsun herşeyi ithal eder hale geldik...şimdi git bir markete gıda ürünlerine en basiti pirince bulgura bak menşei ne yazıyor...üç tarafımız denizle çevrili ülkede balıkçılık denen birşey yok...neden dünyanın ilk medeniyetleri Anadoluda kurulmuş? neden yüzyıllar boyunca burası için savaşlar olmuş? heryerinden bereket fışkıran topraklarda üretim yok!!! gelişmiş ülkelerin terk ettiği teknolijileri bize yeni diye yutturmalarından ve bizi yönetenlerin buna eyvallah demelerinden bıkmadınız mı? yıllardır dış güçler bilmem neler..amerikası almanyası japonyası herşeyi bırakmış bizim peşimize düşmüş sanki..insanlara bu filmi izletiyorlar!!ki dizi üç haber yapıyorlar,düşünmekten,sorgulamaktan aciz milletimizin gaza geliyor...biri çıkıp karşıt birşey dese fetöcü oluyor hain oluyor...biz önce üretim yapacağız!! kendi kendimize yeteceğiz..öyle dışarıdan parça getirip burada birleştirmekle üretim olmuyor..yok yerli araba,yerli uçak,yerli bilmem ne!! hangisi yerli? almanya da adamlar bizim çayımızı bizden ucuza içiyor yav! zeytin ağaçlarını kesip dışarıdan zeytin alan,şeker fabrikalarını satıp dışarıdan şeker alan,hayvancılığı ve tarımı yok edip dışarıdan et pirinç ithal eden bir memleket olduğumuz sürece ve bizi yönetenler buna çanak tuttuğu sürece biz daha çok mehter dinleriz....
tespitlerine büyük ölçüde katılıyorum ama söyle bir tezide sunmak isterim üstad ''bir sistemden bir kez nemalanmış veya nemalanma ihtimali olan insanlar osistemi değiştirmezler '' dolasıyla A partisi b partis değil bugün bu ülkeyi yöneten kadroların sadece siyaside değil büraktik askeri kadrolarında değişmesi ve yeni gelenlerin ciddi bir eğitim alması gerek ki sistmein aksak yanlarını düzeltsin ve topluma faydalı işler yapsın yoksa ahmet gitsin memhmet gelsin demeklede olmuyor takdir edersinki daha öncede dedğim gibi Türkiyenin yep yeni sıfır bir nesil için 100 yıl lık bir eğitim planı hazırlaması lazım 300 yıllık bir kalkınma planı ortaya koyması lazım öncelikle söz konusu vatansa insansa bayraksa ezansa kişisel hırsları bir kenara koymak laızm ve kişisel hırs yqpcak olanlarla yolları ayrımak lazım ego savası değil ezan bayrak vatan mücadelesi vermek lazım bu olmadan olmaz yine benim önerim o ki

eğer hiç kimse seçimlerde hiç bir partiye oy vermez ise ve tüm insanlar 15 temmuzda oldugu gibi kurtulus savasında oldugu gibi renk dil din gözetmeksizin vatan icin bayrak için Allah için sokakalara inip yakmadan yıkmadan edeple güzel ahlakla sesini yükseltirse Türkiye muz cumhuriyeti değil hükümet devam eder seçimler yenilenir ve birdaha kimse sandıga gitmesse en sonunda ellerini basının altına koyar ikdiarıda muhalefetide kendisini bir temizler su kişisel hesaplardan ve sacma egolardan sonrasında partilerin baslarına yeni genc liderler geçer biri gelir ve toparlar bu ülkenin zenginlerinin mezarlıgı olmamalı karacahmet ve ya teşvikiye buülkede 20 yasında başbakan 25 yasında cumhur baskanı olmalı , kadrolar bukadar genc ve tecrübesiz olursa ne olur biliyormusun diyenler olacaktır onalrada cevabım sudur mustafa kemal 15lik genclerle yürümüştü ne oldu acın tarihe bakın fatih istanbulu 21 yasında aldı acın tarih okuyun tabiki molla güraniler vardı fatihi n akıl hocaları tabiki kurtulus savasındaki o genclerin basında atatürk ve silah arkadasları vardı bugünde sn erdoğandan sn inceye kadar hepsi akıl hocalıgı yapsınlar onalra danısılsın destek alınsın hatta bütün partilerden bir mgk benzeri kurul olusturulsun buralda tecrübeli isimler olsun ama bırakın gencler basta olsun 80 lik dedeler değil torun seviceginiz yasta ülke yönetmeye talip olunmaz diyorum ben bimem katılırmısın bana kardeşim

Ahmet

New member
Kullanıcı
zaten muhalefet yenilik diyor yenilenmeden bahsediyor iktidar metal yorgunluğu diyor yenilikten söz ediyor haydi ozaman komple bir yenilik benim oyum bana...

Ahmet

New member
Kullanıcı
israillle tum diplomatik iliskileri keselim hatta gidip vuralim tel avivi bu sayede abdyede onunde ye buralara uzanma demis oluruz

MoHaC

New member
Kullanıcı
zulme tepkimizi koymak için devlet terörü estirn abd ve israile haddinizi bilin demek için

Doğu Türkistanda,Azerbaycanda,Rusyada,Türklere yapılan zülümler için neden herkes sessiz de,ingilizlerle-fransızlarla bir olup bizi sırtımızdan vuran,kendi toprağını parayla satıp şimdi mağdur edebiyatı yapanlara neden herkes sahip çıkma sevdasında şimdi? evet orada bir zulüm var bunu kimse inkar edemez Allahın laneti zülmedenlerin üstüne olsun ama kusura bakmasın da bana samimi gelmiyor bu durum...

Ahmet

New member
Kullanıcı
Doğu Türkistanda,Azerbaycanda,Rusyada,Türklere yapılan zülümler için neden herkes sessiz de,ingilizlerle-fransızlarla bir olup bizi sırtımızdan vuran,kendi toprağını parayla satıp şimdi mağdur edebiyatı yapanlara neden herkes sahip çıkma sevdasında şimdi? evet orada bir zulüm var bunu kimse inkar edemez Allahın laneti zülmedenlerin üstüne olsun ama kusura bakmasın da bana samimi gelmiyor bu durum...
tarihte herkesn hataları var saydıgın yerlerin hepsi bir zamanlar osmanlı toprağı idi ozaman osmanlıya baglı kalsalardı isyan edp devlet sevdasına düşmeselerdi bugün zulme ugramazlardı da diyebiliriz ama konumuz bu değil kardeşim .

konumuz suki dogu türkistandan filistine mymaardan azerbeycana nerede kime zulum yapılıyorsa yapılsın biz herzaman aynı tavrı koymalıyız dünyayı komple karsınıza almak akıllıca bir şey değildir ama zaten rusya ile bukadar yakınlaşmışken abdnin ve israilin nufuz gücünü azaltıp onların terörize ettikleri bölgeleri durultabilirsek ki bu mümkün zira orta doguda isralini nefesini kesmek demek abdnin başta Türkiye politikası olmak üzere tüm bölge politikasını baştan asagı revize etmesi demektir buda 300 yıllık 500 yıllık planlarının ccope gitmesi ve yeniden planlama yapılması demek sonrasında tabiki gidelim dogu türkistan icin cinede hesap soralım tabiki ermeniztanın azerbeycana artsliğinede cevap verelim v.s ama sırayla birde gecmişte su hatayı bu hatayı yaptılar diye insanların bugün zülme ugramasını izlemekte vicdanene sakat bir durum unutmayalımki mohacım hz muhammed s.a.v diyorki bir insan öldüren tüm insalıgı oldürmüş gibidir ayrıca haksızlık karsısında susan dilsiz seytan dır h.z ali ise şöyle diyor haksızlık karsısında susarsanız serefiniziede kaybedersiniz ...

MoHaC

New member
Kullanıcı
gerçek şu ki;biz bunlar için kimseye hesap soramayız kardeşim...ancak portakal keser,kolaları dökeriz...100 bulgaristan levi bile 270 küsur Türk Lirası olmuş kaldı ki sen dolarla euroyla baş edeceksin..gülerler adama...ekonomik gücün yok,hiç bir ülkeye yaptırım uygulayacak durum da değilsin kime neyin hesabını soracaksın?bilmem kaç yüz milyar dolar borcun olmuş,yediğin bulgur bile ithal neyin hesabı bu? eğri otururp doğru konuşmak lazım memleketin hali içler acısı kardeşim biz bu durumda kimseye hesap falan soramayız...

Ahmet

New member
Kullanıcı
gerçek şu ki;biz bunlar için kimseye hesap soramayız kardeşim...ancak portakal keser,kolaları dökeriz...100 bulgaristan levi bile 270 küsur Türk Lirası olmuş kaldı ki sen dolarla euroyla baş edeceksin..gülerler adama...ekonomik gücün yok,hiç bir ülkeye yaptırım uygulayacak durum da değilsin kime neyin hesabını soracaksın?bilmem kaç yüz milyar dolar borcun olmuş,yediğin bulgur bile ithal neyin hesabı bu? eğri otururp doğru konuşmak lazım memleketin hali içler acısı kardeşim biz bu durumda kimseye hesap falan soramayız...
bu bardağın bir tarafı ama diğer tarafıda su Türkiyenin konumu ve özelliklleri dolasıyla herseyden önce bahsetiğin durmdan cıkması cokta zor değil kaldıki askeri anlamdaki bir güçten bahsediyorsak Tsk her koşulda dünynın en güclü kara harp ordusudur cokta kendimizi yerlere vurmanın anlamı yok kaldıki olası bir türkiye abd gerginliğinde mecburen iran rusya gibi koklü devletler kendi cıkarları için Türkiye ile yürümek zorundadır kurtulus savasında rusya bunu yaptı bizi cok sevdiğinde ndegil akdenize ve sıcak denizlere inmesini abd engellemesin diye

MoHaC

New member
Kullanıcı
şu an ki dünya düzeninde konumun falan hiç bir önemi yok dostum...adamlar da dünyanın her noktasını vuracak düzeyde silahlar var...tepemizde onlarca uydu dönüyor...eskiden di o kılıçla okla savaşa gitmek:) isviçrenin hollandanın askeri gücü var mı? dünya gerçeği artık bu..ekonomin güçlüyse sözün geçer..

Ahmet

New member
Kullanıcı
şu an ki dünya düzeninde konumun falan hiç bir önemi yok dostum...adamlar da dünyanın her noktasını vuracak düzeyde silahlar var...tepemizde onlarca uydu dönüyor...eskiden di o kılıçla okla savaşa gitmek:) isviçrenin hollandanın askeri gücü var mı? dünya gerçeği artık bu..ekonomin güçlüyse sözün geçer..
ozamna el ele ekonimimizi güclendirelim

MoHaC

New member
Kullanıcı
geldim Ahmet:) ekonomiyi düzeltmek için bize en az 20 sene lazım:)

Alt