10 Bob Marley Sözü

M

Muzik

Guest
Reggae müziğini dünyaya tanıtan Bob Marley sadece yaptığı müzikle değil, felsefesi ve dünya görüşü ile de bir çoklarının hayatına dokunmuş, ölümünün üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala unutulmamış dev bir efsanedir. İçinde sevgi taşıyan hemen herkesi kıyısından köşesinden yakalayan sözleriyle kalplerde ayrı bir yer edinmiş olan efsanenin en etkileyici sözlerinden bazılarını sizleri için derledik;

1.Gerçek şu ki, herkes canını yakacak önemli olan acı çekmeye değer birini bulabilmek.

bob-marley-s%C3%B6zleri.jpg

2. İnsanların “beni çok sevecek birini arıyorum” demesine aldanmayın. Temiz bir sevgiyle karşılaşınca hepsi kaçacak delik arıyor.

bob-marley-s%C3%B6zleri-2.jpg

3.Gülmek her zaman mutlu olduğun anlamına gelmez. Bazen öyle gülmeler vardır ki; en büyük acılar ardında gizlidir.

bob-marley-s%C3%B6zleri-g%C3%BClmek.jpg

4. Kendi kendime konuştuğum kadar, kimseyle konuşmuyorum. Sebebi delilik değil, sadece bilirim ki insanı en iyi kendi dinler.

bob-marley-guzel-sozler.jpg

5. Gördüğünü herkes sever, sen onda kimsenin görmediğini bulacaksın. Eğer gerçek aşk istiyorsan, tene değil, kalbe dokunacaksın.

bob-marley-en-iyi-s%C3%B6zleri.jpg

7. Aslında herkes sevdiği insana bakıyormuş gibi hayata baksa; belki de hayat, bu kadar acı vermekten vazgeçerdi insanlara.

bob-marley-sozler.jpg

8. Yalnızca çocukken güler insan, diğerleri gülmek değildir. Çünkü insan büyüdükçe komikliklere değil, acılara gülmeyi öğrenir.

bob-marley-en-iyi-sozler-listesi.jpg

9. Sevgilin olabilecek birçok insan olabilir; ama unutma ki, sevdiğin olabilecek insan bir tanedir.

Bob_Marley_sozleri_5.jpg

10. Belki de ilk önce yanlış insanlarla karşılaşmasaydık, doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık.

Absnthe

www.Mevsim.Org
Kullanıcı
Web sitesi
www.mevsim.org
Artık hep hayal ettiğimiz yeni bir başlangıcı değil; hiç düşünmediğimiz mutlu bir sonu istemeliyiz.

M

Muzik

Guest
bob-marley-en-iyi-s%C3%B6zleri.jpg

7. Aslında herkes sevdiği insana bakıyormuş gibi hayata baksa; belki de hayat, bu kadar acı vermekten vazgeçerdi insanlara.

Alt