Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Zihinsel Sağlık Sohbet Desteği; Swinburne ve Coviu

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

  • Swinburne Ulusal eTerapi Merkezi, Coviu ile ortak oldu
  • Ortaklık, klinisyenlerin şifreli gerçek zamanlı metin oturumları aracılığıyla müşterileriyle etkileşim kurmalarını sağlar
  • Yeni hizmet Swinburne Ruh Sağlığı Çevrimiçi yoluyla teslim edilir
5939


Swinburne Ulusal e-Terapi Merkezi, Avustralya'lıların, gerçek zamanlı yazılı sohbet oturumları aracılığıyla kaliteli zihinsel sağlık hizmetlerine erişebilmelerini sağlamak için CSIRO medtech başlangıcı Coviu ile ortaklık kurdu.
Bu hizmet, tüm Avustralya'lılar için ücretsiz olan ve depresyon ve anksiyete dahil olmak üzere yaygın zihinsel sağlık sorunları için tedavi programlarına erişim sağlayan Swinburne Akıl Sağlığı Çevrimiçi'nin bir parçası olarak sunulmaktadır .
Klinisyenlerle yapılan gerçek zamanlı yazılı sohbet oturumları artık hizmetin bir parçası olacak, e-posta ve görüntülü görüşmelerin yanı sıra, topluluk içindeki daha geniş bir ihtiyaç grubuna uyacak ek bir yöntem sunuyor.
Zihinsel Sağlık Çevrimiçi Klinik Program Yöneticisi Lauren Rossi, müşterileriyle gerçek zamanlı iletişimin Zihinsel Sağlık Çevrimiçi hizmetine gerçekten önemli bir katkı olduğunu söylüyor.
5940

“Müşterilerimizin çoğu zaten anlık mesajlaşmaya aşina, bu da metin sohbetini destek almak için cazip bir seçenek haline getiriyor.”
Swinburne'daki Dijital Akıl Sağlığı Araştırmacısı Dr. Liz Seabrook , metin oturumlarının şu ana kadar çok başarılı olduğunu söyledi.
“Bu yıl Mart ayında başlatıldığından beri sohbet oturumları müşterilerimiz arasında çok popüler bir seçenek haline geldi. Şimdi, müşterilere çevrimiçi akıl sağlığı programlarını tamamlamalarında destek olmak için kullandığımız en yaygın yöntemlerden biri. Birçok müşteri için, gerçek zamanlı bir metin sohbeti oturumu, bazılarının karşı karşıya gelebileceği bir sağlık uzmanıyla konuşmanın pratik bir ilk adımıdır. ”
Çevrimiçi Ruh Sağlığı Direktörü ve Swinburne Ruh Sağlığı Merkezi Direktör Yardımcısı, Doçent Neil Thomas kabul eder.
“Kurslarımız, insanlara zihinsel sağlıklarını kendi kendilerine yönetme araçları vermek ve onları bir uygulayıcıyla birlikte kullanmak, insanların onlardan en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Metin sohbeti ortamının çok popüler olduğunu düşünüyoruz, çünkü insanlar konuşma baskısı olmadan veya yüzlerini göstermeden insan desteği almak için ulaşabilirler. ”

CEO ve Coviu'nun kurucu ortağı Dr. Silvia Pfeiffer, Coviu'nun video na eklediği yeni salt metin sohbet yönteminin bu kadar büyük bir etkiye sahip olmasından memnun olduğunu söyledi. Telehealth'in destek arayanlar için harika bir çözüm olmasına rağmen, Avustralya’da hâlâ yeterince kullanılmadığını söylüyor. Ancak, metin sohbeti benimsenmesinin önündeki engelleri daha da azaltmaktadır.
“Amacımız sağlık hizmetlerini tüm vatandaşlar için kolay erişilebilir ve kullanılabilir kılmaktır ve Swinburne Akıl Sağlığı Çevrimiçi hizmeti ile bu ortaklık bizi bir adım daha yaklaştırmaktadır. Tele-sağlık teknolojimizin kullanımı kolay olduğundan emin olmak için çok çalışıyoruz ve insanların hizmeti kullanması için sürekli yeni yollar arıyoruz. Salt metinli sohbet oturumlarının Avustralya’daki yüzlerce kişiye yardım ettiğini duyduğuma sevindim ”dedi.
“Coviu'nun sunduğu diğer olanaklarla olduğu gibi, salt metin konferans odalarımız güvenlik ve mahremiyet ile inşa edildi. Tüm veriler uçtan uca şifrelenmiştir ve aksi halde izin vermediği sürece hastanın oturumunun sonunda silinir. ”

Araştırmalar, klinisyen ziyaretlerinin% 80'ine çevrimiçi olarak karşılaştırılabilir klinik sonuçlar sağlayabileceğini göstermiştir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)