Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yüz Felcinde Alternatif Tedaviler

  • Konbuyu başlatan Mia
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:31

Mia

bayan
Katılım
26 Eyl 2016
Mesajlar
654
Tepkime puanı
15
Puanları
0
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Tanımı: (Bell Felci) Yüz felcinin en sık görülen biçimidir.

Nedenleri: Bell felcinin (yüz felci) nedeni bilinmemektedir. Ancak yüz siniri iltihaplanır ve uyarıları iletemez. Bu durum geçici olup 1-2 günde geçebileceği gibi 1-2 hafta da sürebilir.

Ancak biz burada aşırı soğuğa maruz kalmaktan dolayı oluşan yüz felcine öneriler getireceğiz.

Önerilen Tedavi Biçimi:

Bir miktar bin bir delik otu ince kıyılıp ağzı geniş bir şişenin boğazına kadar doldurulur, üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenip sıkıca kapatıldıktan sonra güneş görebileceği veya sıcak bir yerde iki hafta bekletildikten sonra süzülerek yüze hafif friksiyonlarla sürülür.

* Bir miktar kekik otu ince kıyılıp ağzı geniş bir şişenin boğazına kadar doldurulur, üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenip sıkıca kapatıldıktan sonra güneş görebileceği veya sıcak bir yerde iki hafta bekletildikten sonra süzülerek yüze hafif friksiyonlarla sürülür.

* Bir cezvenin içinde bir su bardağı zeytinyağı kaynatılıp içine iki silme yemek kaşığı toz karabiber katıldıktan sonra iyice karıştırılıp, süzülmesinin ardından yüze sürülür.

* Bir miktar mersin yaprağı ince kıyılıp ağzı geniş bir şişenin boğazına kadar doldurulur, üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenip sıkıca kapatıldıktan sonra güneş görebileceği veya sıcak bir yerde iki hafta bekletildikten sonra süzülerek yüze hafif friksiyonlarla sürülür.

 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)