Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yükselen Burcunuza Göre Sizi Tamamlayacak Eşiniz Nasıl Olmalı ?

  • Konbuyu başlatan Muzik
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 7:19
Hepimizin bir güneş burcu var ve bu burcun özellikleri kimliğimizi yansıtıyor. Ancak kendimizi de başkalarını da ne yazık ki sadece Güneş burcu ile anlatamaz ve anlayamayız…
12 evden oluşan doğum haritasında her eve düşen birer burç var. Birinci evimiz yani yükselen burcumuz kendimiz ile ilgili özellikleri anlatırken tam karşısında yer alan 7. Evimize düşen burç ise karşımızda görmek istediğimiz kişinin özelliklerini ifade eder. Tabi ki karşımızdaki kişiden kastettiğimiz sadece evleneceğimiz kişi değil her türlü ortaklık için aradığımız kişinin vasıflarını anlatır.
Ancak biz yazımızda 7.evimize konularından biri olan “evlilik” açısından bakacağız. Ve yükselen burcumuza göre eşimiz olacak kişide aradığımız özelliklere göz atacağız.

Yükselen Koçların 7.Evi Terazi
1-121.jpg

Terazi dediğimizde aklımıza empati, adalet, estetik gibi konular geliyor. Yükselen Koçlar tıpkı bir Terazi gibi kendilerine uyum sağlayacak ve bakışı, duruşu, kokusu kısacası her şeyi ile hoş görünen biri ile tamamlanacaklar. Örneğin kadınlar birlikte alışverişi bile keyifle yapabilecekleri birini ararken beyler de birlikte spor salonunda iyi vakit geçirebilecekleri eşler ile mutluluğu yakalayabilirler.
Yükselen Boğaların 7. Evi Akrep
2-114.jpg

Akrepleri az ya da çok hepimiz biliyoruz. Derinlikleri ile meşhur Akrepler cazibelerinden taviz vermez, kül yutmaz hatta su uyur Akrep uyumaz…Yükseleni Boğa olan Erkekler bu özellikleri ile karşısındaki kadına hem çok bağlanacak hem de onunla yaşamanın hayatlarına kattığı heyecanı tadacaktır. Yükselen Boğa kadınları da tutkusu ve hırsını karşısındaki adamın gözlerinde okuyarak eşlerine karşı bitmek tükenmek bilmeyecek bir hayranlık duyacaklardır.
Yükselen İkizlerin 7. Evi Yay
3-114.jpg

Tatlı insanlar şu Yaylar… Kimseyle hesapları olmayan özgür ve entelektüel Yaylar ile birlikte olmak “o benim hem arkadaşım hem de sevgilim” dedirten türden bir ilişki. Sırtında sırt çantası eksik olmayan Yay ile elinden telefonu düşmeyen İkizler mutlu olmasın da kimler mutlu olsun diyor, bizim onları birbirine çok yakıştırdığımızı söylemeden geçemiyoruz.
Yükselen Yengeçlerin 7. Evi Oğlak
4-109.jpg

Yengeçlerin “ben şu patatesleri doğrarken sen de şirketi kurtar hayatım” diyecekleri bir ilişki ile karşı karşıyayız… Kariyer ve sorumluluk sahibi Oğlaklar Yükselen Yengeçler ile evlilikte işte olduğu gibi muazzam bir ortaklığa soyunabilirler. Yükselen Yengeç kadınları iş adamı profilinde bir eş hayal ederken erkekleri de uzun süre evli kalabilecekleri tıpkı Oğlaklar gibi kontrollü planlı ve toplumda saygın kişiler ile hayatlarını birleştirmek isterler.
Yükselen Aslanların 7. Evi Kova
5-107.jpg

Kovalar özgür, bireysel ve akılcı kişilerdir. Aslanların özgüveni ne kadar Kovalar için aranan bir durum ise Kovaların kişiyi baskı altına almayan duruşu da Aslanlar için bir o kadar önem taşır. Yükselen Aslan Erkekler yanlarında sorumluluklarından biraz da olsa uzaklaşabilecekleri ve onları günlük hayatlarından soyutlayacak eşler arıyorsa Yükselen Aslan kadınları da karşılarında zeki ve onların sonsuza kadar parlamasına izin verecek birine sonsuzluk yemini edebilir.
Yükselen Başakların 7. Evi Balık
6-93.jpg

Hayata renkli gözlükleri ile bakan Balıklar duygusal zenginlikleri ile başkalarının hayatına da güzel bir ton katmaya hazır. İşin de gücünde olan, detaylarla uğraşmaktan bütünü unutup giden Yükselen Başakların biraz şekerlenmeye, ruhlarını neşelendirmeye, belki biraz da hayal kurmaya ihtiyaçları var. Yükseleni Başak olanlar fedakarlıkları ile onların başının tacı olmaya layık Balık burcuna kapılıp giderken onlar için bambaşka olan bu dünyada harika hissedeceklerdir.
Yükselen Terazilerin 7. Evi Koç
7-87.jpg

Evlilik hem bir ihtiyaç hem de bir rekabet ise burada Terazi ile Koçun karşı karşıya kaldığını anlayabiliriz. Bu durumda bu rekabeti kazanacak güçlü bir rakip iyi bir eş olabilir. Yükselen Terazinin de aradığı ilişki bu hareketli ve özgüveni yüksek eş ile nihayete erebilir. Yükselen Teraziler Koçlara sevilmenin hazzını yaşatırken onlardan da sevmenin ama en çok kendisi için sevmenin ne kadar yüce bir duygu olduğunu öğreneceklerdir.
Yükselen Akreplerin 7. Evi Boğa
shutterstock_631193855.jpg

Eğer “zoru severim, imkânsız ise zaman alır” diyorsanız Yükselen Akrep için ideal bir eş olabilirsiniz. Uzun süreli ilişkiler insanlar için değerli bir hazine ise güven kelimesi bu hazinenin anahtarıdır. Boğa burçları da bu anahtarın en büyük koruyucusu… Yükselen Akrep, ne kadar yorucu bir gün geçirmiş ne kadar yıpratıcı anlar yaşamış olursa olsun, evine yuvasına döndüğünde huzurlu bir akşam ve akşamını taçlandıran şüphesiz bir sevgi arayacaktır.
Yükselen Yayların 7. Evi İkizler
9-82.jpg

Az ya da çok hepimiz romantizmi severiz. Bazıları sık sık güller hediye ederek sevgilisini mutlu etmek isterken bazıları çılgın sürprizler ile macera dolu seyahatlere atılır sevdikleriyle. Bu yüzden kalıplaşmış romantik algıları bir kenara bırakan İkizler, sohbeti ve eğlencesi ile Yükselen Yaylara aradıkları her şeyin onda olduğunu hissettirebilirler. Birbirlerine hayran olacak ama herkes ve her şey hakkında konuşmaktan birbirlerine karşı olan duygularını anlatmaya fırsat bulamayacaklar.
Yükselen Oğlakların 7. Evi Yengeç
10-76.jpg

Gelenekselliğe meraklı Oğlaklar evlilik kurumunun öncülerinden olan Yengeç ile tanıştığında ideal bir seçim yaptığını düşünür. İyi ve kötü her duyguyu barındıran Yengeçler eşlerine ve çocuklarına karşı çok şefkatli ve korumacıdır. Bu şahane eşin bir yerlerde olduğunu bilen Oğlaklar da stratejisi ve mantığı ile doğru adım atarak aradıkları Yengeci bulduklarında hızlıca nikah masasına oturtabilirler.
Yükselen Kovaların 7. Evi Aslan
11-79.jpg

Kovaları biliyorsunuz biraz bağlanma sorunları var biraz da marjinaller. Şimdi kendinizi onun yerine koyun ve birliktelik sözü verebilmeniz için karşınızda görmek istediğiniz duruşu hayal edin. Yükselen Kovalar Aslan gibi özgüveni yüksek güçlü birilerini gördüğünde ancak bağlılık sınırlarını genişletip kapılma hissiyatına kulak kesilebilir. Zira ardını arkasını düşünmeyecekse karşısındakinin, o kişi kendini zaten yeterince düşünmüş olmalıdır…
Yükselen Balıkların 7. Evi Başak
12-75.jpg

“Elma dersem çık armut dersem çıkma…” Yükselen Balıkların sezgileri o kadar güçlüdür ki sevdiklerini gözleri kapalı dahi arasa karşısındakine dokunduğunda işte bu doğru kişi diyebilir. Sezgisel ve ayakları yere basmayan hallerinin onlar için güzel tarafları olsa da yürüttükleri günlük hayat ile zaruri ihtiyaçları açısından onları oldukça da zorlar. Bir Başak insanının hayatına girmesi Yükselen Balıkları hayatın akışında yönlendirecektir. Su ve toprağın aralarındaki güçlü bağ ise birlikte olduklarında ne kadar verimli olduğunu gösterecektir.
 

Fineas

Epik
uye
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
5,416
Puanları
113
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Demekki beni yay kadıni tamamlayor :)
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)