Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yüksek Enerjili Köpeğinizi Nasıl Eğitmelisiniz ?

  • Konbuyu başlatan Muzik
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:19

Muzik

vizsla.jpg


Tıpkı insanlar gibi köpekler de, mutlu bir hayat yaşayabilmek için, mental ve fiziksel uyarılmalara ihtiyaç duyarlar. Bazı fazla enerjili köpekler ise diğerlerinden daha fazla uyarıcıya ihtiyaç duyabilirler. Köpeğiniz hiperaktif diye onu eğitmekten vazgeçmeyin, bunu başarmak imkansız değil.


Oyun oynayın


Hareketli köpekler oyun oynamaktan keyif alırlar. Oyun oynamak aynı zamanda zihinsel kaslarını çalıştırmalarına da neden olur bu nedenle siz ve köpeğiniz oyuna benzeyen eğitimlerden daha fazla fayda sağlarsınız. Köpeğinizle aşağıdaki ‘’kabuk’’ oyununu oynayın. İşte ihtiyacınız olanlar;


3 küçük seramik kap
Sağlıklı köpek atıştırmalıkları
Sabır
Kaplardan birinin altına atıştırmalık ödülü koyun ve her bir kapı baş aşağı yere yerleştirin. Köpeğinize yaptırmaya çalıştığınız şey koklayarak ödülü bulmasıdır. Kapları hareket ettirirken köpeğinizin kapları koklamasına izin verin. Kapları devirip ödülü bulmak için onu teşvik edin ve bunu başardığında onu övgüleriniz ve okşamalarınızla mutlu edin.


Bu tip oyunlar köpeğinizin ilgisini yüksek tutar ve onu sakinleşerek odaklanmaya teşvik eder.


Koşuya çıkın


Yorgun köpek uslu köpektir. Güne bol miktarda fiziksel egzersizle başlayın. Köpeğinizi sevmeden hatta beslemeden önce beraber uzun bir yürüyüş ya da koşuya çıkın. Köpeğiniz yorulduktan sonra oturmak, durmak gibi temel itaat eğitimine başlayın. Bunları başardıktan sonra ona yemeğini vererek yaptığı doğru hareketle yemeğini hakettiğini bilmesini sağlayın.


Üzerine gideceğiniz şeyi seçin


Hiperaktif köpeğinizi eğitirken azın çok olduğunu unutmayın. İyi davranışları destekleyen komutları öğretin. Mesela, ”otur”, ”bekle”, ”bırak” gibi. Böylece köpeğiniz sizin sürünün lideri olduğunuzu bilecek ve sağlıklı bir iletişim kurmanızı kolaylaştıracaktır.


Zeka gücü


Hiperaktif köpekler çabuk sıkılırlar ve uslu olmak için sürekli zihinsel bir uyarılma ve fiziksel egzersiz ihtiyacı duyarlar. Köpekler için geliştirilen zeka oyunları ile onu sürekli meşgul ve mutlu kılın.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)