Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

YouTube’dan Çok Önemli Karar

YouTube’dan çok önemli karar

4595

YouTube genellikle yayın politikaları konusundaki tartışmalı durumlarda hızlı bir şekilde politikalarını günceller. Nefret söylemleriyle ilgili süregelen tartışmaların ardından bugün “Nefretle mücadele çalışmalarımız” başlıklı bir blog yazısı ile yeni YouTube politikaları duyuruldu.
Nefret içerikli videolar için yeni YouTube politikaları yayınlandı!
YouTube şimdiye birçok farklı alanda yayın politikalarını hızlı bir şekilde güncelledi ve bu politikalara göre hareket etti. Özellikle insanları ayrıştıracak veya ayrımcılığa sürükleyecek nefret içerikli videolar, kanıtlanmış olayları reddeden içerikler ve yanlış bilgilendirici videolar hakkında farklı adımlar attı.
Bu tarz videoları platformdan kaldırdı, sınırladı veya önerilenlere çıkmasını engelledi. Yeni yayınladığı blog ile de nefret dolu konuşma videolarının görüntülemelerini yüzde 80 oranında azaltması gibi şirketin platformdaki nefretle savaşını anlatan ilerlemesini paylaştı.
Yeni karar ile de bugün itibariyle yaş, cinsiyet, ırk, din veya cinsel yönelim gibi niteliklere dayalı ayrımcılık veya dışlamayı haklı çıkarmak için bir grubun üstün olduğunu iddia eden videoları platformdan tamamen kaldıracağını duyurdu. Buna ilk örnek olarak da doğal olarak ayrımcılığı destekleyen Nazi ideolojisini barındıran veya yücelten videolardan bahsetti.
Ayrıca şirket platformdan şiddet içerikli tüm videoların da kaldırılacağını söyledi. YouTube bu videoları geçtiğimiz Ocak ayında test etmeye başladığı yeni algoritmasıyla tarayacak. ABD’de yapılan ilk testlerde Dünya’nın düz olduğunu iddia eden veya sahte mucize ilaçları tanıtanlar gibi yanlış bilgi yayan videoların önerilerini azalttı ve yüzde 50 oranında sınırlamaya başardı.
Son olarak, bu yıl bu algoritmayı daha fazla ülke için kullanacak olan şirket yukarıda bahsettiğimiz ihlalleri gerçekleştiren kanalların YouTube İş Ortağı programından çıkartılacağını da bildirdi.​
 

Absnthe

www.Mevsim.Org
uye
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,891
Tepkime puanı
3,454
Puanları
113
Web sitesi
www.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

hmm dünyanin En iyi Video Sitesinde bunlarin hep Olacak Olmasi muhtemel )
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)