Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

YouTube’dan Çocuklar İçin Yeni Uygulama

  • Konbuyu başlatan Muzik
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:09

Muzik

Çocuklar için YouTube’u güvenli hale getirmek isteyen ebeveynlere yönelik kolaylaştırıcı bir uygulama geliştirildi. YouTube Kids sayesinde küçük yaştaki çocuklara uygun içerikler kontrol edilebilecek.
1065670_620x360.jpg


Çocuklar artık çok küçük yaştan itibaren internetle haşır neşir olmaya başlıyorlar. En çok tercih ettikleri mecralardan biri de kuşkusuz YouTube. Her gün milyonlarca videonun yayınlandığı YouTube’da çocuklara yönelik video içeriklerin sayısı da oldukça fazla. Ancak her mecrada olduğu gibi burada da çocuklar, belirli yaş grupları için uygunsuz içeriklerle rahatlıkla karşılaşabiliyorlar.

Geçtiğimiz hafta YouTube’un resmi blog sayfasından duyurulan yeni uygulama YouTube Kids, çocukların YouTube kullanımının ebeveynler tarafından denetlenmesini sağlayacak.


1065670_9119b63b158efc9ae4ae8740cf3fcf9a.jpg
YouTube’da çocukları korumak artık mümkün
YouTube Kids uygulaması telefon veya tablet gibi mobil cihazlara yüklenebiliyor. Bu uygulama sayesinde, kendi YouTube profiliniz üzerinden çocuklarınız için farklı profiller oluşturabiliyorsunuz. Tek bir profilden, 8 ayrı çocuk profili oluşturulabiliyor. Her bir çocuk profili için belirli özellikler seçilebiliyor.Belirli bir videoyu ya da kanalı seçerek çocuk profili için engellemek mümkün olabiliyor. Aynı zamanda yapılan aramaları takip etmek, belirli aramaları ve anahtar kelimeleri kısıtlamak ve çocuğun kullandığı profilin ne kadar zaman kullanılabileceğini belirlemek de mümkün. YouTube Kids uygulamasında gösterilmemesi gerektiğini düşündüğünüz videoları da doğrudan YouTube’a rapor edebiliyorsunuz.


Akıllı televizyon veya YouTube uygulamasının kullanıldığı diğer cihazlarda da YouTube Kids’i kullanmak mümkün olacak.


1065670_d2bbb195f1d874b81d6f0fa83bb50b73.jpgÇocukların yaşına uygun içerikler bir arada
YouTube Kids üzerinden oluşturulan çocuk profilinde ‘Younger’ ve ‘Older’ olacak şekilde iki seçenek yer alıyor. Younger (daha küçük) seçeneğinde yalnızca eğitici-öğretici videolar ve çocuk şarkıları yer alıyorken, Older (daha büyük) seçeneğinde bazı müzik kanallarına ve 8-12 yaşa uygun eğitici videolar da yer alacak.


Ailelerden gelecek geribildirimleri önemsediklerini açıklayan YouTube ekibi, uygunsuz olduğu düşünülen her türlü içeriğin bildirilmesi için de aileleri destekliyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)