Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak?

  • Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:41

Eqe

YDS (Yabancı Dil Sınavı)'nin muadili olarak uygulanmaya başlanan YÖKDİL sınavlarının üçüncüsü 5 Kasım Pazar günü yapılmıştı. Peki YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak?
yokdil-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak--10305176.Jpeg
YDS'den farklı olarak adayların kendi alanlarındaki yeterliliğini de ölçen YÖKDİL, 5 Kasım 2017'de yapıldı. Önceki iki sınav ve bu sınavların açıklanma tarihleri göz önüne alındığında YÖKDİL sonuçlarının ortalama 18-20 gün içerisinde açıklandığı görülüyor. Bir önceki sınav 9 Temmuz'da yapılmış; sonuçları ise 27 Temmuz'da açıklanmıştı.

Buna göre Kasım ayının 5'inde yapılan YÖKDİL'in de 23-25 Kasım arasında açıklanması bekleniyor. Yani önümüzde hafta sonu itibarıyla açıklanmasına kesin gözüyle bakılıyor.


YÖKDİL nerelerde geçerli?


Bu sınava yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen herkes

YÖKDİL baraj puanı kaçtır?


İlgili düzenlemelerde olduğu ve YDS sınavında da uygulandığı gibi, doktora başvuru sürecinden en az 55, doçentlik başvuru sürecinde de en az 65 olması gerekiyor.
__________________
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)