Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeşil ördek gibi daldım göllere türküsünün HİKAYESİ

Katılım
11 May 2017
Mesajlar
9,662
Tepkime puanı
16,062
Puanları
120
Konum
..
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

duck_02.jpg

yeşil ördekler aşıklardır, ozanlar onlarda kendilerini görürler. aşkı içinde taşıdıkça, duramaz olur yerinde, göçer sürekli. bazen dayanamaz hasrete döner sevdiğine, aşığında selamını götürür, bazen gider sılaya, yeni insanlara anlatır aşkını.

Yeşil ördekler tek eşlidirler, ömürlerinin sonuna kadar sevdikleri ile yaşarlar. eğer ki birisi ölürse ikisinden, diğeri başka eş seçmez kendine. devam etmez hayatına. hani derler ya ölenle ölünmez. onlara göre durum başka.

eğer ki ölürse tek sevdiği, hayatına devam etmez ördek. çıkabileceği kadar yükseğe uçar, sonra kapatır kanatlarını, düşmeye başlar göle. muhteşem bir hızla ilerler. ölümü bekler, ölümü "ister". "onsuz" hayatı neylesin artık? sevdiğinin peşinden gider ölüme ve korkunç bir hızla çarpar göle. hani su, beton etkisi var ya? paramparça eder onu.

empati kurduğum vakit merak düşer aklıma, ağlayabilir mi ördekler de acaba? eğer ağlayabiliyorsa, o son dalışı yaparken iki damla akar mı gözlerinden? ben yapsaydım, benden akar mıydı? ya da insanoğlu güçlü müdür bu kadar?

işte aşıkların anlattığı yeşil ördek gibi daldım göllere nin hikayesi budur.
 

Kalbi-Sebila

You can go your own way
bayan
Katılım
17 Kas 2017
Mesajlar
2,165
Tepkime puanı
4,375
Puanları
113
Yaş
32
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Gerçekten müthiş bi hikaye
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)