Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

YAVRU ASLAN ANNESİNİ RED ETTİ

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,157
Tepkime puanı
2,948
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

6765


Annesi kabul etmedi, bakıcısının kucağında uyuyor
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde bulunan ve annesi tarafından kabul edilmeyen aslan yavrusu "Pusat"ın bakımını hayvanat bahçesinde görevli Adem Delioğlan bir baba şefkatiyle yapıyor. Bakıcı Adem Delioğlan, "Doğum yaptığında annesi Pusat'ı kabul etmedi. Aradan 4-5 ay geçti, kendi elimizle, biberonla, etle besledik. Şimdi de sahiplendik, büyütüyoruz. Yaşama tutunması için elimizden gelen gayreti gösterdik. Çocuğumuz gibi bakıyoruz, o da bizi babası kabul etti" şeklinde konuştu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde görevli Adem Delioğlan, annesi tarafından kabul edilmeyen aslan yavrusu “Pusat”ı sahiplenerek baba şefkatiyle büyütüyor.
Hayvanat bahçesinin kralı aslan yavrusu Pusat’ın beslenmesi ve temizliğiyle sabahtan akşama kadar ilgilenen Delioğlan, işini severek yapıyor.
Aslan yavrusuna gözü gibi bakan Delioğlan, kucağında taşıdığı, elleriyle beslediği Pusat’ı yanından hiç ayırmıyor.
Hayvanat bahçesi sorumlusu Burhanettin Bacak, yaptığı açıklamada, Pusat’ın 23 Nisan’da doğduğunu ve hayvanat bahçesindeki 8’inci aslan olduğunu söyledi.
Yavru aslanın doğumunun ardından annesi tarafından kabul edilmediğini ve beslenme konusunda sıkıntılar yaşadığını anlatan Bacak, hayvan bakıcısı Adem Delioğlan’ın bu durumun ardından harekete geçerek özel bir ilgiyle Pusat’ı koruma altına aldığını ifade etti.
Delioğlan’ın, hasta aslan yavrusuna şefkatle baktığını belirten Bacak, “Baba şefkatiyle yaklaşıyor ve bakımını yapıyor. Pusat’ın annesi kabul etmediği için bazı sağlık problemleri oldu. Yavrumuzun gerek veteriner gerekse sağlık teknikerlerimiz tedavilerini yaptılar. Şu an gayet sağlıklı bir şekilde hayatına devam ediyor.” dedi.

“ONA ÖZEL İLGİM VAR”
Adem Delioğlan ise aslanların bakıcılığını yaptığını, bu durumun kendisini mutlu ettiğini belirtti.
Pusat’ın annesi tarafından terk edildiğini aktaran Delioğlan, bu durumun kendisini etkilediğini ve aslan yavrusunu hayatta tutmak için ekip arkadaşlarıyla gayret sarf ettiklerini söyledi.


Delioğlan, Pusat’ın bakımı için sabah erken saatlerde işe koyulduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“Evdeki çocuğumuz gibi sabahtan akşama kadar Pusat’ın bakımıyla ilgileniyorum. O da bizi babası gibi görüyor diyebilirim. Her tepkimize bakar, ismini söylediğimizde yanımıza gelir. Pusat’a karşı özel bir ilgim var, kendi çocuğum gibi sahiplendim. Yaşadığı sağlık sorunları beni üzdü çünkü o bakıma muhtaç. Veterinerler ve teknikerler gerekeni yapıyorlar, biz de gözetliyoruz.
Doğum yaptığında annesi, Pusat’ı kabul etmedi. Aradan 4-5 ay geçti, kendi elimizle, biberonla, etle besledik. Şimdide sahiplendik büyütüyoruz. Yaşama tutunması için elimizden gelen gayreti gösterdik. Çocuğumuz gibi bakıyoruz, o da bizi babası kabul etti.”


 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)