Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yalnızca Anne Olanların Anlayabileceği 15 Davranış Şekli

Absnthe

www.Mevsim.Org
uye
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,891
Tepkime puanı
3,453
Puanları
113
Web sitesi
www.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Anne olmanın belki de en güzel yanı yeni bir yaşam dünyaya getirmektir. Ancak aldığınız bu yeni sorumlulukla birlikte günlük rutininiz ve öncelikleriniz tamamen değişir. Artık kendinizden çok bebeğinizi düşünmeye başlarsınız, kendinize zaman ayırmaktansa onun ihtiyaçlarıyla ilgilenmeyi tercih edersiniz. Çünkü annesinizdir. Anneler Günü yaklaşırken, bizi dünyaya getirip bin bir emekle büyüten annelerimizi daha iyi anlamak için, 15 anne davranışı sizler için listeledik.

1. Çocuğunuzla bir olursunuz. Ondan üçüncü çoğul sahış kullanarak bahsetmeye başlarsınız. ‘’Yemek yedik, hasta olduk, ilk dişimizi çıkardık’’ gibi.
mother1.jpg
2. Yedi dakika içinde çoğu insanın bir günde yapabileceğinden fazlasını yapabilirsiniz.
mother2-e1557517530672.jpg


3. Çocuğunuz uyuduğunda, bulaşık yıkamaktan, çamaşır asmaya, temizlikten diğer ev işlerine kadar istediğiniz her şeyi yapma özgürlüğünü yaşarsınız.
mother3.jpg


4. Arkadaşlarınızla buluştuğunuzda tüm konuşmalarınız bebeğiniz ve onu ne sevdiğiniz hakkında olur.
mother4.jpg
5. Anne olunca size adeta özel yetenekler bahşedilir ve aynı anda birçok şey yapabilirsiniz. Akşam yemeği yemek, emzirmek, telefonda konuşmak ve en sevdiğiniz TV programını izlemek gibi.
mother5.jpg


6. Gece uyurken, odanızın kapısı kapalı olsa ve eşiniz yanınızda horluyor olsa dahi bebeğinizin en ufak seslerini bile duyarsınız. Anne olmak, temkinli olmaktır.
mother6.jpg


7. Bebek kıyafetleri sizi yetişkinler için kıyafetlerden daha fazla ilgilendirir. Bebeğiniz için özene bezene alışveriş yaparsınız.
mother7.jpg


8. En kıymetli varlığınız o olmuştur. Ateşi olduğunda ya da hastalandığında bebeğinizle yer değiştirmek istersiniz.
mother8.jpg
9. Birden evinizin dışındaki tüm tehlikelerin farkına varırsınız. Büyük su birikintileri, komşunun hareketli köpeği. Onları daha önce nasıl fark etmediniz? Annelik, korumacı olmaktır.
mother9.jpg


10. Yalnızca çocuğunuzun 30 dakikadan daha uzun bir süre sessizce yatakta kalması durumunda TV izlemekte özgürsünüz.
mother10.jpg


11. Dinlenme kavramınız değişir. Ayaklarınızı uzatıp keyif yapmak dinlenmek değildi artık. Dinlenmek, çocuğunuz olmadan alışverişe gitmektir.
mother11.jpg


12. Oyuncak seçerken, dikkat ettiğiniz şey çocuğunuzu ne kadar süre meşgul edebileceğidir. Siz de bu süre zarfında kendinize vakit ayırabilirsiniz.
mother12.jpg
13. Giysilerinizde hep garip lekeler olur. Çünkü bebeğiniz sizin üstünüze kusmaktan çok hoşlanır. Defileye çıkan mankenlerden daha sık kıyafet değiştirmek zorunda kalırsınız.
mother13.jpg


14. Kapalı bir kapı ile 15 dakikalık bir duş, adeta rahatlatıcı bir spa seansıdır.
mother14.jpg


15. Bebeğinizin favori çizgi filmlerindeki tüm karakterlerin isimlerini biliyorsunuzdur. O uyurken kendinizi, çizgi filmlerin şarkılarını söylerken yakalıyorsanız, tebrikler! Anneler Günü’nü gururla kutlayabilirsiniz!
mother15.jpg
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular