Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Xbox ve Microsoft Hesapları Kapatılacak

Belirli Bir Süre Kullanılmayan Xbox ve Microsoft Hesapları Kapatılacak

Microsoft’un açıklamasına göre, belirli bir süre inaktif kalan Microsoft ve Xbox hesapları, otomatik olarak kapatılacak ve bir daha açılamayacak.

5568


Skype, Outlook, Xbox gibi çevrimiçi hizmetlere sahip olan Microsoft tarafından yeni bir haber duyuruldu. Microsoft yaptığı açıklamada Microsoft veya Xbox hesabınıza 2 sene boyunca erişim sağlamazsanız, hesabınız tamamen ortadan kaldırılacak.Bu durum, bir zamanlar hesap oluşturup şifrelerini veya hesabı çoktan unutmuş olan kişilerin işine yarayabilir ancak Microsoft'a bağlı Outlook hesabının şifresini unutmasına rağmen başka sitelerde kullanan kişiler için kötü olabilir
Şirketin dediğine göre bu politikanın uygulanmasına 30 Ağustos 2019 tarihinden itibaren başlanacak. Şirketin bu politikaya geçiş sebebi ise duplike ve ölü hesaplardan kurtulmak olduğu açıklandı. Microsoft, hesabınızı 2 yıl boyunca inaktif kalsa bile kapatılmamasının bir yolu olduğunu söyledi. Eğer hesabınızda aylık aboneliğiniz Şirket ayrıca bir hesabın içerisinde borç durumu varsa hesabın asla kapatılmayacağını söyledi. Bir veya daha fazla alt hesabı olan aile hesapları da alt hesap aktif olduğu sürece kapatılmayacak. Yani artık Xbox veya Microsoft hesabınızın kapatılmamasını istiyorsanız, ayda bir giriş yapmanızı tavsiye ederiz. varsa veya bir şey satın aldıysanız bu süre uzuyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)