Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Warlock Sınıfına Odaklanan Yeni Bir Dungeons and Dragons Kitabı Çıktı – Tome of the Pact

Fineas

Epik
uye
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
5,416
Puanları
113
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Wizard of the Coast’un, oyuncular ve amatör tasarımcılar için açtığı DMs Guild platformunda yeni bir sınıf kitabı yayınlandı, bu kitap tamamıyla Warlock sınıfına odaklanıyor. İşte karşınızda Tome of the Pact.


DMs Guild’de başka pek çok kitabıyla tanınan Alex Clippinger tarafından yazılan kitap, Warlock karakter oynatmak isteyenler ya da hâli hazırda oynatanlar için pek çok yenilik içeriyor ve kitap şimdiden altın satış oranına ulaştı.


Clippinger, Tome of the Pact kitabıyla Warlocklar’ın seçebileceği üç yeni Patron’u anlatıyor. Bunlar Limbo, Mechanus ve kadim bir fırtına devi. Warlocklar bugüne kadar ya üst düzlemlerdeki melek ırklarıyla ya da alt düzlemlerdeki şeytan-iblis varlıklarıyla pact (anlaşma) yaparak güç kazanıyordu. Clippinger, D&D kozmolojisinin nötr düzlemleri olan Limbo ve Mechanus’u da anlaşma yapılabilecek düzlemler arasına ekleyerek oyunu çeşitlendirmeye çalışmış, güzel de yapmış. Diğer yeniliklere de bakalım,

  • 24 tane yeni invocation, buna yeni cantripler (0.seviye büyüler) de dahil. Yeni invocationları kullanarak, etkili Warlock büyüleri olan Arms of Hadar, Hunger of Hadar ve Crown of Madnessbüyülerine farklı şekiller verebileceksiniz.
  • 144 yeni karakteristik davranış. Bu karakteristik davranışlar yeni Patronlara ve Patronlarla yapılan anlaşmalara göre şekilleniyor.
  • Klasik Warlock patronlarından birini seçtiyseniz bile üzülmeyin, zira bu kitapta tüm klasik Warlock patronlarına ait patron yaratıklarına da düzenlemeler ve yeni özellikler getirildi.
  • Patron yaratıkları için oyununuza renk katacak yeni rol yapma tavsiyeleri ve ipuçları.
  • Warlock karakterlere özel iki yeni background. Bu iki background paket şeklinde hazırlanmış, yani her türlü karakter bağı, karakter kusurları, avantajları, dezavantajları bu pakette anlatılmış. Bu bacgroundlar; Eldritch Cultist ve Far Plane Wanderer.
DMs Guild’i ilk kez kullanacak oyuncular merak etmesin, bu site Wizard of the Coast ile resmi anlaşmalı ve şirketin onayı olmadan hiçbir kitap yayınlanmıyor. Bu kitaplarda yayınlanan tüm bilgiler D&D 5th Edition FRP kurallarına uymak zorunda. Dilerseniz siz de kendi kitaplarınızı yayınlayabilir hatta ücret talep edebilirsiniz. Ücret talep ettiğiniz takdirde elde ettiğiniz gelirin yarısı Wizard of the Coast’a giderken kalan yarısı size veriliyor. Kitaplar yalnızca PDF formatıyla satılıyor.

Tome of the Pact kitabını dilerseniz 4.95 dolara satın alabilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)