Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Vicdan Azabı Çekmeden Tatil Yapın

  • Konbuyu başlatan Muzik
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:52

Muzik
pisica-care-bea-lapte.jpgKedinize bir arkadaş bulun


En antisosyal kediler bile gün içinde biriyle iletişim kurmaya ihtiyaç duyarlar. Bunun için ister siz tatildeyken kedinizi ziyaret edip ihtiyaçlarını gidermesi için birini kiralayın, ister bir arkadaşınızdan ya da aile üyenizden yardım isteyin. Evinize yapılacak günlük ziyaretler hem kedinizin yiyecek, içecek ve temizlik ihtiyaçlarının giderilmesini sağlayacak hem de yalnız kalmasını engelleyecektir.


Kedinizi meşgul tutun


Siz tatilde keyif yaparken kedinizin evde oyalanabileceği pek çok oyuncağı olduğundan emin olun. Tırnak tahtaları, oyuncak fareler, toplar kedinizin eğlenmesini sağlayacaklardır. Ayrıca ev ziyaretine gelen kişiden kedinizle biraz oynamasını da rica etmeyi unutmayın.


En sevdiği mamadan alın


Kedinizi evde tek başına bırakmadan önce mama stoğunu kontrol edin. Siz yokken idare edebileceği kadar çok mama ve cici maması olduğuna emin olun. Kedi mamasından bolca stoklamak, bir terslik olduğunda (uçağın gecikmesi, tatili uzatmak durumunda kalmak vb.) fazla mama stoğunuzun olduğunu bilmenizi sağlar ve böylece kedinizin aç kalıp kalmadığını dert etmezsiniz.


Kedinizin temizliğini unutmayın


Kediniz pis bir kedi kumuna tuvaletini yapmak istemeyecektir. Bunun olmaması ve eve geldiğinizde kötü sürprizlerle karşılaşmamak için günlük eve gelen ziyaretçinizden kedinizin kumunu temizlemesini rica edin. Ziyaretçiniz için fazladan kedi kumu ve ihtiyacı olabilecek diğer şeyleri de bulundurun. Eğer iki günlük kısa bir tatile gidiyorsanız, kediniz için, iki kum kutusu hazırlayabilirsiniz. Böylece birinin eve gelip kedinizi kontrol etmesini istemek durumunda kalmazsınız.


Evinizi güvenli hale getirin


Kedinizin kendini tehlikeye atabileceği yerleri belirleyin ve buraları güvenli hale getirin. Evden çıkmadan önce evin güvenilirliğini iki kere kontrol edin.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)