Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ufuk üniversitesi

  • Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:34

Eqe

Üniversite Türü: Vakıf
Kuruluş Tarihi: 1999
Telefon: 0 312 284 77 77
Faks: 0 312 287 23 90
Adres: Konya yolu No:2 06520 Balgat Ankara
Öğrenim Dili: İngilizce destekli Türkçe
Barınma: Yurdu bulunmuyor.
Burs: Yok
Genel Bilgi: Ufuk Üniversitesi Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakfı tarafından kuruldu. Üniversitenin açılmasındaki başlıca hedef, "Toplumumuzu öncelikle ilgilendiren kaza, felaket, bedensel ve ruhsal sorunlara karşı önleyici, koruyucu ve tedavi edici ilke ve yöntemleri saptamak, bu konularda halkımızı yönlendirecek sağlık, eğitim ve kamu hizmetlerinin bilincini, metodolojisini, diğer ülkeler, devlet kurumları ve bireyler arası ilişki ve davranışların yönlendirilmesi ve bu konularda yeterli ve yetkili elemanların yetiştirilmesi" olarak açıklanıyor.
Üniversitede her öğrencinin kendi alanındaki çalışmaları çağdaş düzeyde izleyebilmesini sağlamak ve her türlü yayını, çalışmayı ve internet ağından yararlanabilmesi için İngilizce dilini öğrenmesi öngörüldü. Öğrencilerin bir yıllık hazırlık sınıfından sonra kendi seçtiği dalda mesleki ek yabancı dil programları uygulanıyor.
Üniversitenin yurt dışındaki üniversitelerle işbirliği programları bulunuyor.
Rektörün Adaylara Mesajı: "Hedefimiz sizleri konuları ezberlemeden öğrenen, öğrendiklerini amaca uygun olarak yerinde kullanabilen ve aranan bireyler olarak yetiştirmektir. Bu nedenle öğrenci kontenjanlarımızın sınırlı düzeyde tutulmasına özen gösterilmiştir. Sizin başarınız bizim kıvancımızdır. Ufuklu olmayı hedef alan öğrencilerimizi karşılamasını heyecanını ve sevincini taşıyoruz"
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular