Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Twitter'dan Sharechat Büyük Yatırım

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Hindistan'da büyüyen bölgesel sosyal ağ pazarında bir yer açmak amacıyla, Twitter, ülkenin yaklaşık 60 milyon kullanıcılı en büyük yerel sosyal medya platformu olan ShareChat için 100 milyon dolarlık bir fon sağladı.

"
Twitter ve ShareChat , kamuya açık konuşmaya hizmet etmek, dünyanın daha hızlı öğrenmesine ve ortak zorlukları çözmesine yardımcı olmak amacıyla daha geniş bir amaç için düzenlenmiştir.

Twitter Hindistan Genel Müdürü Manish Maheshwari, Cuma günü IANS ile paylaşılan bir bildiride, "Bu yatırım, Share
’ın şirketin yönetim ekibinin Twitter’ın yöneticilerine düşünce ortağı olarak erişmesine yardımcı olacak." Dedi.
Üç IIT-Kanpur mezunu tarafından kurulan Bengaluru tabanlı sohbet uygulaması başlangıcına bugün 600 milyon dolardan fazla değer veriliyor. ShareChat hizmetlerini aşağıdaki dillerde sunmaktadır: Hintçe, Malayalam, Gucerat dili, Marathi, Pencap dili, Telugu dili, Tamil dili, Bengal dili, Odia dili, Kannada dili, Assam dili, Haryanvi dili, Rajasthani ve Bhojpuri.

Twitter CEO'su Jack Dorsey için
Hindistan'da birçok fırsat var.
Twitter CEO'su geçen yıl IANS'a verdiği demeçte, "Toplumun ve kültürün konuşmacı niteliğini seviyoruz. Twitter'ı ülkedeki daha fazla insan için uygulanabilir hale getirmek için gerçekten heyecanlıyız."

6506

Dorsey'e göre, şirket, özellikle Hindistan için yüksek hızda veya maliyetli verilere erişimi olmayan insanlara ulaşmak için çok uzun zaman önce değil, özellikle Hindistan için (ana uygulamanın daha hafif veri dostu bir sürümü) Twitter Lite'ı başlattı.
“Hindistan bizim için öncelikli bir pazar olmaya devam ediyor ve insanların onu burada nasıl kullandıklarını anladığımızdan emin olduğumuza emin oluyoruz.”

Twitter'dan para kazanma ve Hindistan pazarına daha fazla dokunma söz konusu olduğunda, Dorsey odak noktasını netleştiriyor.
ShareChat'taki en son finansman turu bu yöne yöneliktir.
2014'te Ankush Sachdeva, Farid Ahsan ve Bhanu Pratap Singh - tüm IIT-Kanpur mezunları - teknoloji etkinliğinde tanıştı ve ShareChat üzerinde birlikte çalıştılar.

Başlangıçta, her biri 100 üyeli 10 WhatsApp grubu oluşturdular ve dakikalar içinde gruplar sular altında kaldılar; şakalar, resimler, videolar vb. Dahil olmak üzere her türlü içerik olacaktı - en büyük sürpriz, çoğu yerel dildeydi.
Bu, üçlünün, kullanıcıların yerel içeriği tüketme yönündeki büyük iştahını anlamalarının göze çarpan anıydı ve bu, Hindistan'ın bir sonraki milyar kullanıcıya dijital pencere görevi gören ilk yerel platformu olan ShareChat'in yaratılmasına yol açtı.
Bugün, Sachdeva CEO, Ahsan Operasyon ekiplerine Operasyon Şefi olarak başkanlık ediyor ve Singh, ShareChat'ta Şef Teknoloji Şefi olarak çalışıyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)