Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türklerin Anayurdu Kayıp KITA MU? Sır Gibi Gizlenen Türk TarihiAtatürk’ün cumhuriyetin ilk yıllarında Türk tarihi alanında başlattığı araştırmalar, özellikle 1930’ların başında yoğunlaştı. 1930’da Tarih Heyeti’ni oluşturarak "Türk Tarihinin Ana Hatları" adlı kitabı hazırlattı. Akabinde bu alanda faliyet gösterecek kurumları arka arkasına açtı. Bunlar; Türk Tarih Kurumu, Türk Dil Kurumu ve Dil Tarih Coğrafya Fakültesi..

Türklerin kökeni, ön Türk tarihi hakkında çok az insanın haberdar olduğu bir konu; Atatürk ve Kayıp Kıta 'MU' hakkında kısaca ilginç bilgileri derledik.

Atatürk, akademik ve bilimsel delillerle desteklenen bir Türk tarih tezi sunmuş ancak bunu kitaplaştırmaya ömrü yetmemiştir.
Teze göre şu sorulara net cevaplar veriliyordu:
- Türkler, Orta Asya'dan gelmişlerdi ancak Orta Asya'ya nereden ve nasıl gelmişlerdi?
- Türklerin, Amerika kıtasının yerlileri olan Maya, Aztek ve İnka uygarlıkları ile olan tartışmasız benzerlikleri nasıl açıklanabilirdi?
- Dünya tarihi nerede başlamıştı?
- Orhun Yazıtları ve Maya tabletlerindeki benzerlikler nereden geliyordu?

Anıtkabir arşivleri acilen açılmalı ve uzman bir ekip Atatürk'ün yarım bırakmak zorunda kaldığı bu hayalini gerçekleştirmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular