Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'ye 3 Milyon Adet Gelen Sinovac Aşısının Etkinlik Oranı 3 Ülkede Farklı Sonuç Verdi

Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
3,417
Tepkime puanı
6,736
Puanları
113
Yaş
46
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

30 Aralık günü Türkiye'ye gelen Sinovac'ın koronavirüse karşı geliştirdiği aşının etkinlik oranlarının farklı ülkelerde farklı sonuçlar verdiği ortaya çıktı. Aşının etkinlik oranı Türkiye'de, Brezilya'da ve Endonezya'da farklı çıktı.

Dünya genelinde 1,9 milyondan fazla insanın hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs salgınına karşı Sinovac şirketinin geliştirdiği aşı; Türkiye, Brezilya ve Endonezya gibi ülkeler tarafından sipariş edilmişti. Aşının 3 milyon dozu da 30 Aralık'ta ülkemize gelmişti.
Sinovac tarafından geliştirilen aşının etkinlik oranları farklı ülkeler tarafından farklı oranlarda açıklandı. BirGün'de yer alan habere göre Endonezya, Sinovac'ın aşısının faz 3 sonuçlarını açıkladı. Buna göre aşının Endonezya'daki etki oranı %65,3 olarak açıklandı.

Sinovac'ın aşısının etkinlik oranı farklılık gösteriyor​


c4d5f7c6c30434077b9d481601b38bc89c7726d0.jpg

Endonezya, Sinovac tarafından geliştirilen aşıya onay veren ülkeler arasında bulunuyor. Ülkenin Gıda Güvenliği Ajansı Başkanı Penny K. Lukito, Dünya Sağlık Örgütü tarafından gerekli görülen %50 etkinlik oranının üstünde olduğu için aşıya onay verdiklerini dile getirdi.

Aşının ülkemizdeki ara sonuçlarında etkinlik oranı %91,25 olarak açıklanmıştı. Brezilya'da ise bu oranın %78 olduğu belirtilmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Brezilya'daki %78 etkinlik oranının orta şiddetteki vakalara ait olduğunu söylemişti. Koca, ağır vakalarda bu etkinlik oranının %100'e çıktığını dile getirmişti.

Sinovac, aşıyla ilgili son raporlamayı yapmak için Endonezya, Türkiye ve Şili'de süren testlerin sonuçlarını bekliyor. Ülkemizde Sinovac'ın aşısını yaptıran Doç. Dr. İlyas Yolbaş'ta ciddi bir yan etkiye rastlanmamış ve Yolbaş'ın 3 haftanın sonunda yeterli düzeyde antikor oluşturduğu tespit edilmişti.
Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü kabine toplantısının ardından yaptığı basın açıklamasında ülkemizdeki aşılama çalışmalarına perşembe veya cuma günü başlanacağını söyledi.
 
Katılım
9 May 2019
Mesajlar
833
Tepkime puanı
911
Puanları
93
Yaş
33
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Ben sıra gelince olacam inşAllah @BaRoN . olmam gereken zamanlarda yerli aşı da çıkmış olur, onu tercih ederim.Darısı başına baron)
 
Katılım
9 May 2019
Mesajlar
833
Tepkime puanı
911
Puanları
93
Yaş
33
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Olmazsan riskte olursun ama, biz sağlıklı, sen hasta olursun..Hasta olursan seni göremeyiz ve çok üzülürüz..
 
Katılım
9 May 2019
Mesajlar
833
Tepkime puanı
911
Puanları
93
Yaş
33
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

sana metazori yapacaz baron, aşı olacaksın , hiç kurtuluşun yok..
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)