Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

The 1975

Katılım
14 Eyl 2018
Mesajlar
2,971
Tepkime puanı
870
Puanları
113
Yaş
42
Konum
istanbuL
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Grubun isminin “The 1975” olması da bir hikayeye dayanıyor. Matthew arkadaşları ve ailesinin de olduğu kalabalık bir grupla Mayorka’ya gidiyor. Tatil boyunca uzun uzun yürüyüşler yapıyorlar. Bir gün kendisi gruptan ayrılıp, sahile doğru kendini yollara atmış. Sahilde yürürken harika manzaralı bir evin verandasında, Bob Dylan plağı dinleyen bir adama rastlamış. Bir süre kendisini uzaktan izledikten sonra, dayanamayıp adamın evine gidip onla tanışmak istemiş ve sonunda evde 6 saat vakit geçirmiş. Kitaplarla dolu olan, hatta Elvis Presley’in imzalı plaklarının olduğu evden ayrılırken, ev sahibi kendisine okuması için birkaç kitap vermiş. 6-7 ay sonra aldığı bu kitaplardan birini nihayet okuyan Matthew, biyoğrafi tadında olan kitabın giriş sayfasında el yazısıyla “1st June. The 1975”.” notunu görünce, müzik gruplarına aradıkları ismi bulduğunu fark etmiş. Matthew gruba isim babası olan bu kitabı ve kitabı ona veren kişinin ismini özellikle vermemiş röportajda. “Kendisini ilk fırsatta yine gidip göreceğim” demiş.

“The 1975” genel olarak kendilerini çok da ciddiye almayan “rahat çocuklar.” “Manchesterlı” olmanın müziklerine olan etkisi sorulduğunda, “buradan Oasis gibi büyük gruplar çıktı diye, bizim de onlara benzememiz lazım değil” diye lafı da yapıştıracak netlikteler. Hatta okuduğum söyleşilerden anladığım kadarıyla mümkünse bu soru hiç sorulmasa daha memnun olacaklar gibi.
Grubun ilk albümleri akıllıca kurgulanmış, R&B, elektro ve pop karması bir yapıda. Girişte de söylediğim gibi, ben “The 1975”’i canlı performanslarını izleyerek tadım. Albüme ve yaptıkları müziğe ısınmak için çok çaba gerekmiyor. Grup yaşadığımız zamandan bağımsız bir müzik yaptığını iddia ediyor. Bence “The 1975”’in enerjisi sizlere de iyi gelecektir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular